2733
2734

من ۱۶هفتمه یکی از سینه هام تازه متوجه شدم ترشح سفید رنگ داره خیلی کمه حتی به قطره هم نمی‌رسه از چیه یعنی خطرناک نیست

من خود به چشم خویشتن دیدم که جانم میرود🙂تو غمگین ترین غم پنهان دلمی🥀

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ن اصلا خطرناک نیست فقط اصلا با سینت مخصوصا نوک سینه ور نرو فشارش نده چون ممکنه اونو فشار بدی باعث زایمان زود رس بشه اصلا تحریکش نکن منم تو همون هفنه ها شیر اومد سینم 

وزن اولیه:۹۴.۳۰۰🌱 هدف اول ۸۴ 🪴هدف دوم ۷۴🌲 هدف سوم ۶۵🍀وزن فعلی ۶۴.۸۵۰      باردار نیستم تیکر لاغری    شروع لاغری ۱۴۰۱.۷.۷                         💪💪💪🙋‍♀️
2728
ن اصلا خطرناک نیست فقط اصلا با سینت مخصوصا نوک سینه ور نرو فشارش نده چون ممکنه اونو فشار بدی باعث زا ...

مرسی

طبیعیه والان شماتوچهارماهگی هستی سینه هات داره آماده واسه شیردهی میشه.لطفادمه سحرواسه بارداری منم دعاکن  

آدمک اخردنیاست بخند،،،آدمک مرگ همینجاست بخند،،،آن خدایی که بزرگش خواندی،،،به خدامثل تو تنهاست بخند.....
2738

مادر در هفته16 #بارداری

#بارداری_هفته_به_هفته

🤰 می توانید اولین حرکات جنین خود را بین 16 تا 20 هفته احساس کنید.

در ابتدا، این حرکات ممکن است مانند گاز یا انقباض عضلانی به نظر برسند

اگر در هفته شانزدهم بارداری دوقلو هستید، زودتر از مادر تک قلو، لگدها را احساس نخواهید کرد؛ اما با گذشت زمان، مادران دوقلو قطعاً احساس لگد زدن بیشتری دارند.

در هفته 16 ، رحم، تقریباً با سرعت رشد جنین، در حال رشد است و کار به جایی می رسد که ممکن است دیگر نتوانید بارداری خود را پنهان کنید.  برآمدگی شکم شما، در حدود هفته 16 بارداری ظاهر می شود.

⚠️علائم شما در هفته 16

❌تغییرات پوستی

❌کمردرد

❌بزرگ شدن سینه ها

❌سرگیجه :هیدراته بمانید و از ایستادن طولانی مدت خودداری کنید. اگر احساس سرگیجه دارید، سعی کنید به پهلو دراز بکشید.

❌خونریزی بینی:  خونریزی بینی در دوران بارداری طبیعی است

❌یبوست: حتی اگر در سه ماهه اول یبوست را تجربه نکرده اید، اکنون ممکن است آن را تجربه کنید زیرا هورمون پروژسترون، بافت ماهیچه های صاف را در سراسر بدن شما از جمله دستگاه گوارش شل کرده و هضم را کند می کند و همچنین منجر به گاز، نفخ و آروغ می شود. علاوه بر آن، رحم شما شروع به فشار بر روی روده کرده است که میتواند یبوست را در پی داشته باشد.

داروهای ملین در دوران بارداری ایده خوبی نیستند، اما استفاده از مقدار کافی مایعات و فیبر می تواند کمک کننده باشد. برای کمک به بهبود ناراحتی‌های معده، بهتر است مصرف غذاهایی که منجر به تولید گاز میشوند مانند لوبیا، کلم و محصولات لبنی را به حداقل برسانید

❌فراموشی

💢در داخل شکم هفته شانزدهم بارداری، جنین شما در حال رشد مو، مژه و ابرو است و جوانه های چشایی او در حال تکامل است.

در هفته شانزدهم بارداری، دومین ویزیت بارداری خود را خواهید داشت. این ویزیت را از هفته 16 تا هفته 20 میتوانید انجام دهید.

از این هفته میتوانید سونوگرافی آنومالی اسکن خود را انجام دهید. از طریق این سونوگرافی، تمام اعضای حیاتی جنین، بررسی شده و  از نظر وجود ناهنجاری غربالگری میشوند.

•از هفته 16 بارداری، باید مصرف روزانه مکمل آهن را آغاز کنید.

•در صورت نیاز و در خواست پزشک، غربالگری مرحله دوم را انجام دهید.

•این مرحله بارداری می تواند سرگرم کننده باشد! علائم آزاردهنده اوایل بارداری ناپدید شده است و احتمالاً انرژی بیشتری دارید. با پیاده روی، شنا یا یوگای دوران بارداری، از این زمان لذت ببرید.

•توصیه میشود در دوران بارداری به پهلو بخوابید. خوابیدن روی شکم در هفته 16 بارداری میتواند خونرسانی به جنین را دچار مشکل کند چرا که دراز کشیدن به پشت فشار را بر روی ورید اجوف که خون را به قلب شما باز می گرداند افزایش میدهد. بنابراین تا هفته 20 فرصت دارید تمرین کنید که به درستی استراحت کنید. بهترین پوزیشن، خوابیدن به پهلوی چپ است که می تواند گردش خون را بهبود بخشد و جریان خون بهتری را برای جنین و رحم و کلیه ها فراهم آورد.

•اگر در هنگام خواب احساس ناراحتی می‌کنید، از بالش‌های اضافی برای حمایت بیشتر در هر جا که نیاز است استفاده کنید، مانند بین زانوها و زیر شکم‌تان

•چربی اضافی که پوست شما در دوران بارداری تولید می کند می تواند منجر به جوش شود.

• سوتین‌های سبک و راحت بارداری باکیفیت تهیه کنید

•شورت نخی بپوشید. افزایش ترشحات واژن، اغلب یکی از علائم بارداری است و احتمالاً با پیشرفت بارداری مقدار آن افزایش خواهد یافت. نگران نباشید. این ترشح رقیق و سفید کاملا طبیعی است. فقط با حمام کردن منظم و پوشیدن لباس زیر نخی قابل تنفس، ناحیه را تمیز و خشک نگه دارید تا از عفونت در امان باشید.

•کمردرد خود را مدیریت کنید. سعی کنید یوگا یا پیلاتس ملایم انجام دهید.

•به مقدار کافی کلسیم دریافت کنید؛ از طریق غذاهای لبنی کم چرب یا مکمل ها.

•برخی از زنان متوجه افزایش میل جنسی خود در سه ماهه دوم می شوند که به خاطر هورمون هاست. البته برخی مادران در این دوران اصلاً تمایلی به رابطه جنسی ندارند. داشتن رابطه جنسی در دوران بارداری خوب است و به فرزند شما آسیبی نمی رساند.  مگر اینکه پزشک یا ماما به شما گفته باشد از آن اجتناب کنید.

نکاتی برای همسرجان

همسرتان در این چند هفته، اولین حرکات فرزندتان را احساس می کند ک می تواند تجربه پیوند بین مادر و جنین را افزایش دهد؛ اما گاهی اوقات، ممکن است حس کنید که از آن ها دور شده اید. اما این را بدانید هر دوی آنها به شما نیاز دارند. در این اوقات، شما نیز در کنار همسر و فرزندتان باشید و با قرار دادن دستتان روی شکم همسرتان، این حرکات دلنشین را حس کنید. و با صحبت کردن روزانه با او پیوند، برقرار کنید. حتی می توانید برای فرزند خود قصه یا آواز بخوانید. مطمئن باشید که او احساس میکند و همسرتان از توجه شما احساس خوشایندی خواهد داشت.

طبیعیه والان شماتوچهارماهگی هستی سینه هات داره آماده واسه شیردهی میشه.لطفادمه سحرواسه بارداری منم دع ...

انشالله بزودی دامنت سبز بشه عزیزم خدا یه بچه سالم و صالح بهت بده

ان شاءالله سالم وصالح بدنیابیادجای نگرانی نیس فقط‌زیادباسینت دستکاری نکن‌فشارش نده 

مرسی عزیزم

مادر در هفته16 #بارداری #بارداری_هفته_به_هفته 🤰 می توانید اولین حرکات جنین خود را بین 16 تا 20 ...

مرسی گلم

انشالله بزودی دامنت سبز بشه عزیزم خدا یه بچه سالم و صالح بهت بده

ممنونم عزیزم   

آدمک اخردنیاست بخند،،،آدمک مرگ همینجاست بخند،،،آن خدایی که بزرگش خواندی،،،به خدامثل تو تنهاست بخند.....