2737
2739
عنوان

مقایسه بچه ها

199 بازدید | 11 پست
فرض کنید یه مهمونی دوتا بچه هم سن و سال باشن از دوتا خانواده مختلف بعد همه به بچه اون یکی بگن وای عزیزم چقدر نازه چقدر خوشکله به اون یکی هیچی نگن حتی بهش توجه هم نکنن هر دوتا بچه هم دختر باشن شما به عنوان مادر اون بچه عکس العملتون چیه؟

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

وای چه زشت

اگه به بچتون خوب برسید مثلا لباسای خاص و شیک‌ تنش کنید و توی خونه و جمع باهاش مثل پرنسس ها رفتار کنید، حتی اگه به اندازه اون یکی‌ دختر به اصطلاح خیلییی زیبا نباشه هم بقیه خوششون میاد و تعریف میکنن، باعث‌ میشه اعتماد به نفسش بره بالا و عزت نفسش هم که با خانوادشش حفظ میشه

خیلی بده که دیکران بهش توجه نکنن و اعتماد به نفس نگیره در آینده دچار‌ خود کم بینی و.. میشه

2731
تحویلش میگیرم یا ازین قربون صدقه های مامانا بعدم حواسشو میدم به یه بازی نه توجه کردن یا نکردن بزرگت ...

بهتره که همزمان استعداد و‌ مهارت، رفتار و خلق‌خو، و زیبایی ظاهری بچتون رو بالا ببرید، نیاز داره که بشنوه کارش خوبه، اخلاقش خوبه، لباس یا چهرش قشنگه تا اعتماد به نفس بگیره

ممکنه در آینده دچار اختلالات بشه، مثلا گریز از اجتماع، یا اصلا درونگرا باشه و بیشتر تو خودش فرو‌ بره

کاری که مامان من نکرد بجاش حتی تو جمع تو سرمون زد

بیشترحواسم به دخترم میشه

ناراحت نمیشم، چون معیارزیبایی برام اولویت نبوده هیچ وقت

خصوصادرجمع، ادب، رفتارش، وویژگی های اکتسابی که بدست آورده مهم ،روی اونهاتمرکزکن، 

جمعه13دی 1398داغی که هرگزسردنمیشود
بهتره که همزمان استعداد و‌ مهارت، رفتار و خلق‌خو، و زیبایی ظاهری بچتون رو بالا ببرید، نیاز داره که ب ...

این حرفتو قبول دارم که استعدا  و مهارت رو بالا ببری ولی با اینکه گفتی به ظاهرش بیشتر برسی برا اینکه دیده بشه موافق نیستم بد نیست که ظاهر خوب باشه ولی نباید بچه حس کنه بخاطر ظاهرش باید بهش توجه بشه 

2740
این حرفتو قبول دارم ولی با اینکه گفتی به ظاهرش بیشتر برسی برا اینکه دیده بشه موافق نیستم بد نیست که ...

بله، ولی وقتی میشنوم بچه میاد میگه فلانی تو کلاسمون خیلی خوشگله همه دوستش دارن با من بازی نمیکنن من رنگ پوستم تیرس، همه فامیلا دخترای فلانی رو دوست دارن و..

اینجا دیگه هر چقدر والدین یا خانواده ی بچه ازش تعریف کنن فایده نداره اون دوست داره بشنوه بقیه هم بهش میگن قشنگ

به این اعتماد به نفس میگن، یعنی حس مثبتی که از دیگران میگیریم

عزت نفس چیزیه که خود بچه بهش میرسه مثلا به این نتیجه میرسه که اون از اطرافیانش موفق تر یا زیباتره

ادب و رفتار و مهارت ها مهمه که بلند مدت بدست میان ولی کاری که اون موقع میشه کرد بنظرم میشه وارد بازی با بچه ها شد و باهاشون بازی کرد که از جمع بزرگتر ها هم کمی دور بشن وبه بازی خودشون مشغول بشن 

همونقدر که ممکنه بچه ای که ازش تعریف نکردن آسیب ببینه همونقدر بچه ای که ظاهرش فقط مورد توجه قرار میگیره هم آسیب میبینه 

ادب همونقدر بچه ای و رفتار و مهارت ها مهمه که بلند مدت بدست میان ولی کاری که اون موقع میشه کرد بنظرم ...

متاسفانه دقیقا همینجوره کاش رنگ پوست آدم ها ملاک زیبایی نباشه !