2733
2734

اونم ادم مسن مثل مادرشوهرم

خونشونم هیچی ندار

نه مبل درست حسابی نه یخچال خونه بازسازی لازم دار

پدرشوهرمم بنده خدا با یه نون بازنشستگی ته کارت فوقش صد م تومنی باشه ک هر از گاهی ده پونزده م لیونش برا تعمیر خونه از کفش میره

خب میترسه حتما میگه روز مباداشون دکتری چیزی لازم بشه

ازینورم بنده خدا مادرشوهرم میگه طلاهامو خودم خریدم یهگوشواره ام بابا نخریده برام

خب مگه یخچال زن استفاده نمیکنه کابینت لوازم خونه خیلی اصرار و التماس پدرشوهرم میکنه

یه سرویس کارتی دار یک عالمه النگو زنجیر پلاک سنگین ک پیش خودم بود

بنظرم ذخیره کردن طلا اشتباهه وقتی پنج سال یبارم عروسی نداریم والا تو فامیل 

بعدم الان دور از جون طرف جوونه فوت میشه ادم برا کی نگه دار تا این حد ک بیش از اندازه ام باشه

زمان موسی خشک‌سالی آمد. آهوان خدمت موسی رسیدند که ما از تشنگی تلف می‌شویم،لذا از خداوند متعال در خواست باران کن! موسی به درگاه الهی شتافت و داستان آهوان را نقل نمود!خداوند فرمود: موعد آن نرسیده،موسی هم برای آهوان جواب رد آورد!تا این‌که یکی از آهوان، داوطلب شد که برای صحبت و مناجات بالای کوه طور رود. آهو پیش از رفتن، به دوستان خود گفت: «اگر من جست و خیز کنان پایین آمدم بدانید که باران می آید وگرنه امیدی نیست!»آهو به بالای کوه رفت و حضرت حق به او هم جواب رد داد. اما در راهٔ برگشت، وقتی به چشمان منتظر دوستانش نگاه کرد، ناراحت شد! شروع به جست و خیز کرد و با خود گفت:«دوستانم را خوشحال می کنم و توکل می‌نمایم؛ تا پایین‌رفتن از کوه هنوز امید هست!»تا آهو به پائین کوه رسید، باران شروع به باریدن کرد!موسی علیه السلام معترض پروردگار شد،خداوند به او فرمود: «همان پاسخ تو را آهو نیز دریافت کرد با این تفاوت که، آهو دوباره با توکل حرکت کرد و این پاداش توکل او بود!»هیچ‌وقت نا امید نشو،لحظه‌ی آخر، شاید نتیجه عوض شود          «توکل‌ات به خدا»
طلا پس اندازه مگع حتما باید بری عروسی

پس انداز یه حدی دار دیگ الان لازم دار خرج نمیکنه اصلا. 

زمان موسی خشک‌سالی آمد. آهوان خدمت موسی رسیدند که ما از تشنگی تلف می‌شویم،لذا از خداوند متعال در خواست باران کن! موسی به درگاه الهی شتافت و داستان آهوان را نقل نمود!خداوند فرمود: موعد آن نرسیده،موسی هم برای آهوان جواب رد آورد!تا این‌که یکی از آهوان، داوطلب شد که برای صحبت و مناجات بالای کوه طور رود. آهو پیش از رفتن، به دوستان خود گفت: «اگر من جست و خیز کنان پایین آمدم بدانید که باران می آید وگرنه امیدی نیست!»آهو به بالای کوه رفت و حضرت حق به او هم جواب رد داد. اما در راهٔ برگشت، وقتی به چشمان منتظر دوستانش نگاه کرد، ناراحت شد! شروع به جست و خیز کرد و با خود گفت:«دوستانم را خوشحال می کنم و توکل می‌نمایم؛ تا پایین‌رفتن از کوه هنوز امید هست!»تا آهو به پائین کوه رسید، باران شروع به باریدن کرد!موسی علیه السلام معترض پروردگار شد،خداوند به او فرمود: «همان پاسخ تو را آهو نیز دریافت کرد با این تفاوت که، آهو دوباره با توکل حرکت کرد و این پاداش توکل او بود!»هیچ‌وقت نا امید نشو،لحظه‌ی آخر، شاید نتیجه عوض شود          «توکل‌ات به خدا»
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

ببین نمیشه حرفی زد الان بر عکس شما مادرشوهر من همه پولاشونو خرج خودشون میکنه هزار تومن پس انداز نمیکنه وقتی گرفتار میشن از دهن ما میگیرن برای رفع مشکل 

وای از روزی ک پول احتیاجشون بشه بلوا به پا میکنه برای پول در صورتی ک ماهی ۴۰ میلیون در آمدشونه

2742

طلا پشتوانه زنه و تو قدیم که بیمه بازنشستگی نبود و ملک به نام زن نمی زدن تنها پس انداز و پشتوانه زن طلاهاش بود. و البته طلایی که مرد برای زنش می خره نشون دهنده قددرانی از زحمات زن هست. و وظیفه شوهر تو زندگیه که این کار رو انجام بده. حالا بعضی مردها مردونگی ندارن هیچی به زن نمی دن. ولی پدر شوهر شما مرد خوبیه که به اون طلاها چشم نداره. حالا شما میگی پدرشوهرت مرد خوبیه و پیره ولی اگه خدای نکرده تو این سن اختلاف پیش اومد زن بابت اون همه خونه داری و شوهر داری اگه چیزی نداشته باشه می خواد چکار کنه؟ اونم زنی که کمتر تو اجتماع بوده و تجربه کمی داره و البته سالخورده هم شده. و توان کمی داره. 

طبق تعریفی که از فرد گشوده ذهن و فمنیست شده من خودم رو یک فرد گشوده ذهن و فمنیست می دونم که احترام و ارزش زیادی برای افراد روشن فکر قائلم. 🌿 اپن ماید یا گشوده ذهن یعنی فردی که به ایده های جدید و دانش و دیدگاه های افراد بدون پیش فرض های ذهنی ارتباط برقرار می کنه. 🌿 اینتلکچوال یا روشن فکر هم به فرد متفکر و اندیشمندی گفته می شه که دارای تحصیلات علمی هست و با استفاده از عقل گرایی و داشتن دغدغه های انسانی، اجتماعی، فرهنگی و غیره به تحقیق و تولید ایده می پردازه. 🌿 فمنیست هم فردی که باور داره جوامع دیدگاه مردان رو در اولویت قرار دادن و بیان می کنه که زن و مرد می تونن حقوق دیدگاهی و جنسیتی برابری با هم داشته باشن. 🌿

توهین کردی تاپیکتم قفل کردی؟ 

جالبه 

جالبه میگی طلافروشی و شریک دزدی اون طلا فروش؟😂😂۹

اره شریکیم بعدا میاد پول سهم منم بهم میده😂

خب زن حسابی اجرت پرسیدی درصد اجرت رو گفته 

خب رو چه حساب انتظار داشتی سود خودش رو نباید حساب نکنه و ازت نگیره؟

حالا مالیات هم نگرفته

یکم منطقی باش بعد بشین توهین ب بقیه کن

2738