2737
2734
عنوان

شما باشین از مادرشوهر دلخور میشین؟؟؟؟

| مشاهده متن کامل بحث + 680 بازدید | 60 پست
من حس میکنم شما دلیل اصلی که به پسر دوبرابر ارث میرسه رو نمیفهمی عزیزم پسر چون باید خرج عائله بده دو ...

نه عزیزم من مطالعات دینی و حوزوی دارم و ریشه ی احکام اللخصوص احکام مرتبط به زنان رو مطالعه کردم .درواقع واسه انتخاب دینم کامل همه ی اینارو بررسی کردم

دو برابر بودن ارث پسر نسبت به دختر ۲ تا دلیل داره 

دلیل اول اینه که دختر وظیفه نگهداری از والدین رو نداره ولی پسر داره 

دلیل دوم ادای نماز و روزه و سایر احکامی که والدین وقتی زنده بودن از انجامش کوتاهی کردن متناسب با حد و حدود شرعی به عهده ی پسر هست 

خدا انقد ناعادل نیس که خرج شمارو از سفره ی دختر مردم برداره .یسری وظایف تعیین میکنه و متناسب با اون ها به شما حق و حقوق میده.

این مبحث خرج عائله هم چون اسونتر و از نظر اکثریت دلچسب تر هست واسه همین اکثرا به عنوان ادله بیان میشه وگرنه به عنوان دلیل سندیت نداره

به طور کلی هر چه در اسلام وظایف بیشتر باشن حقوق هم بیشتره و هر چه وظایف کمتر باشن حقوق هم کمتره 

ما پادشاه را کشتیم، سعی کردیم دنیا را تغییر بدهیم. حالا تنها چیزی که گیرمان آمده، یک پادشاه جدید است که از قبلی بهتر نیست.اینجا سرزمینی ست که برای آزادی جنگیدیم ولی حالا برای نان می جنگیم. نکته عدالت این است :" همه وقتی برابر میشوند که مرده اند"    ویکتور هوگو، بینوایان
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

شوهرتون حق همچین کاریو نداشته  بجز اون جمله ی اخری که گفته بقیه حرفاش منطقی بوده  از نظر ...

هم برادرش گفت هم این 

چون مامانش دنبال رضایت اینام بود

ولی کنسل شد

عزیز من قانونو میدونم ولی باید خیلی پست باشه ادم که به مال مادرش که اونم یه خونه خیلی کوچیکه اینجوری چشم داره

اومدیمو دور از جون دخترش زودتر رفت خودش موند طبق توافق هم مال به مادرش برنگشت و افتاد دست بچه های دخترش 

میان از خونه بیرونش میکنن انقدر عوضین 

بعدشم. مگه نمیگی پسر دو سهم میبره که بیشتر به مادرش برسه پس اگر اینجوریه بیخود میکنه هم دو سهم میخواد هم اصلا محل نمیده تو مریضیا

یک عددenfpهستم ❤ از سال 97 عضوم تروخدا این یکی کاربری رو نترکونید💚خدایا بابت همه چی ازت ممنونم به دل هممون آرامش و صمیمیت و محبت بده که این روزا همه از سنگن... 💛
شوهرتون حق همچین کاریو نداشته  بجز اون جمله ی اخری که گفته بقیه حرفاش منطقی بوده  از نظر ...

اگر بچه قبل از والدین فوت کنه بچه داشته باشه به بچش میرسه بعد میرسه به والدینش کی میگه هیچی نمیرسه؟ 

یک عددenfpهستم ❤ از سال 97 عضوم تروخدا این یکی کاربری رو نترکونید💚خدایا بابت همه چی ازت ممنونم به دل هممون آرامش و صمیمیت و محبت بده که این روزا همه از سنگن... 💛
2742
هم برادرش گفت هم این  چون مامانش دنبال رضایت اینام بود ولی کنسل شد عزیز من قانونو میدونم ولی ...

ببخشید من یه ذره احساس میکنم منظور شمارو اشتباه برداشت کردم

گفتین مادرشوهرتون میخواست ارثی که ازش به دخترش میرسه با بقیه برابر باشه؟

خب ارث مادرش که قبل فوتش به دخترش نمیرسیده که نگران عدم برگشتش باشین 

به هر حال فکر میکنم من منظورتون رو اشتباه برداشت کردم معذرت میخوام ❤

و اما وقتی ارث و سهم یکیه بله حق با شماست وظیفه ی دخترشونه که اندازه پسر خانواده از والدین مراقبت کنه 

ما پادشاه را کشتیم، سعی کردیم دنیا را تغییر بدهیم. حالا تنها چیزی که گیرمان آمده، یک پادشاه جدید است که از قبلی بهتر نیست.اینجا سرزمینی ست که برای آزادی جنگیدیم ولی حالا برای نان می جنگیم. نکته عدالت این است :" همه وقتی برابر میشوند که مرده اند"    ویکتور هوگو، بینوایان
نه عزیزم من مطالعات دینی و حوزوی دارم و ریشه ی احکام اللخصوص احکام مرتبط به زنان رو مطالعه کردم .درو ...

خب خداروشکر پس با دخترش بی حساب شدیم زحمت والدین با اوناست حقی گردن ما هم نمیمونه

اگر بچه قبل از والدین فوت کنه بچه داشته باشه به بچش میرسه بعد میرسه به والدینش کی میگه هیچی نمیرسه؟& ...

قانون میگه : 

اگه شما قبل از والدینتون فوت کنید هیچ ارثی از والدین شما به فرزندان شما نمیرسه 

ارث خود شما به فرزندانتون میرسه ولی ارث والدینتون به فرزندان شما نمیرسه 

مثلا اگه ما ۴ تا بچه باشیم و من بمیرم و بعد از من پدرم بمیره ارث پدرم بین ۳ تا بچه تقسیم میشه حتی اگه من بچه داشته باشم

اگر بچه قبل از والدین فوت کنه بچه داشته باشه به بچش میرسه بعد میرسه به والدینش کی میگه هیچی نمیرسه؟& ...

اگر شخصی زودتر از والدینش فوت کنه و خودش مال و اموال داشته باشه هم به بچه های خودش ارث میرسه و هم به والدینش.

اما از مال و اموال والدینش به بچه هاش ارثی نمیرسه

مگر که اون والدین خودشون خواسته باشن ارثیه بچشونو به نوه هاشون بدن 

2740
ببخشید من یه ذره احساس میکنم منظور شمارو اشتباه برداشت کردم گفتین مادرشوهرتون میخواست ارثی که ازش ب ...

نه عزیزم خواهش میکنم

این مامانش میگفت دو دونگ خونه بزنم به اسم دخترم دوتا پسر بزرگم دو  دونگم پسر کوچیکم 

ولی گفت قبلش رضایت بگیرم از بچه هام 

اما دخترش انقد پرروعه اومده میگه اره اینکارو کنیم بعد که من یوقت زودتر از تو مردم یه قرارداد بنویسیم که هیچیییی از ارث من بهت نرسه  که تو بمیری بعدا بین داداشام پخش بشه

فقط برسه به بچه هام 

حالا فرض کن دور از جون دخترش زود فوت بشه و بعد مدت ها مادر هم سنش بره بالا از توان بیوفته 

دو دونگ که زده به اسم دخترش و نوه هاش اونو میبرن عمراااااا بدن به این انقدر بی وجدانن حتی نمیزارن بمونه تو خونه برای باقی عمرش

از طرفی هم برادرشوهرم که خیلییییییی پسته حتی وقتی در قید حیات هستن و سالمن بیرونشون میکنه  چه برسه وقتی سالمند بشن 

دو دونگم گیریم داده به ما 

اما حلالش باشه شوهرم اصلا همچین ادمی نیست اونو گیریم بده بهشون و نگیره

خب اونوقت مادرش تو زمان پیری با این همه تورم و پول دو دونگ خونه چجوری از پس مخارج و دوا و درون بر میاد؟ 

برادرشوهرم که بی شک میکشه کنار

اونوقت ما می مونیم و اینا😕

ایشالا خدا انقدری بهم پول بده که اصلاااا مهم نباشهههه و اونوقت بیان اصلا کل خونه رو ببرن اونوقت داشته باشم در حد توان یه خونه میخرم بشینن تو خونه

خداروشکر نه من نه همسرم اینطوری نیسیم

ولی زورم میاد انقدر خواهرش و برادرش عوضین زنده زنده ارث میخوان 

من ارثی که برسه بهم خانوادم نباشن میخوام صد سال سیاه نباشهههههه 

اصلا مسئله من مالی نیست 

مسئله من از نظر عاطفی و محبت و شخصیت داشتنه 

اینا خیلی پستن😔

اخیرا هم کلیییییییییی پول تیغیدن از مامانشون 

الان بدبخت با ماهی یه تومن میگذرونه

من که در توانم نیست وگرنه کمکش میکردم

اما باز میگه اونا بچه هامن حتی بخاطر اونا با ما سرد رفتار کرد

خوبه ادم یکم عقل داشته باشه......... 

برادر شوهرم میگفت مامانم بمیره من اصلا ناراحت نمیشم😑😑😑😑😑😑اونوقت مامانه ابنا رو میبینه هااااا بازم. مطیعه

مرسی به حرفام گوش دادی خیلی پر شده بود دلم ب کسی هم نمیگفتم ولی خیلی زور داشت این حجم از بیشعوری بچه هاش و نفهمی مادرش 

قانون میگه :  اگه شما قبل از والدینتون فوت کنید هیچ ارثی از والدین شما به فرزندان شما نمیرسه&n ...

اره دقیقا

چه مسخرس

ی سوال از عمو عمه اینا چیزی میرسه؟ 

اخه یه فامیل داریم یه پسر داره با کلی خاله و عمه مجرد که سنشون بالاس

میگفتن خوش به حالش اینا بمیرن چون بچه ندارن به این بچه میرسه 

عجیب بود برام

یه سوال دیگه

یه مادری مثلا دوتا دختر داره یکیشون یه بچه داره اون یکی مجرد و سن بالاس 

حالا برفرض اون دختری که بچه داره زودتر از مادر فوت میکنه خب قطعا مقداری میرسه به بچه و مقداری به مادر

بعد دختر دوم. هم فوت کنه 

یعنی از مادربزرگ. هیچیییییی به تنها نوه اش نمیرسه؟ 

اگر شخصی زودتر از والدینش فوت کنه و خودش مال و اموال داشته باشه هم به بچه های خودش ارث میرسه و هم به ...

اره عزیزم میدونم مرسی❤🙏🏻

خب خداروشکر پس با دخترش بی حساب شدیم زحمت والدین با اوناست حقی گردن ما هم نمیمونه

از نظر قانونی مادرشوهر شما اختیار مالشونو داشتن و میتونستن در طول حیاتشون به هرکس که میخوان مالشونو ببخشن اما از نظر اخلاقی کار درستی نکردن.کلا فرق گذاشتن بین فرزندان اصلا کار درستی نیست.حتی اگر کل طلاهارو به همسر شما هم میدادن بازم کار اشتباهی رو مرتکب میشدن.

درسته در بحث ارث و میراث متاسفانه خیلی از برادرا سر خواهرارو کلاه میزارن اما خب این قضیه برا همه صدق نمیکنه پس نمیشه رو این حساب آدم بخواد به دخترش بیشتر چیزی بده.

ولو اینکه طلاهای مادر هم بصورت عرفی بعد از فوت به دختراش میرسه اما از نظر قانونی هیچ فرقی با بقیه اموال نداره و باید طبق قانون بین ورثه تقسیم بشه.

و مورد بعدی اینکه هرشخصی تو وصیت نامش هم میتونه فقط برا یک سوم اموالش وصیت کنه که مثلا به فلانی، فلان چیز برسه برا بقیش نمیتونه فضل و بخشش کنه که اگر بکنه بستگی به ورثه داره که یا این موضوع رو میتونن قبول کنن و یا قبول نکنن.

و برا بحث تقسیم ارث بین دختر و پسر هم بنظر شخص من اگر سهم دختر و پسر یکسان میبودش خیلی بهتر بود اما خب لابد خدا صلاحش چیز دیگه ای بوده و اینکه همونطور که همسرای شما دوتا سهم ارث میبرن، شوهره خواهرشوهر شما هم از اون طرف دوتا سهم ارث میبره پس باهمدیگه سر به سر میشین.

اینکه یه عده گفتن پسرا دوتا سهم میبرن و دختره بدبخت یک سهم.خب اون دختره بدبخت هم باز از طرف شوهرش دوتا سهم میبره.

در نهایت هرچند کار مادرشوهرتون درست نبوده چون بااینکارش ممکنه بین بچه هاش اختلاف و کدورت بندازه اما خب حالا هم که اینکارو کرده شما هم چیزی نگین بهتره چون حرفتون به جایی نمیرسه و ایشون اختیار اموالشو داشته

اره دقیقا چه مسخرس ی سوال از عمو عمه اینا چیزی میرسه؟  اخه یه فامیل داریم یه پسر داره با کلی ...

اگه عمه و عمو و...بچه نداشته باشن اره به خواهرزاده و برادر زاده هاشون ارث میرسه.

منم‌یه عمو دارم که بچه نداره

اما زن عموم از ترس اینکه عموم دور از جون زودتر از خودش فوت نکنه و ارثیش به ماها نرسه خونه رو زده به نام خودش بعدم که از نظر قانون ارثش میرسه به بچه های خواهر برادرش.هرچند وصیت هم کرده که محکم کاری بشه.

سوال بعدیتم که نه از مادربزرگ به نوه ارث نمیرسه.مگر که خود مادربزرگه دوسداشته باشه یه چیزی به نوش ارث بده

2706