2737
2739
عنوان

زایمان طبیعی یا سزارین؟

2197 بازدید | 71 پست
سلام خانوما دوست من 3 هفته دیگه به سلامتی قراره زایمان کنه. بین زایمان طبیعی و سزارین نمی دونه کدوم رو انتخاب کنه. شوهرش میگه سزارین . خودش طبیعی رو ترجیح می ده اما نگرانه که بعد از زایمان واژن گشاد بشه. میشه راهنمایی کنید. ممنون
باید اول توسط ماما معاینه بشه تا ببینه اصلا لگنش می تونه طبیعی انجام بده.بعد تصمیم بگیره.اگه گفت میتونه ماماخصوصی بگیره خیلی بهش کمک میکنه که زایمان خوبی داشته باشه.انشالله به راحتی نی نی ایش به دنیا بیاد.
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

سزارین البته تو طبیعی واژن گشاد نمیشه عزیزم اما من خودم میخوام سزارین کنم حوصله دردسرای طبیعی رو ندارم هر چند میگن بعد بدنیا اومدن بچه راحت میشی اما من تجربه سزارین دارم خیلی هم راضی بودم
2728
تو اکثر کشورها سزارین رو زمانی انجام میدن که خطری مادر یا جنین رو تهدید کنه نه به خاطر درد نکشیدن ! این یک درد طبیعی هست

در مورد گشادی واژن هم نگران نباشن اگه پارگی بعد زایمان داشته باشن بخیه میخوره....

باز هم تصمیم با خودشونه باید بسنجن...
2740
عزیزم،هردو زایمان سختی خودش رو داره.................تو زایمان طبیعی در حین انجام زایمان باید دردو تحمل کنه و تو زایمان سزارین بعد از زایمان
منم خودم تو تصمیم مردد بودم و رفتم کلاسای زایمان و یه مامای گل گرفتم و طبیعی زایمان کردم.......خداروشکر تا رفتم رو تخت زایمان نی نی تو یه چشم به هم زدن متولد شد!البته بعد از زایمان تا چند روز جای بخیه ها درد میکنه و تو نشستن و معذرت میخوام(دسشویی رفتن)آدم مشکل داره
البته اگه تصمیم گرفت طبیعی زایمان کنه باید پیاده روی،ورزش طبق نظر ماما،نوشیدن آب زیادو فراموش نکنه
ایشالا هر روشی که براش خوبه رو انتخاب کنه و یه نی نی ناز به دنیا بیاره
سلام
من سزارین کردم و درد خیلی زیادی هم داشتم ! ده روز که کلا از درد مردم و بعدش بهتر شدم ولی من اگه دوباره برگردم سزارین میکنم چون واقعا تحمل وحشت طبیعی رو نداشتم !!!
یعنی بیشتر ترس قبلش وحشتناکه تا خودش !
اما طبیعی شنیدم اگه با ورزشو اینا همراه باشه بهتره ...
فقط طبیعی اینجوری باشه که همه اروپاییها و آمریکاییها واژنشون باید گشاد باشه نه بابا دکترا برای پولش ترجیح می دن سزارین چون هم راحتتره و هم پولش بیشتره
بهترین چیز رسیدن به نگاهیست که از حادثه عشق تر است
بعد از زایمان طبیعی هیچ مشکلی در دهانه واژن و رحم به وجود نمیاد و در ضمن بافت رحم و واژن زایا هست و دوباره مثل اولش میشه اگر از نظر بدنی می تونه حتما طبیعی
بهترین چیز رسیدن به نگاهیست که از حادثه عشق تر است
2706