2733
2734
سلام خسته نباشید.. این تاپیکو برای دوستداران حیوانات میزنم برای اطلاع رسانی و حمایت از حیوانات بی گناه خوش اومدید..
من یک مرغ هستم من بدبخترین حیوان دنیا هستم انسانها یقین دارند که هیچ دلیل دیگری برای موجودیت من ،به جز در عذاب بودن و کشته شدن برای غذا وجود ندارد آنها هیچ گونه رحم و بخششی نسبت بمن ندارند در حالیکه خودشان را مستحق هرگونه شفقت و مهربانی میدانند من یک مرغ هستم . من میتوانم ببینم ، بو کنم ، لمس کنم ، بشنوم و مزه کنم من درد ، بدبختی ، تنهایی و شادی را میفهمم من حافظه بسیار بلند مدتی دارم من از صداهای بلند میترسم من هم در این دنیا حق زندگی دارم من یک مرغ هستم تعجب میکنم که چگونه میتوانند بگویند که نمیتوانند سربریده من را ببینند اما میتوانند گوشت مرا بخورند چگونه خود را دوستدار حیوانات مینامند اما گوشت حیوانات را میخورند اگر آنها مرا میدیدند و مرا میشناختند و در دامان خود پرورشم میدادند هیچ وقت راضی بخوردن من نمیشدند من یک مرغ هستم جوجه های مذکر(خروس) ما را مثل آشغال دور میریزند آری آنها چون ارزشی برای صاحبان مرغدای ندارند دسته دسته و زنده زنده در سطلها و گونی ها ریخته میشوند تا از خفگی بمیرند از همین جوجه های مرده خودمان برای ما غذا درست میکنند تا بخوریم و زود چاق شویم ، وحشتناک نیست؟ من یک مرغ هستم من بدبخترین حیوان دنیا هستم انسانها یقین دارند که هیچ دلیل دیگری برای موجودیت من ،به جز در عذاب بودن و کشته شدن برای غذا وجود ندارد آنها هیچ گونه رحم و بخششی نسبت بمن ندارند در حالیکه خودشان را مستحق هرگونه شفقت و مهربانی میدانند من یک مرغ هستم . من میتوانم ببینم ، بو کنم ، لمس کنم ، بشنوم و مزه کنم من درد ، بدبختی ، تنهایی و شادی را میفهمم من حافظه بسیار بلند مدتی دارم من از صداهای بلند میترسم من هم در این دنیا حق زندگی دارم من یک مرغ هستم تعجب میکنم که چگونه میتوانند بگویند که نمیتوانند سربریده من را ببینند اما میتوانند گوشت مرا بخورند چگونه خود را دوستدار حیوانات مینامند اما گوشت حیوانات را میخورند اگر آنها مرا میدیدند و مرا میشناختند و در دامان خود پرورشم میدادند هیچ وقت راضی بخوردن من نمیشدند من یک مرغ هستم جوجه های مذکر(خروس) ما را مثل آشغال دور میریزند آری آنها چون ارزشی برای صاحبان مرغدای ندارند دسته دسته و زنده زنده در سطلها و گونی ها ریخته میشوند تا از خفگی بمیرند از همین جوجه های مرده خودمان برای ما غذا درست میکنند تا بخوریم و زود چاق شویم ، وحشتناک نیست؟
حقوق حیوانات در قانون مجازات اسلامی ماده 375 : صاحب هر حیوانی که خطر حمله و آسیب رساندن آن را می داند باید آنرا حفظ کند و اگر در اثر اهمال و سهل انگاری موجب تلف یا خسارت گردد صاحب حیوان عهده دار می باشد و اگر از حال حیوان که خطر حمله و زیان رساندن به دیگران در آن هست آگاه نباشد یا آن که آگاه باشد ولی توانایی حفظ آن را نداشته باشد و در نگهداری او کوتاهی نکند عهده دار خسارتش نیست . ماده 358 : هر گاه حیوانی به کسی حمله کند و آن شخص بعنوان دفاع از خود به مقدار لازم او را دفع نماید و همین دفاع موجب مردن یا آسیب دیدن آن حیوان شود شخص دفع کننده ضامن نمی باشد و همچنین اگر آن حیوان را از هجوم به نفس یا مال محترم بعنوان دفاع به مقدار لازم باز دارد و همین کار موجب تلف یا آسیب او شود عهده دار نخواهد بود تبصره : هر گاه در غیر مورد دفاع یا در مورد دفاع بیش از مقدار به آن آسیب وارد شود شخص آسیب رساننده ضامن می باشد . ماده 359 : هر گاه با سهل انگاری و کوتاهی مالک ، حیوانی به حیوان دیگر حمله کند و آسیب برساند مالک آن عهده دار خسارت خواهد بود و هر گونه خسارتی بر حیوان حمله کننده و مهاجم وارد شود کسی عهده دار آن نمی باشد . ماده 360 : هر گاه کسی با اذن وارد خانه کسی بشود و سگ خانه به او آسیب برساند صاحب خانه ضامن می باشد خواه آن سگ قبلا در خانه بوده یا بعدا وارد شده باشد و خواه صاحب خانه بداند که آن حیوان او را آسیب می رساند و خواه نداند . ماده 362 : هر گاه کسی حیوانی را بزند و به آن حیوان در اثر زدن خسارتی وارد نماید آن شخص زننده عهده دار خسارتهای وارده خواهد بود منبع : مجموعه کامل قوانین و آئین نامه های دامپزشکی . تدوین : دکتر فریبرز رشیدی قادر

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

آپلود عکس با تو هستم مستر! نازایی خانم شما ربطی به گربه ندارد! و خانم عزیز احتمال اینکه بیماری توکسوپلاسموز از یک گربه به شما منتقل شود در حدود احتمال سقوط یک ایرباس از آسمان بر سر شماست!!!من چطوری توکسوپلاسموز می گیرم؟( منظور انتقال از گربه است) برای اینکه من درگیر این بیماری بشم باید گربه ای هم باشه که درگیر این بیماری شده باشه! چه گربه هایی درگیر بیماری میشن؟ گربه ای که موش بخوره! اون هم موشی که درگیر توکسوپلاسموز باشه! یا گربه ای که گوشت خام آلوده به توکسوپلاسموز مصرف کنه! تا حالا فهمیدیم که احتمال آلوده شدن یه گربه خانگی خیلی خیلی کمه! حالا فرض کنیم که به دلیل سهل انگاری من، گربه خانگی من درگیر شد اونوقت احتمال بیمار شدن من چقدره؟ گربه آلوده به توکسوپلاسموز در تمام طول عمر خود فقط به مدت یک هفته از طریق مدفوع، توکسوپلاسما را دفع می کند که اتفاقا" مدفوع آبکی و اسهالی ست! حالا اگه این مدفوع آلوده به توکسوپلاسما را من حتی کیلو کیلو بخورم بازهم درگیر این بیماری نمی شم! چرا؟ چون این میکروارگانیسم برای اینکه قدرت آلوده کردن من رو پیدا کنه باید مدفوع به مدت 48 تا 72 ساعت در محیط بیرون بمونه و تغییراتی در توکسوپلاسما به وجود بیاد که قدرت ایجاد عفونت را پیدا کنه! حالا اگه من بیمار روانی باشم و برم به این مدفوع 72 ساعت پیش دست بزنم و بعد با همون دست آلوده غذا بخورم تازه اینجوری توکسوپلاسما وارد بدن من میشه! نه، عجله نکنید حتی در این شرایط هم من بیمار نمی شم!!! چرا؟ چون من یک انسان بالغ هستم که سیستم ایمنی نرمالی دارم و سیستم ایمنی بدن من عفونت را به سرعت سرکوب می کند و اتفاقا" این اتفاق سبب خیر می شود چون به دلیل تولید آنتی بادی در بدن من، من برای همیشه نسبت به این بیماری مقاوم خواهم شد! پس چه کسی بیمار میشه؟ اگه بعد از گذراندن مراحلی که گفته شد توکسوپلاسما در مدفوع قدرت عفونت را پیدا کند آنوقت من باید یک طفل معصوم زیر 5 سال یا پیرمرد 70-80 ساله باشم که سیستم ایمنی ضعیفی دارم، با یه آدمی هستم که دارم شیمی درمانی می کنم یا کورتون مصرف می کنم! در این صورت تازه شانس عفونت افزایش پیدا می کند! حالا متوجه شدید که چقدر احتمال آلودگی به توکسوپلاسموز پایینه؟ در مورد اینکه گفته می شود توکسوپلاسموز موجب نازایی می شود من به عنوان کسی که در رشته ای کاملا" مرتبط با این بیماری درس می خوانم با اطمینان کامل و با دلیل و مدرک می گویم که این حرف مزخرفی بیش نیست حتی اگر از زبان یک پزشک فوق تخصص گفته شود! پس قضیه سقط جنین چیه؟ در این مورد باید بگم که اگه من یک خانم باردار باشم!!! فقط در صورتی که در 3 ماه اول بارداری با شرایط نادری که در بالا توضیح دادم آلوده به توکسوپلاسما بشوم جنین من سقط خواهد شد و بعد از 3 ماهگی دیگر بی تاثیر است!و نکته مهم اینجاست که بدن من بعد از این سقط به بیماری مقاوم شده و در دفعات دیگر بارداری حتی اگر یک کیسه توکسوپلاسموز هم بخورم بچه من سالم به دنیا خواهد آمد!!! و اتفاقا" این فرزند من هم به دلیل اینکه آنتی بادی موجود در بدن من را در دوران جنینی دریافت کرده، تا آخر عمر به این بیماری مقاوم خواهد شد! پس قضیه نازایی یک دروغ محض است! با تمام احترامی که برای پزشکان محترم قائل هستم، باید بگویم که بار اصلی تهمتی که در مورد این بیماری به گربه ها زده شده بر دوش عده ای از آنهاست که به دلیل دانش پایین خود و عدم موفقیت در تشخیص علت یک بیماری آن را به سرعت به گربه ها ربط می دهند! مثلا" وقتی خانمی به دلیل نازایی نزد آنها می رود از او می پرسند که آیا در خانه گربه دارد؟ و فقط کافی ست که آن خانم گربه داشته باشد، دیگر آن گربه مسبب اصلی تمام بدبختی ها معرفی خواهد شد! خواهش من از این تعداد پزشکان محترم این است که کمی مطالعه خود را زیاد کنند و بیش از این برای سرپوش گذاشتن بر ضعف خود عوام فریبی نکنند! Reza torabi نکته آخر: احتمال اینکه بیماری توکسوپلاسموز از یک گربه به شما منتقل شود در حدود احتمال سقوط یک ایرباس از آسمان بر سر شماست
2742
مادرم عشق را برایم معنی کرد از همان روزی که به دنیا آمدم هنوز چشمهایم را باز نکرده بودم مادرم عشق را برایم معنی کرد او همیشه میگفت قلب هدیه بزرگی است که خدا به ما داده و قلب خانه عشق است پس باید هدیه خدا را همیشه پر نگه داری من هم گفتم چشم سالهاست که عشق میورزم به هر انسانی جایی شنیدم انسانها هم برای عشق ورزیدن به دنیا میایند اما گویی انسانها قلبهایشان را گم کرده اند وگرنه بوسه های عاشقانه ام بر دستهایشان را با لگد جواب نمیدادند وگرنه بچه هایشان را با قهر از من دور نمیکردند وگرنه هدف گلوله ام قرار نمیدادند آنها حتی زباله هایشان را از من دریغ میکنند چه برسد به نوازششان این است که میکویند هر انسانی عشق ورزیدن به سگها را بلد نیست اما هر سگی عشق ورزیدن به هر انسانی را خوب میداند
من یه فیلم دیدم تو فیس بوق یه مرد یه الاغ بیچاره رو از بالای کوه بلند هلش داد پایین...هلش نداد مجبورش کرد بپره خودش..حالم اونقد خراب شد الان که تعریف میکنم نمیتونم جلوی گریه مو بگیرم...ادم چطوری میتونه اینقدر بی رحم باشه؟
مفاد بیانیه جهانی حقوق حیوانات ماده ۱ تمامی حیوانات دارای حقوق مساوی برای زندگی کردن تحت عنوان تعادل زیستی هستند این حقوق مساوی، گونه‌های مختلف و خاصی را تحت الشعاع قرار نمی‌دهد. ماده ۲ به حق زندگی تمامی حیوانات باید احترام گذاشته شود. ماده ۳ ۱- حیوانات نباید در معرض برخوردهای بد واعمال بیرحمانه قرار گیرند. ۲- اگر نیاز به کشتن حیوانی باشد این عمل باید آنی، بدون درد و بدون درک حیوان صورت گیرد. ۳- با جسد یک حیوان با شایستگی باید برخورد شود. ماده ۴ ۱- حیوانات وحشی حق زندگی و تولید مثل آزادانه در محیط طبیعی زیستگاهشان را دارند. ۲- محرومیت طولانی مدت از آزادی برای حیوانات وحشی، شکار کردن و ماهی گرفتن تجربی به عنوان سرگرمی و نیز هرگونه استفاده از حیوانات وحشی به دلایلی که حیاتی نباشد مغایر با این حق بنیادی است. ماده ۵ ۱- هر حیوانی که به انسان وابسته‌است باید به شایستگی نگهداری و مراقبت گردد. ۲- حیوانات وابسته به انسان تحت هیچ شرایطی نباید بطور غیر منصفانه‌ای ترک و یا کشته شوند. ۳- هر گونه ازدیاد نسل واستفاده از حیوانات باید طبق احترام به ساختار ویژه فیزیولوژی و رفتاری آن گونه باشد. ۴- در نمایشگاهها، نمایشها و فیلمهایی که حیوانات در آن شرکت دارند باید منزلت آنها محترم شمرده شود و عاری از هرخشونتی باشد. ماده ۶ ۱- هرگونه آزمایش زجرآوری برروی حیوانات چه بصورت فیزیکی و چه روحی تجاوز به حقوق حیوانات محسوب می‌گردد. ۲- روشهای جایگزین باید پیشرفته بوده و اصولی انجام گیرند. ماده ۷ هرگونه عمل غیر ضروری که باعث مرگ حیوانی گردد یا هرگونه تصمیمی که منجربه این عمل گردد جنایت علیه زندگی تلقی می‌گردد. ماده ۸ ۱- هر گونه عمل مغایر با بقای گونه‌های حیوانات وحشی و یا هر گونه تصمیمی که منتهی به این امر گردد کشتار دسته جمعی تلقی می‌گردد. ۲- کشتار حیوانات وحشی، آلوده کردن و نابودی زیستگاهها یشان قتل عام محسوب می‌گردد. ماده ۹ ۱- شرایط قانونی ویژه حیوانات و حقوق آنان توسط قانون مشخص می‌شود. ۲- محافظت و حفظ امنیت حیوانات بر عهده سازمانهای دولتی است. ماده ۱۰ مراکز تربیتی و مدارس مکلف به آموزش مطالبی مبتنی بر احترام گذاشتن، مراعات و درک حیوانات از دوران طفولیت به شهروندان خود هستند. بیانیه جهانی حقوق حیوانات رسما در تاریخ ۱۵ اکتبر ۱۹۷۸ در شورای مرکزی یونسکو در شهر اریس اعلان گردید. مفاد این بیانیه توسط اتحادیه بین‌المللی حقوق حیوانات در سال ۱۹۸۹ مورد تجدید نظر قرار گرفت و در سال ۱۹۹۰ به رئیس مجمع عمومی یونسکو تسلیم گردید و در همان سال منتشر شد. ویکی.
2738
تجسم کنید چند بچه 10، 12 ساله را که در خیابان، دور هم جمع شده*اند و مشغول بازی هستند. البته شاید کمتر دیگر همچین جماعتی را ببینیم، زیرا اکثر بچه*ها و نوجوانان امروز برعکس نسل قبل از خود، به*گوشه*ای از اتاق*شان پناه برده*اند و از هر فرصتی که پیش می*آید برای رفتن به دنیای اینترنت و بازی*های کامپیوتری سود می*جویند یا سر در موبایلی کرده*اند و مشغول«اس*م*اس بازی». بگذریم، بعد تصور کنید به ناگاه گربه*ای یا پرنده*ای در اطراف خود ببینند؛ فکر می*کنید چه واکنشی از خود نشان می*دهند؟ می*دانم که درست حدس زده*اید. هیچکدام از افراد نمی*روند تا غذایی برای آن حیوان بیاورند، یا حتی لحظه*ای بیایستند و به کشف زیبایی*های آن موجود بپردازند، یا حداقل بی*توجه به آن به ادامه بازی*شان بپردازند! همانطور که شما هم حدس زده**اید، سنگی، چوبی و خلاصه چیزی بر می*دارند و چون لشگر سلم و تور به دنبال حیوان بخت برگشته می*افتند و بعد از فراری دادن حیوان وحشتزده با اعتماد به نفس بالاتر به بازی خود ادامه می*دهند. حالا من بچه*ها را مثال زدم. شما می*توانید این بچگی را تا 40سالگی هم تعمیم دهید! هیچ تا به حال به چشمان وحشتزده سگ*ها و گربه*های خیابانی توجه کرده*اید؟ چشمانی که در اولی مهربانی و در دومی اقتدار همراه با احتیاج را باید ببینیم
نمی*دانم شاید این بحث، مربوط به جامعه*شناسی یا روان*شناسی باشد که باید ریشه حیوان آزاری را در جامعه ما بررسی کنند. شاید دلیلش ترس از حیوانات باشد، یا تعالیم غلطی که از والدین به فرزندان منتقل می*شود، یا برداشت اشتباه از آموزه*های دینی باعث آن شده است؟ بدترین ناسزاهای*مان برمی*گردد به سگ، موجودی که امام اول*مان، 10 خصوصیت مانند وفاداری، قناعت، پایبندی و... در آن نام می*برد که مجموعه آن باید در هر مومنی باشد. شاید هم بر می*گردد به بیگانگی*مان با طبیعت پیرامون. نمی*دانم، اما این را می*دانم که این آفریدگان زیبا که قبل از ما ساکن کره زمین و طبیعتی بودند که به دست ما تخریب و تبدیل به کلانشهر و کارخانه و چیزهای دیگر شده احتیاج به همدلی بیشتری از جانب ما دارند. نسل قبل بسیار کم به ما آموخت. پس ما در درجه اول بکوشیم تا بیاموزیم و بعد آموخته*های*مان را به نسل بعدمان منتقل کنیم.
به*راستی تا به*حال فکر کرده*اید این حیوان آزاری ما از کجا نشأت می*گیرد؟ یا به تبعات آن اندیشیده*اید؟ فکر کرده*اید فرزندان «حیوان آزار» ما وقتی بزرگ شدند، در سنین بزرگسالی «چه آزار» خواهند شد؟ به سابقه قاتلین و خلاف*کارها نگاه کنید. اکثرشان در سنین کودکی حیوان آزار یا حیوان*کش بوده*اند. آخرین*شان قاتل زنجیره*ای «خفاش شب» یا متجاوز و قاتل کودکان معروف به «بیجه» که هر دو در مصاحبه*های قبل از ******شان اقرار کرده*اند که در کودکی حیوانات را مورد اذیت و آزار قرار می*داده*اند و بعد از بزرگ*تر و مسلما قوی*ترشدن به سراغ انسان*ها آمده*اند. یاد دو سال پیش افتادم که برای دوره*ای به آلمان رفته بودم. هر روز غروب که فنجان چای به دست، کنار پنجره می*نشستم و به هوای ابری و رفت و آمد عابران نگاه می*کردم، کودک همسایه را می*دیدم که شال و کلاه کرده از خانه بیرون می*آمد و در ظرفی بر روی ستونی که شهرداری برای غذای پرندگان تعبیه*اش کرده بود دانه می*ریخت و پرندگان هم بدون واهمه*ای از او، حتی قبل از اینکه او دانه*ها را بریزد به استقبالش می*رفتند و روی دست و شانه*اش می*نشستند تا او غذای*شان را داخل ظرف بریزد و لبخند رضایت مادرش که از پشت پنجره مراقب کودک بود. با خود فکر می*کردم کودکی که از این سن عشق و علاقه به یک جاندار و احترام به او را می*آموزد، مسلما در بزرگسالی به حقوق انسان*ها هم پایبند خواهد بود. همانطور که اگر در آنجا پای*تان را از پیاده*رو به خیابان بگذارید، تمام خودروهای دور و نزدیک به احترام*تان متوقف می*شوند تا شما عرض خیابان را طی کنید. یک جورهایی مثل تهران خودمان!
رویای من این بود که هیچ حیوانی کشته نمی شد. خیچ ساچمه ای در چشم هیچ گربه ای فرو نمی رفت. مرگ خاموش خرگوش یا قورباغه ی نحیف در پشت آزمایشگاهی مخفوف,پوست و پشم هیچ جنبده ای از تنش کنده نمیشد.عاج هیچ فیلی برای سود بیشتر ,گوشت هیچ سگ و خوکی خورده نمی شد.همیشه آرزو داشتم که هیچ حیوانی کشته نمی شد. رویای من تعطیلی همه ی سیرک های دنیا در میان جیغ های ممتد خرگوش های نابینا,درامتدادضجه های گربه ای بی چشم که برروی زخم هایش آتش می مالد,در اوج ناله های توله سگ بیچاره ای که بی مادر شده و چیزی جز درد و رنج ندارد از شامپو و کرمی که چشم هزاران خرگوش را کور کرده تا مرا نرنجاند ! از شکارچی ایی که برق چشمان آهویی تشنه دل و دستش را نمی لرزاند اما من تمام پرندگان,خرگوش ها و گربه ها را دوست دارم حتی اگر تنها فردی باشم که از تو بیزار است رویای من خوشبختی پرنده اسیری که از جمگل می آمد و در حسرت شاخه های یک درخت می مرد.... این ربان بسته ها سازمان مللی ندارند اما حقوقشان برابر با حقوق همه ی انسان هاست. (ای کاش که با حیوانات با انسانیت رفتار کنیم!!!) آپلود عکس
اگر گربه ای در خیابان بودم حرفهای بی شماری در سر داشتم تا برای تو ای گونه انسان بگویم. از تمام ظلم هایی که بر من روا داشتی تا تمام محبت هایی که دیدم... تو با ادعای علم،دانش و تکنولوژی بسیار حق مرا خوردی.. زیستگاهم را محدود یا نابود کردی و با دخالت های بی جا زندگی را بر من سخت.. اما من توانستم..می توانم و خواهم توانست زندگی کنم...زنده بمانم.... ای انسان. ما هر دو مخلوقیم به هر دلیل به دنیا آمدیم زندگی می کنیم می میریم. بسیار ساده،بسیار ساده و بسیار ساده! هیچ نکته ماورایی و عجیبی در کار نیست. بعد از این همه ایجاد مشکل من توانستم... من به دنیا می آیم و خانواده دارم..از آن لذت میبرم فرزندانم را دوست دارم... از در کنار هم بودن لذت می برم..آغوش مهربان را درک میکنم. از کودکی به صورت غریزه رفتارهایی دارم تا زنده بمانم در کنار تمام غریزه ها، لذت بردن از زندگی را می دانم.می فهمم همنوع چیست می دانم زندگی چیست.. من زباله خوار نیستم!! بسیاری از شما انسان ها اشتباه می پندارید! من آموخته ام از میان چیزی که تو زباله مینامیش پس مانده های قابل خوردن را بیابم... من می دانم باید چگونه زندگی کنم... تو اگر شرایطم را سخت نکنی من راحتم..بدون نیاز به تو.. من از زندگی و زنده بودن لذت می برم..آفتاب را دوست دارم... دراز کشیدن و نوازش نسیم را بر تنم می فهمم. بازی با پروانه ها و بوی گیاهان را دوست دارم.. در کنار همین خیابانی که در آن قدم میزنی آرامش را می فهمم.. انسان هیچ وقت هیچ وقت هیچ وقت فکر نکن می دانی چه چیز برای من واجب است..من خودم می فهمم. همیشه بدان وقتی با چشمانم تو را می بینم اول از تو ترس دارم و بعد اعتماد... من دوست دارم در کنارت،در زمینی که متعلق به هر دوی ما و دیگر موجودات است زندگی کنم. من زندگی و زنده ماندن را می دانم. تقدیم به تمام حیوان دوستان.
2706