2733
2734
سلام به همگی. دختر من الان دو ماه و نیمش است و تا آخر 2 ماهگی فقط 1200 گرم اضافه کرده . فقط شیر خودمو میخوره . دکترش از وزن گیریش اصلا راضی نیست . آزمایش ادرار هم دادیم .عفونت نداشت. مقدار شیر من از خوبه .ولی نمی دونم نی نی چرا وزن نمیگیره . میگن تو 3 ماه اول بیشترین رشد رو نینی داره.لطفا کمکم کنید . آیا چیز خاصی هست که بخورم و نی نی بهتر وزن بگیره ؟ وقتی بیداره ساعتی 1 بار و وقتی خوابه هر 2 ساعت یک بار شیر میخوره . هر بار هم حدودا 5 تا 10 دقیقه .
سلام عزیزم مدت زمان شیرخوردنش خیلی کمه پسر من این سن که بود نیم ساعت تا 45 دقیقه می خورد
اما اگه نمی خوره نمیخواد خودتو اذیت کنی همین مدلیه دیگه
لیمو ترش بخور
بعد از شیردهی هم یکم آب جوشیده بهش بده
شاید شیرت سنگینه و زود احساس سیری می کنه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

یعنی چی دکترش اصلا راضی نیست،خوب باید راهنماییت کنه!چون وزن نگرفتن تو این سن مهمه. با یه پزشک دیگه هم مشورت کن.
موفق باشی.دختر من هم 3 ماهشه.تا اینها بزرگ بشن ،جون ما از نگرانی بالا می آد!!!
2731
عزیزم دختر من هم تا پایان سه ماهگی خیلی کم وزن می گرفت تا تونستم به خودم رسیدم مایعات به خصوص مایعات گرم بخور . نحوه دادن شیر هم خیلی مهمه طوری سینه ات رو بگیر که تو صورت بجه نیفته چون همین باعث می شه که زود خسته بشه و نخوره حتما با دستت سینه ات رو بگیر و خودت هم کمکش کن بادستت مرتب سینه ات رو ماساژ بده تا شیر بیاد ضمنا استرس هم خیلی تاثیر داره حتی باعث بد طعم شدن شیر هم می شه سیرو پیاز و کلم هم نخور که باعث بد طعم شدن شیرت می شه
امیدوارم که زود زود نی نی ت وزن بگیره ولی زیاد خودت رو ناراحت نکن به قول الی تا اینها بزرگ شن جون ما بالا می یاد
سلام میترا جون
ده روز اول بچه ها معمولا وزن نمیگیرن ولی از اون به بعد تا سه ماه اول حداقل باید روزی سی گرم اضافه کنه یعنی تا آخر 2 ماه باید یک و نیم کیلو اضافه کنه (60-10=50 و 50.30=1500) ولی دختر شما از حداقل هم کم تر بوده
شاید ایراد کار شما اینه که خیلی تند تند شیر میدی و نمیزاری جای شیر از دست رفته پر شه و هنوز که سینه خالیه شیر میدی هر چقد هم که میخوره نمیاد و بعد از 5 دقیقه خسته میشه . بهتره زمان شیردهیتو به 2 ساعت یا 2.5 ساعت بیشتر کنی موقعی هم که خوابه 3 ساعت یا 3.5 ساعت
در مورد شیر خشک هم برا این دکترا مخالفن که یه وقت جایگزین شیر مادر نشه شما میتونی شیر خودتو بدی و شیرخشکو کمکی خیلی کم که بچه وابسته نشه کنارش شروع کنی این بهتر از اینه که بچه گرسنه بمونه و رشدش کم شه اگه تونستی با لیوان یا قاشق بده که به شیشه عادت نکنه
شاید زندگی آن جشنی نباشد که انتظارش را داشتی اما حالا که به آن دعوت شده ای تا می توانی زیبا برقص!
بچه ها من هم دخترم سه ماه و نیمشه تا 2 ماه اول هر ماه 1200 گرم اضافه کرد ولی از ماه سوم رشدش خیلی کم شد عفونت ادراری هم نداره دکتر میگه فعالیت بچه زیاد شده و قوت شیرت کم شده. خودم هم متوجه شدم که شیرم کم شده حالا قوتش که جای خود. الان چند روزه روزی سه تا کپسول شیرافزا میخورم، سوپ جو با ماهیچه، ماءالشعیر ولی انگار فایده ای نداره. اگه میدونید چی بخورم که هم شیرم زیاد بشه و هم مقوی خواهش میکنم بگید.
مرسی از راهنمایی همگی.10 روز دیگه باید ببرمش دکتر (یعنی 3 ماهش تموم میشه ) شاید اگه احتیاج به شیر کمکی باشه بده.ولی من خیلی نگرانم. آخه با هر کی صحبت میکنم میگه توی سه ماه اول ماهه 1 کیلو بچه اش چاق میشده . از همه پرس و جو کردم که چیز خاصی باید بخورم تا شیرم مقوی بشه ولی کسی چیزی نمیدونه .اگه شما ها تجربه ای دارین به من هم بگین.
2738
سوپ جو و آبگوشت بخور.
لیدی میل هم خودتو تقویت میکنه.
اگه بچه از نظر هوشیاری و جسمی سالم به نظر میرسه خوتونو اذیت نکنین. شاید جثه اش ظریف باشه
وزن تولدش چقدر بود؟
بعدشم یه توصیه خیلی بچه رو دکتری نکن. اون جورجاها محیطش الوده است . تازه خیلی از این دکترا به خاطر حساسیتهاشون ادمو دلواپس میکنن.
اگه شیرمو بدوشم کم نمیشه ؟ خه میگن با مک زدن نی نی شیر زیاد میشه.ولی چون فقط 5 تا 10 دقیقه میخوره میدونم خیلی کم میخوره .ممکنه کم خوردنش برای خوردن پستونک باشه؟دکترش خیلی ا پستونک خوردن مخالف بود ولی من بهش میدم.
2706