2733
2734
عنوان

احکام و مسائل بارداری و زایمان

| مشاهده متن کامل بحث + 186466 بازدید | 497 پست
سلام سارای عزیز. در مورد سوال اولت گلم باید بگم که در روایات اومده قبل از نزدیکی حتما ادرار کنید. و سفارش شده بعد از نزدیکی بخوابید. و همچنین اینکه قبل از غسل ادرار کنید. عزیزم خیالت راحت باشه بعد از خوابیدن مابقی منی همسر از بدن خارج میشه. وقتی قصد غسل داری اگر بری دستشویی آسیبی به لقاح نمی زنه چون طبق نظر پزشکان همه چیز در همان پنج الی بیست دقیقه اول انجام شده. بعد از غسل اون ترشحات دیگه ترشحات عادی زنانه میشه که به خاطر تحریکات رحم ترشح میشن. شما حتما قبل از غسل برای اطمینان از خروج مابقی مایع منی به دستشویی برو و با خیال راحت غسلت رو انجام بده.

و اما سوال دوم.
گلم منظور اقدام است. چون شما تسلطی به زمان لقاح نداری و این از اراده انسان خارجه. اما اقدام به بارداری در اراده انسانه و سفارش شده در این ایام نباشه. پس میتونی قبل از ورود به ساعت قمر در عقرب اقدام بکنی. البته ذکر شده با صدقه فراوان و توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار علیهم السلام میشه اثرات سوء این ایام رو از اقدامات مهمی که در اون ایام رخ داده دور کرد. ان شاء الله.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

بستک عزیزم سلام. عزیزم همونجوری که در پاسخ سارای هم گفتم با صدقه و توکل و توسل میشه آثار سوء ایام نهی شده رو از بین برد ان شاء الله. اما اگر مقدوره باید از این ایام پرهیز کرد. اما مثلا اگر شرایط پرهیز نبود و روز تخمک گذاری هم سه شنبه بود باید با ساعات برنامه ریزی کرد. مثلا بگذاریم از ساعات روز سه شنبه بگذره یعنی مثلا ساعت 2-3 بامداد روز چهارشنبه اقدام رو انجام بدهیم که هم زمان تخمک گذاری از دست نره و هم اینکه رعایت ساعات نهی شده رو کرده باشیم.

و در نهایت در هر حالی و سافت و روزی که هستیم توکل به خدا رو فراموش نکنیم.

ان شاء الله فرصت کنم ساعات مستحب و سفارش شده برای اقدام به بارداری رو می نویسم توی همین تاپیک. موفق باشی عزیزم.
2731
ایشاللا مرسی بنفشه جون

خانومی توی همون تاپیک خودم یه نفر کامنت گذاشته که 7 مرداد قمر از عقرب خارج میشه
ظاهرا به استناد تقویم نجومی که دارن گفته
من روزهای قمر در عقرب رو از اینترنت گرفتم
میشه شما اگه منبع معتبری دارین بهم معرفی کنین تا مطمئن باشم؟
مرسی
وبلاگ فروش لباسهای مجلسی در حد نو

www.lebas91.blogfa.com
2738
بنفشه جون این ایه هاییکه تو قران سجده دارن میشه سجده که میریم فقط سبحان ربی الاعلی وبحمده رو بگیم من اون ایه رو حفظ نیستم و اینکه موقع خوندن قران ححتما باید حجاب داشته باشیم این دوتا رو کامل توضیح میدی عزیزم
بنفشه جان ممنون از جوابت عزیزم..لطف کردی..من 24 مرداد روز تخمکگذاریم میشه که میشه سه شنبه :) ایشالا که مشکلی پیش نمیاد و سعی میکنم از 12 شب بگذره بعد اقدام کنم.

موفق باشی :)
صبــــر،اوج احتــرام به حکمـت خـداست!
بنفشه بانو ی عزیز یادمه نوشته بودی بعد زایمان به تعداد روزای پری صبر میکنیم بعد غسل نفاس میکنیم بعد این غسل نمازمون رو میشه بخونیم اخه تا اونجایی که من اطلاع دارم تا یه ماه یا بیشتر خونریزی ادامه داره اونموقع چطوری نماز بخونیم با وجود خونریزی نماز قبوله یا برا هر نماز باید غسل کنیم
نه این و نه آن میشود هرچه خدا خواست همان میشود....
سارای عزیزم سلام. عذرخواهی به خاطر تاخیر در جواب. میگرن دارم و وقتی دردش شروع میشه اصلا نمی تونم بیام.

در مورد روزهای قمر در عقرب منابعی که دارم همه همون رو نشون می دهند. البته تقویم نجومی استاد منصور نجومی شیرازی اندکی در ساعاتش متفاوته. حقیقتش من بین این دو رو جمع می کنم و سعی می کنم کل اون روزهای قمر در عقرب رو رعایت کنم و به ساعتش بسنده نکنم.

لیست قمر در عقرب ها در دو ماه آتی طبق تقویم نجومی استاد نجومی که بسیار دقیق تر از بقیه تقویم هاست.

مرداد:پنجسنبه 5 مرداد ساعت 5:43 بامداد الی شنبه 7 مرداد ساعت 8:23 بامداد
شهریور: سه شنبه 31 شریور ساعت 9:47 الی جمعه 3 شهریور ساعت 12:50

فریبا جان سلام. عزیزم مهم سجده است و ذکر در سجده برای خواندن آیه سجده دار مستحبه. هر ذکری بگویی خوبه. برای این سجده ها ذکرهای مختلفی بیان شده .
بهترینش اینه:

(( لا اِلهَ اِلاَّ‌اللّهُ حَقًّا حَقًّا لا‌اِلهَ اِلاَّ اللّهُ ایمانًا وَ تَصْدیقًا لا اِلهَ اِلاَّ اللّهُ عُبُودِیَّةً وَ رِقًّا سَجَدْتُ لَکَ یا رَبّ تَعَبُّدًا وَ رِقًّا لا مُسْتَنْکِفًا وَ لا مُسْتَکْبِرًا بَلْ اَنَا عَبْدٌ ذَلیلٌ ضَعیفٌ خائِفٌ مُسْتَجیرٌ ))

فریبا جان این قسمت دوم سوالت:

حجاب برای قرآن خوندن واجب نیست اما بهتره که حداقل یک پوششی به سر باسه. رعایت حرمت میشه. رو به قبله بودن هم مستحبه. یعنی انجام هم ندهی عیبی نداره. خیلی کار خوبی می کنی توی اتوبوس از وقتت عالی استفاده می کنی.
2706