2777
2789
عنوان

چالش غلبه بر تنبلی و اهمال کاری، تغییر سبک زندگی و افزایش بهره وری

| مشاهده متن کامل بحث + 9763 بازدید | 122 پست
چه خوب که موفق شدین.فکر میکنم این تاپیک خیلی خوبه و میتونه به خیلی ها کمک کنه

خیلی خب ، کل مطالبی که زحمت کشیدی و اینجا نوشتی رو خوندم . با اجازت اسکرین شات هم گرفتم چون خیلی انگیزه میده بهم حرفات.

چقدر جالب که منم راجع به خیلی کارها از جمله رانندگی همینقدر اهمال کار بودم. سال ۹۹ دانشگاه رو تموم کردم ، اما دنبال مدرک نرفتم تا همین چند ماه پیش. 

دیگه این زمستون به خودم گفتم هر چی وقتتو تلف کردی و کارهارو نصفه رها کردی کافیه . بعد از این مفید زندگی کن . خلاصه... 

(۱) دنبال مدرکم رفتم . 

(۲)آموزشگاه رانندگی ثبت نام کردم. 

(۳)کارت ملی رو پیگیرش شدم . فکر کن!

(۴) پاسپورتمو گرفتم

(۵) تو گروه دورهمی شرکت کردم ، بعد از فوت مامانم خیلی منزوی شده بودم ، شرکت کردن تو اون گروه منو از خونه کشوند بیرون

(۶) پیش رواندرمانگر رفتم .خیلی خوشحالم بابتش . خیلی آرومم میکنه

.

حالا چرا اینجام ؟  چون کارای خیاطیم اندازه یه کوه تلنبار شده و به هیچ وجه نمیتونم نزدیکش بشم

.

ترفندهای خوبی رو معرفی کردی . سعی میکنم طبق این روش‌ها پیش برم ببینم چی پیش میاد 

امیرعلی من ۴ سالشه انقدر سر همه چیز با من لجبازی میکرد طاقت شنیدن نه نداشت، خلاصه از قشقرق و خشم و لجبازی جهنم کرده بود زندگی رو، تا اینکه با پیج اقای خلیلی و خانه رشد آشنا شدم. یه تیم ۱۰۰ نفره از روانشناس، گفتار و کار درمانگرهای خیلی دلسوز دارن که آنلاین و  تخصصی روی سن تا ۷ سال کار میکنند. 

توی ۱۰ جلسه کامل مشکلات پسرم از بین رفت.  اگر هر مشکلی دارید بهشون دایرکت بدید رایگان راهنمایی می کنن.

برای رانندگی هم الان هر شب میرم تمرین . کوچه ها و خیابونهای خلوت اطراف رو میچرخم . ۱۴ اردیبهشت امتحان آیین نامه باید بدم و بعدم شهری 

حالم الان خیلی بهتره . همین رانندگی کلی اعتماد به نفس آدمو بالا میبره .

توکل به خدا . انشالا کارای خیاطیمم بتونم رو روال سابق پیش ببرم 

فعلا خدانگهدار🤪

2802
برای رانندگی هم الان هر شب میرم تمرین . کوچه ها و خیابونهای خلوت اطراف رو میچرخم . ۱۴ اردیبهشت امتحا ...

امیدوارم منم بیام و بگم ترسم از رانندگی ریخته و دارم از رانندگی لذت میبرم.

ممنون دوست عزیز که تجربیاتت رو در اختیارمون گذاشتی💐

ولی این ترفند اصلا برای من جواب نمیده  منم میخواستم از این تاپیکها بزنم ، تاپیک شمارو دیدم اوم ...

برای من هم ۵ ثانیه جواب نمیده و یه جا بهش اشاره کردم، ذهنم بهش از همون ابتدا مقاومت داره و بهونه میاره. اما ایده ی پشت این قانون اینه که بدون درنگ و فکر کردن، کاری که باید انجام بشه رو سریع شروع کنیم. منم کارو سخت و بزرگ نمیکنم: با فکر کردن بهش که فرصت بهونه و به تعویق انداختن میده و با چک لیست درست کردن!! 

خیلی خب ، کل مطالبی که زحمت کشیدی و اینجا نوشتی رو خوندم . با اجازت اسکرین شات هم گرفتم چون خیلی انگ ...

چه جالب، من هم به تازگی بعد از چند سال درخواستمو برای گرفتن مدرک دانشگاه ثبت کردم😅

برای رانندگی هم الان هر شب میرم تمرین . کوچه ها و خیابونهای خلوت اطراف رو میچرخم . ۱۴ اردیبهشت امتحا ...

خدا رو شکر، امیدوارم به جایی برسین که بشین یه الگوی موفقیت برای بقیه

امیدوارم منم بیام و بگم ترسم از رانندگی ریخته و دارم از رانندگی لذت میبرم. ممنون دوست عزیز که تجربی ...

مطمئن باش یه روزی میاد که از اب خوردن برات راحتتر میشه و همه از دست فرمونت تعریف میکنن💪

اینکه در مورد خودمون چی فکر میکنیم و چه شخصیتی از خود در ذهنمون هست (هویت) خیلی بر عملکردمون تاثیر داره و مثل یه تلقین مدام، درونی و مخفیه. اگه با پیش فرض اینکه تنبلیم تصمیم بگیریم کاری رو شروع کنیم دائم باید با این هویت و تلقین درونی بجنگیم

رو جنبه های مثبت وجودمون تمرکز کنیم و شخصیتمون رو بازسازی کنیم 

برچسب بد رو خودمون نذاریم...  مثلا به جای اینکه بگیم من تنبلم و به کارای خونه نمیرسم بگیم: تمیزی برام مهمه و نمیذارم کارام بمونه، مسئولیت پذیرم.... 

چه جالب، من هم به تازگی بعد از چند سال درخواستمو برای گرفتن مدرک دانشگاه ثبت کردم😅

چقدر خوب . خوشحالم که دنبالش رفتی عزیزم

من مترجمی زبان خوندم و همه واحدهارو به خوبی و خوشی پاس کردم . تو همه این سالها مدام این کابوس رو میدیدم که رفتم دنبال مدرکم و میگن دو واحد ریاضی باید بگذرونی بعد مدرکتو میدیم.  تو خواب عزا میگرفتم خدایا من اصلا ریاضی یادم نمیاد انتگرال چیه ، مثلثات چیه ....

از وقتی رفتم پیگیرش شدم کابوس هامم تموم شدن 

2801