2777
2789
عنوان

مینیمالیست شدن یعنی چی؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1559796 بازدید | 41149 پست
خانم ها یه مشورت به من می دین من از اینکه وسایل تو خونه از کشوی میز تی وی تا پاتختی ها وکشوهای دراور ...

ایده جالبیه،اکر کمد دیواریتون طبقه بندی شده باشه این باکسارو توش بزارید خیلی خوبه،اگه باکسارو روهم بزارین دسترسی و استفاده سخت میشه

ولی شادی جان خب کشو ها هستند که استفاده بشن،مثلا شما کشو های میز تلویزیون و خالی نگه دار،بقیه کشو هارو خالی کنی خود کشو هم انباشتت حساب میشهر

باز یکسری وسیله رو که زیاد استفاده نمیشه م باک

ایده جالبیه،اکر کمد دیواریتون طبقه بندی شده باشه این باکسارو توش بزارید خیلی خوبه،اگه باکسارو روهم ب ...

نصفه نمیه پست شد

یکسری وسیله رو که زیاد استفاده نمیشه میتونی بزاری تو این باکسا کشوهات هم خلوت تر بشن،ولی اینکه کلا کشو هارو خالی کنی نه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

وای چقدر شباهت منم با توصیفاتون دقیقا یاد انباری خانواده همسرم افتادم که خیلیم بزرگه اتفاقا دوچرخه د ...

یه بار رفته بودیم خونه ی پدرو مادرشون و اونا رفته بودن مراسم ختم، همسرم گفت بهترین زمانه برای رد کردن این وسایل ولی چون میدونستم مادرو پدرشون خوششون نمیاد و دلبستگی دارن همسرم رو منصرف کردم.

اوایل کلی استرس میگرفتم از اون همه انباشتگی و دلم میخواست یه روز تنها باشم و حسابی پاکسازی کنم، ولی الان همینکه محیط زندگی خودم رو مینیمال نگه دارم و از انباشتگی های همسرم جلوگیری کنم دستاورد بزرگیه.

اونام یه عمر اینجوری زندگی کردن و راضی هستن. 

جالب اینجاست که تازگیا بعد یک روز موندن خونشون همسرم میگه وای کلافه شدم برگردیم خونه ی خودمون، این یعنی اون تاثیری که میخواستم رو دارم روش میذارم. ولی هنوز انباشتگی کاغذ رو نتونستم ازش بگیرم. 

ایده جالبیه،اکر کمد دیواریتون طبقه بندی شده باشه این باکسارو توش بزارید خیلی خوبه،اگه باکسارو روهم ب ...

می دونی  پراکندگی وسایل تو خونه نمی پسندم.دوس دارم همه یه جا باشه.بعد کشو نمیشه از جاش درآورد بذاری کنار دستت کارت بکنی ولی این باکس میشه

مثلا لوازم التحریر نمی خوای خط کش برداری خودکار برداری کاغذ برداری واینجوری باکس بر می داری می ذاری کنار دستت کارت می کنی میره سرجاش.

حالا بهش فکر کنم ببینم شدنی هست یا نه.

شادی صدام کنید

دیروز نوبت کابینت ها بود فرصت نشد امروز یه قفسه دکوری شستم چیدم کل ۶ تا لیوان بلند گذاشتم تو این طبقه.

یه کابینت هم تمیز کردم توضیح این کابینت کمی سخته جفت وجور که شد گزارش میدم.قبلا هم گفتم ولی برای حفظ رونق تاپیک:

طبقه اول ۶ تا شیشه سایز متوسط برای نعنا خشک شوید وبابونه وگلپر وچای خشک.

😂دقت کردید انقدر اینجا توضیح دادیم روزی روزگاری مسیرمون به خونه هم بخوره جای همه چیز بلدیم.

شادی صدام کنید
خوب شاید سالانه نذری میدن اون دیگ وتشت بزرگ واجاق گاز ۴ شعله برای همون یا مثلا خیرات میدن یا هنوزم ...

از این زاویه بهش نگاه نکرده بودم🙊😁

الــهی بـرقصـانـد خـدا بـه ســاز تـو جـهانـت را          
شاید هرکسی یه کتری لازم نداشته تو خونه ش برده اونجا گفته استفاده میشه ما یه تکه زمین نیمه ساز دا ...

ادم هر چی جای خالی بیشتری داشته باشه بیشتر پرش میکنه و انباشتگی صورت میگیره 😑برای ما هم اینطوره وسایل اضافه رو میبریم یه خونه دیگمون 

خانم ها یه مشورت به من می دین من از اینکه وسایل تو خونه از کشوی میز تی وی تا پاتختی ها وکشوهای دراور ...

نمیدونم دقیق منظورت چه وسایلی هستن ولی من تجربه خودمو میگم. من هیچ کشو ودراوری توی خونه ندارم‌ میز تلویزیون هم ندارم. کمددیواریم خیلی بزرگه و اتفاقا طبقه ای هم هست. ولی عملا طبقات بالاش که دست نمیرسه خیلی استفاده نمیشن. طبقات پایین هم که مجبورم چیزای سنگین مثل چرخ خیاطی و ... بذارم. میمونه دوتا طبقه وسط که اونا هم خیلی عمق دارن و دسترسی به وسایل عقبی سخت تره 

من مجبور شدم همه وسایل مرتبط و غیرمرتبط رو کنار هم بچینم، ولی باور کن هیچی جای کشو رو نمیگیره ( مگه اینکه کمددیواری رو خودت طراحی کرده باشی بسته به نیازت ارتفاع و عمق و طول وعرضش مناسب باشه)

به نظر من دسترسی به وسایل توی کشو خیلی خیلی راحت تره تا این روش که میگی، از نظر بصری هم زیباتره. نیازی نیس برای باکس جدید هزینه کنی. توی این باکس ها که میگی هربار برای برداشتن چیزی باید کل باکس رو از کمد خارج کنی تا بتونی راحت به وسایلش دسترسی داشته باشی و.... شاید روزای اول به نظر خوب برسه ولی بعد از چندروز تازه میفهمی کشو و دراور چه نعمتی هستن! 

میتونی یکی از کشوهای دراور رو اختصاص بدی به وسایل داخل کشوپاتختی. و پاتختی کلا حذف بشه. یا اگه اندازه ش مناسبه مثل یکی از دوستان پاتختی رو منتقل کنی توی کمددیواری و اونجا به عنوان نظم دهنده ازش استفاده کنی

به هرحال به قول خودت کاملا سلیقه ایه و کاملا بستگی به شرایط داره. ولی حتما قبل از خریدن این باکس ها با وسایلی که توی خونه داری این فکری که داری رو عملی کن و بعد از چندروز ببین اگر باهاش راحتی دست به تغییرات بزن

فروشگاه تندو tandoo.ir 

مزایا دسترسی سریع تر خودت و عدم دسترسی بقیه به وسایل هست

ولی عیبش شلوغی و منظم نبودن وسایل هست مگه اینکه نظم دهنده بگیری براشون که مثلا لوازم ارایشی تو یه باکس لوازم دیجیتال تو یه باکس و لوازم نماز تو یه باکس دیگه باشه

می دونی  پراکندگی وسایل تو خونه نمی پسندم.دوس دارم همه یه جا باشه.بعد کشو نمیشه از جاش درآورد ب ...

من شش تا باکس تقریبا این مدلی دارم

چون کمد دیواری فقط وسطش یک طبقه داره به اجبار اینارو روی هم گذاشتم سه تا سه تا

ولی همون‌طور که maritan جان گفت دسترسی به اونی که عقب تر یا پایین تره یکم مشکله

.

.

منم به شخصه کشو رو بیشتر دوست دارم 😁🙈

2801