2777
2789

دیگه نزدیک پنج ماهه ولی هنوز برام شوک اوره

اون جوون

به اون زیبایی

به اون کمالات

به اون تحصیلات

خانواده،قدوبالا،همه چی تموم ،به اون ادب،با سن کم هم درسشو خونده،هم زن و بچه داره،هم زبان زده بین همه از ادب و احترام،کاری،با هزار برنامه و هدف برا اینده،خوش تیپ،باکلاس،چندتا حرفه و شغل

تا حالا شده براتون اتفاق بیفته؟چه نتیجه ای گرفتید؟نکنه دارم راهمو اشتباه میرم؟

نکنه هدفی که دارم پوچ و بی ارزش باشه،نکنه هدف اصلیم چیز دیگه ای باشه،دست خالی نرم،با آه و افسوس نرم،فرصتم تموم نشه برم،

خدایا یعنی چی،چیکارکنم؟راه درست چیه؟هدف زندگیم چیه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2803

عزیز ترینم همه اینا رو داشت 

فکر کن وقتی خبر مرگشو بهم دادن تنها  جمله ای ک گفتم این بود ک حمید دو ماه دیگه دکتراشو می‌گرفت🫠

ببین اصلا نمیتونم بگم چ حسی داشتم

کاربری از اوایل مهر به بعد دست منه💛

بعید میدونم هدفی داشته باشیم حالا میلیارها میلیارد انسان که از ابتدای خلقت انسان تا الان مردن مگه هدف داشتن و میدونم داغ جوون چقدر سخته واقعا تسلیت میگم

بهشتم اونورش باشه به این برزخ نمی ارزه...
2804
عزیز ترینم همه اینا رو داشت فکر کن وقتی خبر مرگشو بهم دادن تنها جمله ای ک گفتم این بود ک حمید دو ما ...

عزیزم،خدا رحمتشون کنه

چرا فوت شدن؟

چندوقت گذشته؟

هنوزم تو شوک هستید؟یا ادم زمان بگذره ارومتر میشه؟

میشه بگید از این اتفاق چه نتیجه ای گرفتین؟طرز فکرتون،اولویت زندگیتون عوض شد؟الان بیشتر به فکر دنیایید یا اخرت،به نظرتون چی درسته به فکر دنیا یا اخرت بودن

نتیجه 

روایت بگم

امام فرمودند جوری برای دنیا تلاش کن انکار تا ابد در دنیا زنده آیی وچوری برای آخرت کار کن انگار فردا قراره بمیری

هر کاری در دنیا خاستی انجام بده تلاش بکن فقط توش رضایت خدا رو در نظر بگیر اینجوری هیچ کاریت هیچ تلاشیت بی مزد نمی‌مونه  حتی اگه به سرانجام نرسه 

برای آخرت خودت هم کار کن از واجبات مثل نماز روزه خمس حج و.. تا  ترک گناه....

انسان باید همیشه آماده سفر آخرت باشه جوان و پیر هم ندارد

و همیشه برای دنیا هم تلاش کنه در راستای اهداف الهی..‌‌

بله یکی از آشنایان 

دختره ۲۱ ساله شوهر و پسر بچه دوساله داشت وضع مالی خانواده خودش هم خیلی خوب بود 

و سال اول دندان پزشکی بود و

این منو به این فکر برد که طفلک چشم خورده احتمالا 

اما برای شما بگم گه اگه راهت راه رسیدن به خدا باشه بدون هر جا باشی پات رو کج نمیزاری و خدا همیشه همراهت هست چه این دنیا چه اون دنیا 

با خدا باش پادشاهی کن

یه دعایی هست که به نظرم خیلی کامله 

خدایا در دنیاو آخرت عاقبت بخیرمون کن 

2805
نتیجه روایت بگمامام فرمودند جوری برای دنیا تلاش کن انکار تا ابد در دنیا زنده آیی وچوری برای آخرت کار ...

ممنون عزیزم،هیچوقت معنی این روایتو نمیفهمیدم،درکش نمیکردم،الان با توضیحاتتون متوجه شدم معنیشو ممنون ک گفتید

من خمس و زکات نمیفهمم از کجا بفهمم بهم تعلق میگیره یا نه چون خانه دارم،باید شوهرمو مجبور کنم بده؟قسطامونو با زور میدیم

بله یکی از آشنایان دختره ۲۱ ساله شوهر و پسر بچه دوساله داشت وضع مالی خانواده خودش هم خیلی خوب بود و ...

برای من چشم خوردن باعث مرگ بشه معنی نداره

به نظرم روز مرگ از قبل مشخصه

نمیدونم شایدم اشتباه میکنم

منظورتون از هدف نمیفهمم چیه؟دنیایی یا اخرت

هر دو راستش من هنوز به اینکه بعد مرگ باشیم مطمئن نیستم در واقع فکر نکنم باشیم نابود میشیم

بهشتم اونورش باشه به این برزخ نمی ارزه...
2801