2777
2789
عنوان

مهریه و مسائل پیش از ازدواج

1285 بازدید | 162 پست

سلام شبتون بخیر

ممنون میشم باتوجه به تجربیات خودتون در زندگی مشترک ، در مورد مشکل من راهنماییم کنید.

من بیش تر از دوسال هست که با آقاپسری دوست هستم

وایشون الان میگه مهریه فقط ۱۴تا بدون حق و حقوق (فقط حق طلاق و کار میده) درحالی که قبلا میگفت ۱۱۴تا. الان میگه مهریه یه قرارداده و من چرا چیزیو که ندارم قبول کنم؟ میگه ۱۴تاهم الان کلی پوله. خب منم ۱۴تا اصلا قبول ندارم و خودمم شاغلم.خانومای شاغل حق نصف اموالم میگیرن اما ایشون اینوکه کلا قبول نداره!

من ایشونو دوس دارم اما خب این مدلی هم نمیخوام باشه مهریه م...اصلا خونوادمم قبول نمیکنه...من باید چیکار کنم؟ بعد اینهمه سال؟ من عمرمو گذاشتم پای رابطمون آخه...

مگه من میخوام ازش مهریمو قطعا بگیرم که داره بعد این سالا میزنه زیر حرفش؟

اگه واقعا شما را میخواد بایدبا مهریه بالاتر موافقت کنه بگم مهریه در همه حال تنها سلاح دفاعی خانوم ا ...

منم حرفم اینه اما میگه مهریه ربطی به عشق وعلاقه نداره.من میگم مهریه برا مواقع خطر مثل خدای نکرده زمان فوت آقا که برا زن و یا بچه چیزی بمونه یا زمانی ک طرف خیانت میکنه هست نه چیز دیگه. اما اون میگه خب ازکجا معلوم زن خیانت نکنه یامگه من توی دوستی خیانت کردم که حالا بعدا کنم؟

بچه‌ها، باورم نمی‌شه!!!!

دیروز جاریمو دیدم، انقدر لاغر شده بود که واقعاً شوکه شدم! 😳 

از خواهرشوهرم پرسیدم چطور تونسته انقدر وزن کم کنه و لباس‌های خوشگلش اندازش بشه. گفت با اپلیکیشن "زیره" رژیم گرفته.منم سریع از کافه بازار دانلودش کردم و رژیممو شروع کردم، تا الان که خیلی راضی بودم، تازه الان تخفیفم دارن!

بچه ها شما هم می‌تونید با زدن روی این لینک شروع کنید

اینم تازگی پسرا یاد گرفتن چون دختروپسرخودشون انتخاب میکنن انتظار دارن هرچی گفتن دختر قبول کنه چون دختر عاشقشه،  این مورد رو جدیدا زیاد شنیدم ولی توروخدا کوتاه نیا اگه دوستت داشته باشه بیشترو قبول میکنه الان روانشناسا معتقدن دقیقا ازدواج مثل معامله س حواست باشه مسئله فقط مهر نیست نکنه نشونه زرنگ بازیش باشه به هرحال حسابی بشناس بعد ازدواج کن

2803
اینم تازگی پسرا یاد گرفتن چون دختروپسرخودشون انتخاب میکنن انتظار دارن هرچی گفتن دختر قبول کنه چون دخ ...

اون اصلا کوتاه نمیاد😔انگار نه انگار ما اینهمه وقته همو میشناسیم! الان سر مهریه و اینجور چیزا انگار داره خراب میشه..من زندگیم کلا بهم خورده...پس چجوریه بقیه پسرا بخاطر دختری ک میخوانش خون ب پا میکنن و هرچی میگه گوش میکنن😔شانس منه...همیشه توسرم باید بزنن انگار ارزش واحترام ندارم 😔

خب راست میگه‌سکه پنجاه میلیونی کی میتونه بده.تازه خوب قبول کرده.اینا که حق طلاق میدن دیگه مهریه قبول ...

من با ۱۴تامهریه نمیتونم راحت زندگی کنم.

ما اصلا اهل مهریه گرفتن نیستیم ها بخدا...

اما مطمعنم همیشه ته دلم شور میخواد بزنه چون مهریم کمه حس میخوام کنم همش قراره ی جا راحت منو بزاره جلودر چون ۱۴تا واسشون کاری نداره...

میدونی منظورمو..یعنی مهریه کم اونارو راحت و دست بازمیکنه

عزیزم اینکه حق طلاق و کار و ۱۱۴ سکه همه رو یجا میخوای،بنظرم درست نیس،

اگه شما عاشقشی فقط رو تعداد سکه تاکید کن و بقیه رو کوتاه بیا،ایشونم واقعا دوست داشته باشه همون تعداد قبول می‌کنه 

اون اصلا کوتاه نمیاد😔انگار نه انگار ما اینهمه وقته همو میشناسیم! الان سر مهریه و اینجور چیزا انگار ...

دقیقا همین مورد شمارو دختر دوستم براش پیش اومده و دخترش واقعا تحت فشاره و میگه بعداز دوسال نمیتونم کات کنم پسره هم میگه من دوستت دارم ولی مهریه فقط ۲۰ سکه 

من با ۱۴تامهریه نمیتونم راحت زندگی کنم.ما اصلا اهل مهریه گرفتن نیستیم ها بخدا...اما مطمعنم همیشه ته ...

دیگه اونطرفم خودشو در نظر میگیره.میگه منم دلم‌شور میزنه هر لحظه بره مهریه بزاره اجرا حق طلاقم که داره.همیشه طرف مقابلتون رو هم در نظر بگیرید.

عزیزم اینکه حق طلاق و کار و ۱۱۴ سکه همه رو یجا میخوای،بنظرم درست نیس،اگه شما عاشقشی فقط رو تعداد سکه ...

نه نه.

من اصلا حرفم این نیست

من دوتا گزینه میگم هیچ کدومو قبول نداره

۱. مهریه خیلی کم درحد ۲تا باتمامی حق و حقوق یعنی، حق تحصیل،کار،محل زندگی،طلاق،حضانت،تنصیف اموال(چون خودم شاغلم کارمندم)

۲.مهریه فقط ۱۱۴خالی بدون حق

هیییییچ کدومو قبول نمیکنه! اخه من چی بگم دیگه! اینا جفتشون یه گزینه های معقولن!

حرف من معقوله حرف اون نه!

مهریه خواهرشم ۱۱۴عه

2801