2777
2789
عنوان

تعصب داشتن روی عقاید قدیمی

61 بازدید | 4 پست

یه روز از یه دوست حرفی رو شنیدم که تا مدت ها من رو به فکر فرو بُرد، اینکه به عقایدی تعصب دارم که خیلی وقته جامعه ی فعلی اون ها رو فراموش کرده، حرفش درست بود، جامعه ی الان فقط طبق مُد روز پیش میره، حالا فارق از درست یا غلط بودن راهی که جامعه ی فعلی به اسم پیشرفت به سمت اون حرکت می‌کنه خیلی از چیز ها نادیده گرفته شده، خیلی چیز ها که یه روزی با دید تعصب و خط قرمز ازشون یاد میشد الان دیگه در قالب طنز عادی سازی شده، انگار که هیچی نیستن، البته من با این موافقم که نباید پیرو عقاید بی منطق و افکار پوسیده ی نسل گذشته مون باشیم و روز به روز پیشرفته تر از قبل به سمت جلو حرکت کنیم، ولی چیزی که نمیشه قبولش کرد اینه که خیلی از این به ظاهر (پیشرفت) ها ما رو از زندگی ایده آل مون دور کرده، و دلیلش همین مُد روز و رسانه ای هست که همه چیز رو به نحوی برامون جلوه داده که حتی به درست و غلط های خودمون هم شک کنیم، نظر شما چیه؟

من واقعا خیلی چیزا مثل این حجم از بی ادبی توی فضای مجازی رو با هیچ منطقی نمیتونم درک کنم

واقعا فضای‌مجازی اگه کلا رها و آزاد باشه خیلی مزخرفه

خیلی چیزا سر جاش نیست آدما به هم رحم ندارن و هرکس فکر خودشه فقط 

اینا به نظر من نتیجه ی دور شدن از خدا و استفاده نکردن از عقله

وقتی بدونی میتونی، هر گره رو باز بکنی؛                          هر جوری باشه قفسو میشکنی پروار میکنی                         خسته نمیشیم، واسه ما خستگی معنا نداره                     چشمه اگه جاری نشه راهی به دریا نداره                             میریم بالا، بالاتر ؛ از هر رویا بالاتر                                       امروز هرجا که باشیم، هستیم فردا بالاتر✨️

رسیدن به درجات بالای علمی 

جایگاه شغلی بالا با تلاش واقعی کسب کردن 

یادگرفتن چندین هنر و موسیقی و این چیزا 

غنی شدن از لحاظ علمی و سواد و آگاهی 

برای خودت و وجودت ارزش قائل بودن 

دنبال موفقیت رفتن 

ایناا روشن فکری و پیشرفته ..

که متاسفانه جور دیگه برداشت شده…

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

من واقعا خیلی چیزا مثل این حجم از بی ادبی توی فضای مجازی رو با هیچ منطقی نمیتونم درک کنمواقعا فضای‌م ...

درسته، نظر شما هم محترمه، هستن افرادی که تویه فضای مجازی بهشون حق انتخاب و آزادی داده شده اما به دلیل عقده ی حقارتی که ریشه در گذشته شون داره از این آزادی سوع استفاده میکنن، چه میشه کرد کاری از دست ما ساخته نیست، نهایت اش فقط بتونیم مسیر تغییر رو براشون هموار کنیم، اما در نهایت تصمیم گیرنده خودشونن، باید خودشون سر عقل بیان

رسیدن به درجات بالای علمی جایگاه شغلی بالا با تلاش واقعی کسب کردن یادگرفتن چندین هنر و موسیقی و این ...

کاملاً درسته، پیشرفت و توسعه ی فردی همیشه مهم بوده و هست، اهداف رسانه هم همینه، اینکه یه جامعه رو از ایده آل هاش دور کنه، پس چیکار میکنه؟ میاد مفاهیم مهمی مثل همین روشن فکری که شما گفتی رو به جهتی که خودش میخواد هدایت می‌کنه و یه مفهوم جدید و نه چندان مناسب بهش میده تا ما رو از کار و زندگی عقب بندازه