2777
2789

میگه چون مذهبیا به من میگن غیر مذهبی 

غیر مدهبیا بهم میگن مذهبی

میگه من وسط این دو دستم هیچ کی قبولم نداره😂😂

تازه رفته به این مدرسه و خیلی تنهاست.

راستی ۱۵ سالشه

چه بساطی داریم😊

.چرا زندگی سختی دارم؟ یه دلیلش شاید(هر کس از یاد من رویگردان باشد در دنیا زندگی سختی  خواهد داشت سوره ی  طه ۱۲۴)پس نماز بخونیم...دلیل دوم شاید نتیجه ی بی فکری و بی برنامه عمل کردن خودمون در گذشته ست چون در حدیث می فرماید(یک ساعت فکر کردن بهتر از هفتاد سال عبادته)یعنی طرف حتی بی دینم باشه با فکر درست هفتاد سال جلو تر از منه نوعیه..ولی خب آخرت مهمتره باید برای اونم برنامه ریزی کرد.دلیل سوم؛عزیز خوش قلبم شاید داری آزمایش میشی وحکمتی داره مثل اولیا که اجرت پیش خدا زیاده 😍 .. و دلیل آخر اگه کسی درحقت ظلم کرده حتی درحد ذره جواب پس میده چون حق الناسه . دلیل دیر بودنش اینه .گناهاش بیشتر شه و بدتر عذاب شه ...یا خب اونم آدمه کار خوب داره باید جواب خوبیاشم بگیره.شایدم تاوان داده تو خبر نداری..وشاید عذابی که میخوای براش ظلمش در اون حد نیست در هر صورت کارماشو میده .ایضا توی آخرت هم...هیچ وقت کسی رو به خانواده تون ترجیح ندین چون بی نهایت پشیمون میشین 😔 ... هیچ کاری رو بدون فکر وبرنامه ریزی انجام ندین حسابی ضرر می کنین و عقب می افتین...زیاد حس ها وافکارتون رو روی کاغذ بنویسید بهترین تراپیه...حتما رو کاغذ باشه وپایانش خوب🌺خدایا آن را که عقل نداده ای چه داده ای؟🙃

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2803

اصلا ربطی به عقاید نداره دخترتون خودش مهارت دوست یابی و روابط عمومیش پایینه

وگرنه خواهر من مذهبیه کلی دوست غیر مذهبی داره خوش و خرم چندین ساله

سلامتی اون ک وقتی تو بغلم میگیرمش همه ی وجودم میلرزه…نه از ترس یا از لذت،نه!!!!!!!!واسه وحشت از فردای بدون اون…!!
2804

چه ربطی داره 

شاید دلیل دیگه ای داشته باشه مثلا درونگرا باشه 

تا به اینجا که رسیده ام ، صدبار زمین خورده و هزار بار بلند شده ام ، از بلندترین قله های زندگی افتاده ام ، دوام آورده و ادامه داده ام ... چه دیوارها که فرو نریخته و چه پل ها که خراب نکرده ام ... برای من حالتِ بدتری وجود ندارد !می بوسم دست آدم هایی را که وارد زندگی ام شدند تا به لطفِ ضربه هایی که به پیکره ی اعتمادم زدند مرا پخته و آب دیده کنند .که ماندند تا به من ثابت کنند ؛ جایِ احساس ، یک گوشه ی دنج و دست نیافتنی است نه در معرضِ دیدِ آدم ها !و جواب هر سلامی را نباید داد ،و حرمتِ هیچ وداعی را نباید شکست !و به هر نگاه و کلام شیرینی نباید دل بست !جایی که من ایستاده ام ، حالتِ بدتری وجود ندارد !برایم فرقی نمی کند !دارم در کمالِ بی خیالی و آرامش ، زندگی ام را می کنم ...🍃

من خودم اینجور بودم . دخترم هم اینجوره ۱۲ سالشه 

دقیقا مذهبی جمعهای غیر مذهبی هستیم و غیر مذهبی جمع مذهبی . 

یکی از نکات موفقیتمون که خودم اجرا کردم و به دخترام هم یاد دادم اینه که اصلا دخالت نکنن توی عقاید بقیه . حتی توی فامیل هم همه با ما راحت ارتباط میگیرن چون به قسمت شخصی عقاید که کاری به ما نداره گیر نمیدیم مثل حجاب داره نداره نماز میخونه نمیخونه . ولی مثلا اگر کسی سگ داره نه چون ما اعتقاد دیگه ای داریم و نمیخوایم توی اون محل باشیم . 

و این که به دخترم میگم با جنبه های دیگه اخلاقت جلبشون کن . این که به اندازه یک نوجوان مدرن فکر میکنی و بر عکس چیزی که بقیه فکر میکنن عقب افتاده نیستی . مثلا دوستم درباره کلاس موسیقی که میره حرف میزنه یا توی مسائل درسی کمکشون میکنه . و اتفاقا این باعث میشه که اونا متوجه بشن یک انسان مذهبی می تونه متعادل هم باشه . 

به نظرم این که دخترتون نتونسته دوست پیدا کنه به خاطر بقیه ویژگی های شخصیتش هم هست فقط عقاید نیست . خصوصا که مذهبی ها معمولا همه طیف مذهبی رو راحت می پذیرن در جمع خودشون

اگر دوست داشتید لطفا برای شادی روح مامانم یک صلوات بفرستید 💚