2777
2789
عنوان

ماهی چهل تومن خرج میکنیم لارج هم زندگی نمیکنیم

| مشاهده متن کامل بحث + 79300 بازدید | 1367 پست

پنج شنبه شب مراسم چهلم پدر همکار همسرم دعوت شدیم، شام تالار، کباب و جوجه کباب بود. ظرف دادن، اضافه غذایمان رو برداشتیم که نهار جمعه شد. صبح جمعه، دو جا دعای ندبه رفتیم که هر دوجا، صبحانه دادن. و اضافی غذایمان رو آوردیم خانه برای شام جمعه شد. امروز فسنجان بوقلمون با بادام زمینی قراره درست کنم. چون حوصله ندارم برم گردو بگیرم. و البته گردو کیلویی ۵۰۰ هزار تومان. به نظر شما اشکالی داره؟! خب بادام زمینی ها خراب میشه. و باید تا سه شنبه صبر کنم که ۴ میلیون، سود سهام بهم بدن و بعد برم گردو بگیرم. و تا دو سه روز دیگه نباید بی پول باشم. شهریورماه، یکی از فامیل های مادرشوهرم مهمانی اومد خانه شان و محصولات شرکت زرین رو آورده بود و حدود یک میلیون و چهارصد محصولات چای سبز و قطره کلاژن بهش فروخت، در حالی که ۴ بسته بیشتر نبود.من رفتم داخل اتاق و خودم رو از این خرید الکی دور نگه داشتم. موقعیت برای پول خرج کردن زیاده. تازه مادرشوهرم چپ چپ به من نگاه میکنه که چرا با اینکه شاغل نیستی، هر سال طلای جدید میخری؟ روش زندگی خیلی مهمه. جاریم شاغله و آمده بود مشهد و برای مادرشوهرم، هاون برنجی ۲۰ سانتی رو خرید دو میلیون و سیصد، در حالی که توی سایت زده بود یک میلیون و چهارصد. تازه پشتش گود بود، مادرشوهرم پسندش نبود گفت نمیتونم پشتش، بادام بشکنم. قشنگ معلوم بود مغازه دار سرش کلاه گذاشته. 

گزارش برای اینکه تاپیک زده رفته و هیچ احترامی برای مخاطب قائل نشده همه هزار تا سوال پرسیدم با اره و ...

مجبور نیست بشینه به تک تک سوالای شما جواب بده

توضیحشو اول تاپیک داده

قرار نیست ریز به ریز زندگیش برای شما بیان کنه

راهنمایی نخواسته که اومده از بقیه سوال بپرسه

امیرعلی من ۴ سالشه انقدر سر همه چیز با من لجبازی میکرد طاقت شنیدن نه نداشت، خلاصه از قشقرق و خشم و لجبازی جهنم کرده بود زندگی رو، تا اینکه با پیج اقای خلیلی و خانه رشد آشنا شدم. یه تیم ۱۰۰ نفره از روانشناس، گفتار و کار درمانگرهای خیلی دلسوز دارن که آنلاین و  تخصصی روی سن تا ۷ سال کار میکنند. 

توی ۱۰ جلسه کامل مشکلات پسرم از بین رفت.  اگر هر مشکلی دارید بهشون دایرکت بدید رایگان راهنمایی می کنن.

ماهی چهل تومن‌ برا خوردو خوراک واقعا چی میخورید؟؟اگا اجاره خونه هم بااین‌مبلغ میدین کا هیچ چون مناطی ...

من کجا گفتم ماهی چهل خرجمه اشتباه گرفتی عزیز جان

یک بوسه برای قلبم یک بوسه برای تو یک گلبرگ با عطر شعرم همراه نامه های تو
2802

ما تهرانیم ماهی ۲۵ تومن کرایه خونه و قسط میدیم.  شوهرم اسنپ می‌ره. کارگری می‌ره. خلاصه فقط داریم بین قسط. زندگی کنیم. هر چی جمع بشه اول قسط و اجاره میدیم اگرررررر چیزی موند مواد غذایی می‌خریم.  دیگ ب لباس و تفریح و....اصلااااا نمی‌رسه.  😪

کاش دوباره بیایی سمتم تو💚
شغل بابای من کشاورزیه باید تو طول سال فقط خرججججج کنیبعد تو نابستون ک‌محصول برداشت میکنی یهو پولدار ...

کشاورزی و باغ داری اگر طرف مهارت داشته باشه پر درآمد ترینهاست منطقه ماهم همینطوره دیگه اینجا هر کی بازنشست میشه چهارتیکه زمین میخره خرج خاصی هم نمیکنه سر سال دو سه میلیارد راحت درآمد دارن 

خدا بیشترش کنه کار کشاورزی واقعا پربرکته 

تاپیکهایی پر از وایب مثبت برای کنکوری ها امیدوارم بخونید و استفاده ببرید...اگروسواس فکری دارید اولین تاپیکم رو بخونید برای مدتی در سایت نیستم لطفا درخواست ندید برای پرسیدن سوالات کنکوری ...روزها فکر من ایست و همه شب سخنم /که چرا غافل از احوال دل خویشتنم /از کجا امده ام امدنم بهر چه بود/به کجا میروم اخر ننمایی وطنم زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست /هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود /صحنه پیوسته ب جاست/ خرم آن نغمه که مردم بسپارندبه یاد                                                                                 باشد که یادم نرود گر تو نبودی من هیچ نبودم هیچ...! که تویی پروردگار عالمیان که تو جان منی و از تو گذر نیست مرا 
بله گزینه دوم توی قران سفارش شده ولی گزینه اول فقط مربوط به اعتقادات شخصی هست.

نه عزیزم گزینه اول هم در قرآن اومده سوره مبارکه حشر برای خمس اومده که زیادی یا غنائم امواله، که یک موردش پیامبر ص و ذی القربی هستن که واضحه ذی القربی میشن ائمه معصوم ع یا به عبارتی همون سهم امام که در خمس اومده

پس هیچی نمیخورید حتما.سیب زمینی.تخم مرغ و برنج هم بخوری بیشتر میشه.۱۵ میلیون قسط چی میدی.تغذیه بچه ه ...

همسرم نظامیه عزیزم ماهی 1600 بن خرید اتکا داریم وسایل سوپری کلا از اتکا خرید میکنم تغذیه مدرسه و غیره کلا از اونجا خرید میشه 

برنج سالیانه میگیرم یه بار برای کل سال،میگیرم 

گوشت پدر شوهرم برامون میخره.ماهی و میگو هم ماهی سه بار داریم .مرغم همینطور.میمونه میوه و اینا که اونم خرید هفته ای میکنم.

کشاورزی و باغ داری اگر طرف مهارت داشته باشه پر درآمد ترینهاست منطقه ماهم همینطوره دیگه اینجا هر کی ب ...

شما نمیدونی کشاورزی تغریبا ی چهارم درامدش باید خرج کنه اینکا خرج نکنی درامدی هم کسب نمیکنی ضمنا خودمون باغداریم و میدونیم  

تو با ده تومن چیکار میکنی بگو ما یاد بگیریم ...لابد میخای بگی ح راحتم زندگی میکنید همه چی هم میخورید

نخیر نمیگم فوق راحت زندگی میکنیم ما هم برنامه رستوران و خرجهای اینطوری نداریم ،اجاره خونه هم نداریم این ده تومن خرج خوراک خونه و لباس میشه من خودم هر فصل یه دست لباس میخرم بیشتر برای دخترم خرید میکنیم حالا نمیریم خیابان بهار که گرونه جاهای دیگه میخرم شما به من بگین  چهل تومن رو چه جوری خرج میکنن که تازه هیچ کاری هم نمیکنن و اجاره خونه هم ندارن الان کارگر داره کف حقوق وزارت کار میگه که نهایت با اضافه کار بشه 15تومن خیلی از مردم با همین حقوق دارن زندگی میکنن یکیش خود من نمیگم زندگیم راحته ولی تو عذاب و مضیغه هم نیستم 

تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز/میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنم👑
2801