2777
2789

اینو از زبون یکی از عزیزانم شنیدم و کل روز بغض داشتم و دارم برای زندگی از دست رفته اش

مگه یه نفر چند بار به دنیا میاد که چنین زندگی ای نصیبش بشه؟چرا نباید طعم آرامش و عشق رو بچشه؟یا اصلا چرا تلاشی برای اصلاح زندگیش نمیکنه چرا انقدر زود بریده چرا نمیجنگه چرا به زندگیش رحم‌نمیکنه آخه؟

من عاشق صفرم!شاید بی ارزش به نظر برسه ولی در واقع قدرت مطلقه!میتونه به یه عدد ارزش بده یا همه چیو ازش بگیره! قدرت پول به رقم اولش نیست به تعداد صفرهای جلوشه... 

برای چاه هایی که آدما خودشون برای خودشون میکنن غصه نخور

انتخاب خودشه

روزی سگی داشت در چمن علف می‌خورد. سگ ديگری از کنار چمن گذشت. چون اين منظره را ديد تعجب کرد و ايستاد. آخر هرگز نديده بود که سگ علف بخورد! ايستاد و با تعجب گفت: اوی ! تو کی هستی؟ چرا علف می‌خوری؟! سگی که علف می‌خورد نگاهش کرد و باد در گلو انداخت و گفت: من؟ من سگ قاسم خان هستم! سگ رهگذر پوزخندی زد و گفت: سگ حسابی! تو که علف می‌خوری؛ ديگه چرا سگ قاسم خان؟ اگر لااقل پاره استخوانی جلوت انداخته بود باز يک چيزی؛ حالا که علف می‌خوری ديگه چرا سگ قاسم خان؟ سگ خودت باش...     #زمستان بی بهار / ابراهیم یونسی

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

تو خارج مردم پنجاه دفعه عروسی می‌کنن طلاق میگیرن. فرهنگ ما خوب نیست

من در جایگاهی نیستم که تصمیم بگیرم واسشون

ولی اتفاقا حرفم این نبود که طلاق بگیره چون میگه که از قبل بچه از چشم هم‌اعتاده بودن پس وقتی اینو میدونستن و بچه آوردن باید حالا مسئولیتشو بپذیرن

حرف من اینه که تلاش نمیکنه باهم برن یه مشاوره 

یا نه اصلا بشینن باهم‌درست و حسابی صحبت کنن 

انگار عادت کردن به جنگ و دعوای الکی و هر روزه و سخت کردن اوضاع برای خودشون و نزدیکانشون

اگه نمیخوان کاری برای اصلاح بکنن پس لااقل غمشون رو تنهایی به دوش بکشن.....

من عاشق صفرم!شاید بی ارزش به نظر برسه ولی در واقع قدرت مطلقه!میتونه به یه عدد ارزش بده یا همه چیو ازش بگیره! قدرت پول به رقم اولش نیست به تعداد صفرهای جلوشه... 
تو از کجا میدونی زود جا زده من ۸ سال زندگی کردم تلاش کردم نشد

منظورم از زود ساده بود

توی کامنت بالاییم توضیح دادم

برای چاه هایی که آدما خودشون برای خودشون میکنن غصه نخورانتخاب خودشه

وای آره حرفت رو از طلا باید گرفت.    

مظلومه ک ظالم به وجود میاد    خانمها ب خودتون بد نکنید جلوی بت هایی ک ساختید چ مادر چ پدر چ مادرشوهر وایسی.اینا بی احترامی نیست اینا گرفتن حقه. آگاه کردن بقیه و ایجاد حریم خصوصی برای خودمون هست عزت نفس مهم ترین دارایی انسان هست   پول مهم هست اما اولویت نیست. پس بخاطر پول ازدواج نکنید چون 3 سال اولش خوبه بعد اخلاق طرف تغییر میکنه.    کتاب بخونید بیخودی ناز شوهر رو نکشید محبت بی جا نکنید  حرف مردم مهم نباشه حاضر جواب باشید و تمرین کنید ک بلد بشید  با فیلم دیدن   خدارو باور کنید هرکس تقاص کاراشو میده اگه بعد ی سال نده بعد 10 سال میده صبر خدا 40 ساله   زود از کوره درنرید. سیاست ب معنی بد بختی زن نیست   زن باسیاست   خودشو بخاطر هرکس عوض نمیکنه  خود شیرین نیست    حسودی کردن ینی قبول کردن بی عرضگی خود.  کسی خاست دستتون بندازه دستش بندازید تا یاد بگیره شوخی با شما یعنی چی   راز دل ب هیچکس نگید 
زندگی بعضیا مثل یه کوچه بن بسته راهی دیگه نداره تو همون ته کوچه گیر میکنن فقط حرف دیگران آزارشون مید ...

بساده ترین روش اقدام برای رفتن پیش مشاوره تهش اینه که یا جواب میگیرن یا نه

ولی همینم دریغ میکنن از خودشون....!

برای چاه هایی که آدما خودشون برای خودشون میکنن غصه نخورانتخاب خودشه

اگه شما اینطوری هستی خیلی راحت و در آرامشی که بقیه رو توی چاه می بینی و غصه نمی خوری

❌️❌️❌️ لایک نکن لطفا ❌️❌️❌️
ماهم خیلی جنگیدیم عاشقانه ۲۰سال دویدیم ولی چند ساله حریف روزگار نمیشیم واز چشم همدیگه میبینیم

تنها چیزی که فهمیدم و البته واضحه اینه که زندگی کوتاه تر از اونیه که با خواست خودمون آرامشو ازش دریغ کنیم

2801