2777
2789

خونه ای ک داریم،،، بابام چن سال پیش قولنامه نوشت ک فروخته ب داداشم

هممون هم زیر اون قولنامه امضا کردیم

من و همه ورثها

اون زمبن کشاورزی هنوز تکلیفش مشخص نشده قرار شده یکسال دوساله دیگ خلاصه هروقت فرصت شد و هممون دور هم جمع شدیم راجبش صحبت کنیم،، اما خب من و چند نفر دیگیمون(اخه خاهر برادر زیاد دارم😄) راضی هسیم ک برسه ب داداشم این زمین کشاورزی

اما چند نفر دیگ از خاهر برادرام راضی نیستن، بخاطر همین گذاشتیم ک یکسال دوسال دیگ راجبش صحبت کنیم

الان وکیل گرفتیم ک این خونمون ک گفتم هممونم امضا کردیم بنام داداشم بشه، اما وکیله میگ باید اول انحصار وراثت بشه

دوستان اگر انحصار وراثت بشه قضیه زمین کشاورزیمونم باید مشخص بشه؟؟ اصلا انحصار وراثت لازمه؟؟

وکیله میگ لازمه اما من شنیدم خییییلی دردسر دارع

من ب وکیله گفتم ما میخایم ابتدا این زمینه بنام داداشم بشع بعد بریم سراغ زمین کشاورزی چون هنوز راجب اون ب توافق نرسیدیم

دوستان بگید درسته،  انحصار وراثت باید بشه حتما؟؟؟؟؟؟یوقت نگن باید سریعا تکلیف زمین کشاورزیتونم مشخص کنید

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2799

دوست خوبم اگه قانونی میخوای انجام بدی آره اول انحصار وراثت باید بشه هیچ راهی نداره و شما تکلیف زمین رو مشخص نمیکنید اون دادگاهه که تعیین میکنه هر کدوم از وراث چقدر سهم میبرن که فکر کنم راحت یک سال طول میکشه 

بعدش شما میرین دفتر خونه سهمتون رو به نام برادرتون میکنید. در مورد خونه همین صادقه با تفاوت اینکه اگه پدر شما خونه رو به نام پسرش کرده و با عنوان فروش یعنی به پسرش فروخته اگه ثبت شده باشه که جز انحصار وراثت نیست اگر نه برادرتون اون قولنامه رو میبره رو پرونده میزاره از انحصار و تقسیم خارج میشه 

دوست خوبم اگه قانونی میخوای انجام بدی آره اول انحصار وراثت باید بشه هیچ راهی نداره و شما تکلیف زمین ...

خب داداشم میخاد خونه بنام خودش بشه 

هممون میخایم سند تک برگ بنام خودش در بیاد و راضی هسیم 

برای اینکار باید حتما انحصار وراثت بشه یا راه دیگم هست سند تک برگ بنام خودش در بیاد؟ 

پس خونه ثبت محضری نشده این یعنی انحصار وراثت میشه همه چی هر چی به اسم پدرتون باشه و ثبتی باشه مشمول انحصار میشه بعد تعین و تکلیف انحصار وراثت داداشت قولنامه رو میزاره رو پرونده اگر جنبه قانونی داشت ملک ثبتی به نامش خورده میشه اگر نه شما باید هر کدوم جداگانه به دفتر خانه بره سهمش رو نام داداشت بزنه 

خب داداشم میخاد خونه بنام خودش بشه هممون میخایم سند تک برگ بنام خودش در بیاد و راضی هسیم برای اینکار ...

چون وکیل گرفتی پس قولنامه دستتون جنبه قانونی نداشته 

در مورد انحصار وراثت برای اینه که کسی جز پدرتون مالک زمین نباشه که بعدا سر در بیاره 

در مورد زمین هم هر کی سهمش تو انحصار وراثت مشخص میشه الان تو میخوای همین فرداش برو بزن به اسمم داداش ...

اخه شنیدم خیلی دردسر داره انحصار وراثت

پس تنها راهش همینه؟ 

باید حتما انحصار وراثت بشه

اخه شنیدم خیلی دردسر داره انحصار وراثتپس تنها راهش همینه؟ باید حتما انحصار وراثت بشه

اگه بابات همون موقع که خونه رو داده به داداشت ثبتش میکرد الان نیاز نبود انحصار وراثت کنید هزینه هم داره و همچنین زمان بره 

دوست خوبم اگه قانونی میخوای انجام بدی آره اول انحصار وراثت باید بشه هیچ راهی نداره و شما تکلیف زمین ...

مایه زمین شریک هستیم باپدرشوهرم دادیم پدرشوهرم خونه ساخت براخودش ماهم طبقه بالاش وساختیم حالاموقع فروش ماچطوربایدسهم زمین خودمون وبگیریم

مایه زمین شریک هستیم باپدرشوهرم دادیم پدرشوهرم خونه ساخت براخودش ماهم طبقه بالاش وساختیم حالاموقع فر ...

اگه کل ساختمون رو بفرشین خب نصفش مال شماست 

اگر واحد خودت رو بفروشی یعنی در اصل نصف زمین رو فروختی بعد 

اگه کل ساختمون رو بفرشین خب نصفش مال شماست اگر واحد خودت رو بفروشی یعنی در اصل نصف زمین رو فروختی بع ...

نه  خب مافقط زمین وشریک هستیم هرکی واحدخودش وخودش هزینه کرده ساخته