2777
2789
عنوان

خانما نظرتون در مورد تک فرزندی چیه

| مشاهده متن کامل بحث + 4932 بازدید | 278 پست
جسارتا ربطی نداره ، نیاز نیازه.... مثلاً الان همه اطرافیان من مستاجرن هم سن ما ولی من چنین افکاری ند ...

ولی وقتی میبنه گوشی پسر داییش گرونتره میگه برا من از اون بخرین حالا دوتا بچه داشته باشم چطوری بخرم هی باید نیازشو بخاطر نداری سرکوفت کنم اینکه آسیبش بیشتره

درمورد اختلالات چند فرزندها هم تحقیق کردین یا کلا میزنید زیرش؟ کمبود هایی که داشتن ، حسرتایی که داشت ...

بله چون چند فرزندی رو انتخاب کردم حتما پیگیرش هستم ، اتفاقا همین دیشب قبل از خواب برای همسرم آثار واکنش های کلامی پدر و مادر در حسرت های بچه ها و حسادت ها بین خودشون گفتم ، تفاوت حسادت و حسرتو باهم مثال زدیم تا هماهنگ باشیم چه جواب هایی به بچه هایی می‌دیم 

اگر در مسائل بارداری و مادری و کودکان نظر میدم چون تجربه سه بارداری و فرزند داری دارم ، شما هم اگر تجربه ندارید بهتره مامانارو نگران نکنید الکی 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

شاید مادرش فقط به فکر خودشه میگه بزاربره راحت باشم پسر منو صدا هم کنن باز نمیره از بازی کردن تو کوچه ...

اره دیگه منم همین میگم دو روز پیش دستگاه ایکس باکسش اورده بود وصل کنه تلویزیون ما راستش من از بچه پرو خوشم نمیاد چند بار دیدم پرو بازی در میاره راهش ندادم گفتم برو خونه تون ساعت یک ونیم بود گفتم کی الان میره خونه مردم که تو میخوای بیای اینقدر این بچه پرو رو مخ هست که نگو 

زندگی بزرگترین شوخیه خداست💚💚💚 که ما زیاد جدیش گرفتیم 💜💜💜
چه جالب نمیدونم از کجا میگید اینارو چون من که ۱۹ سالمه امسال میرم تو ۲۰ و هیچوقت دغدغه اینارو نداشتم ...

هنوز زوده براتون ... مشکلات تک فرزندی در هر بخش زندگی به یک سبکی نمود پیدا میکنن ، اتفاقا وقتی آثار منفی خودشون مثل خودخواهی‌ البته دور از جون شما کامل میشه فرد از تک بودن بشدت احساس رضایت می‌کنه 

اگر در مسائل بارداری و مادری و کودکان نظر میدم چون تجربه سه بارداری و فرزند داری دارم ، شما هم اگر تجربه ندارید بهتره مامانارو نگران نکنید الکی 
2796
بله چون چند فرزندی رو انتخاب کردم حتما پیگیرش هستم ، اتفاقا همین دیشب قبل از خواب برای همسرم آثار وا ...

دمت گرم ولی من نمیتونم نه حوصلشو دارم نه وقتشو نه پولشو 

همین یدونه رو بتونم مالی ساپورتش کنم حسرت نخوره بسه 

هنوز زوده براتون ... مشکلات تک فرزندی در هر بخش زندگی به یک سبکی نمود پیدا میکنن ، اتفاقا وقتی آثار ...

فعلا که راضیم. اگر هم نکات منفی داشته باشه بازم هزار بار از چند فرزندی بهتره

تاریک ترین لحظه ، لحظه قبل از طلوع خورشید است✨
ولی وقتی میبنه گوشی پسر داییش گرونتره میگه برا من از اون بخرین حالا دوتا بچه داشته باشم چطوری بخرم ه ...

خیر عزیزم

بچه های ما دارن وارد جامعه میشن و تا ابد بالاتر و بهتر وجود داره ما باید قدرتمند تربیتشون کنیم

مثلاً دیشب با همسرم هماهنگ کردیم در جواب سوال بچه ها که چرا خونمون آسانسور نداره چی بگیم تا این تبدیل به حسرت نشه یا در جواب چرا دختر عمه ماشین شارژی خرید ..... الان در کامنت بالا تر عرض کردم تاثیر واکنش های ما در ایجاد حسرت ها و حسادت های بچه ها بسیار بالاست ..... و اگر بچه‌ها رو عابر از بالاتر بودن دیگران و تلاشگر برای پیشرفت خودشون بار نیاریم نابودشون کردیم چه تک چه ده تا

دمت گرم ولی من نمیتونم نه حوصلشو دارم نه وقتشو نه پولشو همین یدونه رو بتونم مالی ساپورتش کنم حسرت نخ ...

قربانت ، یکی از خوبی های چند فرزندی همینه که بیشتر موارد تربیتی رو به جای کلامی که خیلی تاثیر نداره کاملا عملی یاد میگیرن برای همین به مراااااااتب راحت تره 

فعلا که راضیم. اگر هم نکات منفی داشته باشه بازم هزار بار از چند فرزندی بهتره

ای جانم 

خیر عزیزمبچه های ما دارن وارد جامعه میشن و تا ابد بالاتر و بهتر وجود داره ما باید قدرتمند تربیتشون ک ...

اگه الان یدونه بچه میاوردی دیگه نیاز نبود با همسرت بشینی هماهنگ کنی که چی بگی اون الان بچس باور میکنی بزرگ که شد دلش پرا ز حسرت و کمبود هاشو خودش می‌بیند 

ومیفهمه چرا خونه آسانسور ندارم 

شما که انقدر اطلاعاتتون بالاس یکمم راجب مشکلات چند فرزندی میفرمایید

اگر پدر و مادر جایگاه مربی و ناظر بودنو رها کنن و بشن قاضی و دادستان اون موقع میشه آسیب ولی اگر چند نکته ی خیلی راحت و کوچیکو رعایت کنن بچه ها چنان زیبا در بازی ها و قهر و آشتی ها و غذا خوردن ها و درس خواندن ها رشد می‌کنن که حد نداره ، اکثر پدر و مادر های موفق چند فرزندی تمام فرزندانشون به مدارج بالای سطح زندگی میرسن