2777
2789
عنوان

اختلاف مذهبی در ازدواج

| مشاهده متن کامل بحث + 1476 بازدید | 108 پست
اره دقیقا ب منم میگ اگ میخوای بیدارت کنم یا بریم فلان جا بعدا بات میامپس مشکل صاز نشد؟ من همش ته دلم ...

عزیزم درکش کن اونم می‌تونه اعتقاد خودشو داشته باشه مثلاً اگه کاملا باور نداره پیشش حساسیت نشون نده مثلاً بهش پیشنهاد نده نماز بخونه یا روزه بگیره و..... فلان و بیسار 

بچه‌ها، باورم نمی‌شه!!!!

دیروز جاریمو دیدم، انقدر لاغر شده بود که واقعاً شوکه شدم! 😳 

از خواهرشوهرم پرسیدم چطور تونسته انقدر وزن کم کنه و لباس‌های خوشگلش اندازش بشه. گفت با اپلیکیشن "زیره" رژیم گرفته.منم سریع از کافه بازار دانلودش کردم و رژیممو شروع کردم، تا الان که خیلی راضی بودم، تازه الان تخفیفم دارن!

بچه ها شما هم می‌تونید با زدن روی این لینک شروع کنید

دختر گل خودت باید بسنجی

مذهب همسر من کلا فرق داره

ولی ایشون حامی من هستند

منم هیچ اصراری به تغییر ایشون ندارم

برای همین  با هم خوبیم

اتفاق بدی پیش اومده؟ حس میکنی بدبخت شدی؟ یه لحظه صبر کن. از خودت دور شو. توی تاریخ دور شو. اتفاق هایی رو به یاد بیار که فکر میکردی ازشون زنده بیرون نمیایی. چی شد؟گذشت. به اتفاق هایی فکر کن که توی طول تاریخ برای آدمها پیش اومده.به جنگ به قحطی به بیماری ها. حالا توی جغرافیا از خودت دورشو. به کشورهای دیگه فکر کن. به آدمهای دیگه. دردت در مقایسه با دردهایی که بشر متحمل شده چقدر بزرگه؟ چقدر عمیقه؟ من اینجوری با مسائلی ناخوشایند برخورد میکنم
2802
عزیزم درکش کن اونم می‌تونه اعتقاد خودشو داشته باشه مثلاً اگه کاملا باور نداره پیشش حساسیت نشون نده م ...

اره ولی همش غصه میخورم استرس اینوه رو میگیرم اگ بدونم مشکل ساز نیس خوبه اینطورس

ببین به خودت بستگی داره،منونامزدم هم همینطوریم من خیلی مذهبی ترم،سعی می‌کردم اونم شبیه خودم کنم ولی اون همونجوری که هست دوست داشتنیه وهمونجوری دوستش دارم

هم من پایه شیطنتاشم هم اون پایه مذهبی بازی های من

اومدیم که بسازیم باهم دیگه 

اگه میبینی میتونی تحمل کنی مثلا هیئت نیاد،نمازجماعت نیاد،اربعین و... ادامه بده

اگرنه خودت اونو اذیت نکن

دختر گل خودت باید بسنجیمذهب همسر من کلا فرق دارهولی ایشون حامی من هستندمنم هیچ اصراری به تغییر ایشون ...

جدی میگی گلم؟؟؟ ینی بحثتون نمسشه یا غصه نمیخورید؟ شما شیعه هستین یا سنی؟ چقد ازوم شدم اینارو میگید بهم 

اره دقیقا ب منم میگ اگ میخوای بیدارت کنم یا بریم فلان جا بعدا بات میامپس مشکل صاز نشد؟ من همش ته دلم ...

ببین مشکل تو اصلا اعتقادات همسرت نیست، استرس و اضطراب شدید خودته. یعنی استرس زیادی در وجودت هست و در دنیای بیرون دنبال دلیل براش میگردی. به شدت پیگیر درمان و حل این مشکلات باش، جلسات تراپی رو ادامه بده و اگه از تراپیستت راضی نیستی و فکر می‌کنی تا حالا درمانت خوب پیش نرفته تغییرش بده. حالت روحی‌ت که خوب بشه این مسائل دیگه برات دغدغه‌ نمیشن

ن من ی مدت خاستم تحمیا کنم دیدم نمیشه الان فقط سازش میکنم تازه اصن ادم بی ادبی نیس بساد بگ ت اشتبا م ...

تحمیل کنی؟؟

چرا باید اینکارو کنی دقیقا؟کی بهت مجوز همچین کاریو داده؟؟شوهرت خودش عقل و شعور داره و قدرت تشخیص،هیچکدوم نمیتونین با زور دعوا طرف مقابل رو به عقیده خودتون دربیارین و هرکسی مختار هست برای تصمیم و عقیده ی خودش.

خواهشا جز سازش رفتاری نداشته باشین

عدالتتو قربوون👌😉..عَی خدااا دوبله شکرت✌😘😆❤... اتفاق میفته رفیق...شاید دیرتر شاید دورتر...زمانیکه صدای قهقه ت خط بطلان میکشه بر تموم غمهاییکه کنج دلت جا گرفتن تا یاداور روزهایی باشن که هرچند سیاه هرچند تلخ اما گذشتن..طاقت بیار و ببین اون اینده ای رو که حق توئه..خدا هواتو داره خدا هوامونو داره دلسرد نشو از های و هوی گذرای باد..اتفاق میفته رفیق..❤💪
جدی ؟؟ چقد ازوم شدم پیامتو دیدم چون همش دارم غصه میخورم

غصه نخور، متاسفانه مردا چون تو جامعه بی عدالتی میبینن، تمایلشون به مذهب کم شده، وگرنه همسرم تو این زمینه ها اطلاعاتش از من بیشتره و میدونه از لحاظ علمی هم چقدر درسته.

شک ندارم متن هارو تا ته نخوندید چون من حتی خانوادمم مذهبی نیس خودمم اونقد شدید نیسم مذهبی و حتی گفتم ...

جالبه شما از بقیه نظر خواستی، ولی نظر کسایی که گفتن مشکل ساز میشه رو قبول نکردی 😂 

انگار اومدی اینجا پرسیدی که بقیه تاییدت کنن و خوشحال بشی که تصمیمت درسته! خب اره مشکل ساز میشه چون الان عشق و هیجان زیاده فکر میکنی مهم نیس مذهب، ولی در اینده که بری تو زندگی مشترک همه این تفاوتها خودشو نشون میده

بهتره به مشاور مراجعه کنی اون بهتر میتونه راهنماییت کنه

جدی میگی گلم؟؟؟ ینی بحثتون نمسشه یا غصه نمیخورید؟ شما شیعه هستین یا سنی؟ چقد ازوم شدم اینارو میگید ب ...

چه غصه ای

من شیعه و همسرم اهل تسنن

جفتمون ادمهای معمولی

نه توهین توی کارمون هست نه به زور کسی رو ارشاد میکنیم

دنیال اینیم توی زندگی ارامش داشته باشیم

من ارامشم با سفر و نماز و عبادته ایشون ارامشش با چیزای دیگه

مهم احترامه که بسیار بینمون هست

هیچ کدوم دگم نیستیم

اتفاق بدی پیش اومده؟ حس میکنی بدبخت شدی؟ یه لحظه صبر کن. از خودت دور شو. توی تاریخ دور شو. اتفاق هایی رو به یاد بیار که فکر میکردی ازشون زنده بیرون نمیایی. چی شد؟گذشت. به اتفاق هایی فکر کن که توی طول تاریخ برای آدمها پیش اومده.به جنگ به قحطی به بیماری ها. حالا توی جغرافیا از خودت دورشو. به کشورهای دیگه فکر کن. به آدمهای دیگه. دردت در مقایسه با دردهایی که بشر متحمل شده چقدر بزرگه؟ چقدر عمیقه؟ من اینجوری با مسائلی ناخوشایند برخورد میکنم
وا سوال پرسیدی جوابتو دادن دیگه چرا گارد داریبعدم من متوجه شدم خودتم مذهبی نیستی خیلی وگرنه با نامحر ...

من قبل از مذهبی شدنم با هم دوست شدیم البته قضاوت شما رو میذارم ب پای قلبی ک خیلی ارامش نداره.

و اینک میان میگن جدایی ب یکی ک میخاد ازدواج کنه حرف درستیه؟ اگ درسته ک خب اوکی من با شما بحثی ندازم.

شک ندارم متن هارو تا ته نخوندید چون من حتی خانوادمم مذهبی نیس خودمم اونقد شدید نیسم مذهبی و حتی گفتم ...

اتفاقا متن هارو خوندم 

خیر پیشگو‌نیستم روانشناس هستم 

و طبق تجربه هامون روزانه کلی  کیس میبینیم که سر اختلاف عقیده کارشون به دعوا کشیده‌و‌حتی جدایی و این خیلی تلخه 

این مسیله  تفاوت عقیدتی خیلی مهمه 

میتونید دوتایی پیش مشاور برید و بعد تصمیم نهایی رو بگیرید 

حقیقت بگیم خیلی بهتره تا اینکه بعدا دچار مشکلات جدی تر بشید 

به امید روزهای بهتر 🕊️🕊️🕊️ 
2801