2733
2764
عنوان

به خواهر شوهرم سلام ندادم و توجه نکردم

| مشاهده متن کامل بحث + 1473 بازدید | 80 پست
رسول خدا -صلى الله علیه میفرمایدکوچکتر به بزرگتر سلام بدهد، زیرا بزرگتر بر کوچکتر حق وقار و بزرگ بود ...

دختر گلم سرچ کردن نمی خواد 

حدیث هم درسته اما کاربرد حدیث خیلی مهمه 

طرف تکبر داره و هرگز در اسلام گفته نشده 

در مقابل آدم متکبر کوتاه بیا بلکه گفته شده 

مثل خودش رفتار کن حضرت علی علیه السلام فرمودند:

با متکبر ، متکبر باش 

یعنی مثلاً اگه کسی از روی تکبر سلام نکرد 

شما هم مثل خودش رفتار کنید تا از اون بالا 

بیاد پایین بعد اونوقت میشه خاکی بود 

اول سلام کرد 

اسی متوجه این تکبر شده و باهاش مقابله کرده 

اینجا بحث سلام نیست 

انشاءالله توانسته باشم منظور رو برسونم 

دختر گلم سرچ کردن نمی خواد حدیث هم درسته اما کاربرد حدیث خیلی مهمه طرف تکبر داره و هرگز در اسلام گفت ...

عزیزم من آداب سلام دادن رو عرض کردم خدمتشون 

سلام خالی گفتن تواضع و شخصیت و ادب خود فرد هست اینکه حالا خواهرشوهرشون متکبر هست ایشون باید در رفتار های خودشون ازشون دوری کنن و گرم و صمیمی نباشن باهاشون ولی سلام دادن جای خود دارد مخصوصا چون که توی یک خانواده هستن و اگر سلام علیک هم حتی قطع بشه خوشایند نیست و در نهایت نزد بقیه هم چون ایشون کوچکترن مقصر جلوه داده میشن حالا ایشون میتونن با لحن سلام دادشون اون خانم رو متوجه برخورد اشتباهشون کنن 

فقط 25 هفته و 4 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40

دوست داری یک تجربه ی خاطره انگیز از دندانپزشکی برای کودکت رقم بزنی؟ کلینیک دندانپزشکی تخصصی کاخ، دارای اتاق مخصوص کودکانه که در طول درمان کودکت میتونه با خیال راحت کارتون مورد علاقه شو تماشا کنه. حتما به پیج مون سر بزن و رضایت ها رو ببین.

عزیزم من آداب سلام دادن رو عرض کردم خدمتشون سلام خالی گفتن تواضع و شخصیت و ادب خود فرد هست اینکه حال ...

سلام واجب نیست 

جواب سلام واجبه 

اون خانم وارد شده و اگه سلامی باید گفته میشد 

به عهده اون بود چه بزرگ باشه چه کوچک 

سلام کردن مستحب بوده و جواب اون واجب 

شما از نت یه چیزی سرچ کردید دخترم 

من کتابخانه دارم جاذبه و دافعه لازمه امور دینی 

در روابط اجتماعیه 

علم یاد گرفتن در نت همین اندازه بهت یاد میده 

ما پای درس اساتید اخلاق تلمذ کردیم 

سعی کنید وقتیکه چیزی جدیدی می‌شنوید 

تأمل کنید 

یا علی ع 

مادر شوهرم بالاخره بچه هاشو نمیفروشه به من اما خب اصولاً کسی که سر پاست و وارد جمعی میشه به نشسته ها ...

تا جایی که میشه بهانه دستش نده‌اگر بزرگتر هست یه سلام سرسرس کن.خودت بهتر میدونی.رفتارش رابه شوهرت بگو نه برای گلایه .برای این که در دهنش باشه

سلام واجب نیست جواب سلام واجبه اون خانم وارد شده و اگه سلامی باید گفته میشد به عهده اون بود چه بزرگ ...

خیلی لذت بردم از صحبتاتون. 👏🏻

ــــ میتونی پگاه صدام کنی ــــ                                              قبل اینکه درخواست بدین لطفا تاپیک اولمو خوب بخونید. 
مادر شوهرم بالاخره بچه هاشو نمیفروشه به من اما خب اصولاً کسی که سر پاست و وارد جمعی میشه به نشسته ها ...

شیر مادرت حلالت

اصلا نه فکرش رو کن نه ناراحت کار بسیاررررر خوبی کردی

من خودم همیشه سلام میکنم بعد دیشب بعد ۵۰ روز رفتم خونه پدرشوهرم برخورد صفر بود باهام

وقتیم خدافظی کردم خاهر شوهرم سرش پایین بود جواب نداد

به شوهرم گفتم دیگه هیچوقت نگو بریم اونجا من گرممه نمیتونم از خونه خودم برم بیرون لطفا درکم کن هم گرمم هم استراحت میخام از جون خودم عاجزم خدا رو شکر هیچ نگفت برا اولین بار

سلام واجب نیست جواب سلام واجبه اون خانم وارد شده و اگه سلامی باید گفته میشد به عهده اون بود چه بزرگ ...

خانم استاد بنده دانشجوی دکتری روانشناسی هستم و به اندازه کافی علم و آگاهی هم دارم شما مسائل رو داری قاطی میکنی سلام کردن بحثش از روابط با آدم متکبر جداست لطف کنید با نظرات اشتباه کارها و روابط اشتباه رو یاد کسی ندین شما اینجا مجازی هستی اما استارتر عزیز تو واقعیت زندگیش با اون خانم در ارتباطه و نظرات اشتباه زندگی رو حتی میتونه خراب کنه 

توی هر کتاب و حدیثی و اینترنتی و فقه و اصولی بگردی اول از هرچیز در آداب سلام کردن سلام گوچکتر به بزرگتر هست بله من خودمم گفتم تو کامنتم که جواب سلام واجبه اما سلام کوچکتر به بزرگتر هم از هر حیثی نگاه کنید توصیه شده اون خانم دوست یا همسایش نیست بگه که دیگه کاری باهاش ندارم و حتی سلام علیک قطع بشه خواهرشوهرشه و چه خوب و چه بد یک عمر هم و میبینن و در ارتباطن و آدما باید ارتباطشون رو کنترل کنن نه اینکه قطع کنن

1
5
10
15
20
25
30
35
40
خانم استاد بنده دانشجوی دکتری روانشناسی هستم و به اندازه کافی علم و آگاهی هم دارم شما مسائل رو داری ...

بزرگوار من هم کارشناس علوم حوزوی هستم 

شما گیرت رو مسأله سلامه اما بحث تاپیک رو تکبر بوده 

بهتر نیست علوم دینی رو به متخصص اون بسپارید 

چقدر نگاهتون سطحی هست 

فکر می‌کنید این بنده خدا مشکلش یه سلام 

و جواب سلامه نه عزیزم 

اطلاعات غلط از دین ندید دین کارش تسلیم شدن 

در برابر خداست نه بنده خدا 

اصلاً جاذبه و دافعه میدونید چیه ؟ 

حالا برید توی نت شاید چیزی دستت اومد 

بزرگوار من هم کارشناس علوم حوزوی هستم شما گیرت رو مسأله سلامه اما بحث تاپیک رو تکبر بوده بهتر نیست ع ...

گویا کلا متوجه عرایض بنده نیستین در نهایت بحث بی فایده هست با شما 

بنده سلام کردن رو گفتم بحث صحبت و هم کلامی و روابط با اون خانم داشتن جدا هست از سلام کردن 

کامل کامتت و بخونید تا متوجه بشین 

1
5
10
15
20
25
30
35
40

عزیزم من اگه باشم سلام میکنم چون پیامبر هم اول به بچه ها سلام میدادن چه برسه بزرگا.راجع به دست انداختن هم بهتون پیشنهاد میدم تایپیک صمیمیت ممنوع بانو آرتمیس رو بخونین بهتون کمک میکنه

سلامی که تکبر بیاره ایراد داره

پیامبر اکرم میفرمایند:

مهم این است که شخص مسلمان در رسیدن به ثواب آغاز سلام بر دیگران سبقت بگیرد و اگر در برابر شخص مغرور سکوت کنیم یا عمداً سلام خود را به تاخییر بیاندازیم؛ هم ممکن است خود دچار غرور شویم و هم در حق خود جفا کرده ایم که ثواب آغاز سلام را از دست دادیم.

حالا اینکه شما خودتو بالاتر و نظرتو برتر از خدا و فرستادگان خدا و علما و فقها میدونی بحثش جداست توجه بفرمایید که خود سلام نکردن رو فرمودن غرور برای شخص میاره

درضمن از نظر اخلاقی هم اگه استارتر مثل خواهرشوهرش رفار کنه پس فرقش با اون خانم چیه ؟؟؟ از صحبتش و کمکش با مادر شوهر و غیره مشخصه که ادب و تربیت خانوادگی درستی داره و از نظر اخلاقی هم با اون خانم متفاوته پس نباید مثل اون رفتار کنه درنتیجه سلامش و بکنه اما کوتاه و مختصر دیگه احوالپرسی و لحن گرم و صمیمی نداشته باشه 

مثال میزنم اگر در مقابل آدم بی ادب ما هم بی ادبی کنیم پس فرق ما با اون چیه ادب و شخصیت ما که نباید مثل اون باشه 

1
5
10
15
20
25
30
35
40
2706