2733
2764

یه پسر ۳ ساله دارم و ۴ ماه دیگه دومی بدنیا میاد.

سر اولی درست بعد زایمان، افسردگی گرفتم و تا یکسال شدید ادامه داشت.

نه کسی درکم کرد و نه کمکم کرد و نه درمان شدم!

همسرم تازه کار جدید شروع کرده بود و منی که کلی روش حساب کرده بودم و تا قبلش کلی وقت ازاد داشت یهو دیدم کلا دیگه سرکارِ و وقتیم که هست پای گوشی و کار...

بدترین روزای زندگیم رو گذرونم، 

گریه های بی وقفه، فریادهام توی بالش، 

احساس شدید خشم و عصبانیت و در کنارش عذاب وجدانِ مادر کافی نبودن برای بچم...

همه چی گذشت و حالا بشدت میترسم اون روزا برگردن و من این بار با دوتا بچه چیکار کنم😭😭😭😭

خودم ارشد روان شناسی دارم اما کنترلی روی این تجربه تلخ نداشتم...

تنها تجربه ای که این دفعه دارم اینه که هفته ای یکبار کمکی بیاد خونمون و تمیز کنه....

اما باز اون خستگی ها و کم خوابی و حال روحی بد و انرژی کم بعید میدونم تفاوتی توش ایجاد بشه.

کسی تجربه من رو داشته؟ چیکار کردین؟

اگه همیرت بتونه کمکت باشه و از لحاظ عاطفی هم بهت برسه همه چی حله

فقط 1 هفته و 5 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
خدایا به هرکسی که دلش نی نی میخواد یه نی نی سالم عطا کن🙏🥺 .. خدایا تو دلیمو برام نگه دار 🙏😍

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

بهش فک نکن اصلا جذبش نکن منم تجربه مثل شما داشتم پسرم دوسالش نشد که دومی رو زایمان کردم و سر هر دوشون نزدیک یک ماه فقط افسرده شدم .جوری کهفقط ابر بهار گریه میکردم بهم میگفتن برو اونجا بشین زار میزدم ولی خوب شدم از خدا کمک بخواه بگو خدایا دوتا طفل معصوم بهم دادی خودت کمکم کن بتونم بهشون رسیدگی کنم

اگه همیرت بتونه کمکت باشه و از لحاظ عاطفی هم بهت برسه همه چی حله

یه مشکلم همینه.

از صبح زود همسرم میره و در زودترین حالت ۷:۳۰ شب میاد خونه. بعدم اونقدر خسته است که نه میتونم چیزی ازش بخوام و نه هیچی....

نترس تو بارداری اول یه دفعه خورده تو ذوق بعدم یک دفعه زندگیت با اومدن بچه زیر ورو شده ولی الان شرایط مادر شدن رو پذیرفتی و قرار نیست اتفاق تازه ای بیوفته همه اون راه ها رو رفتی و مثل قبل فشار نمیاد بهت

فقط خیلی به خوراکت اهمیت بده تا میتونی به خودت برس کم خون نشی که روی اعصاب هم تاثیر داره

اینجا ایران است رو برای تحقیر به کار نبرید💔هیچ چیز خطرناکتر از این نیست که جامعه‌ای بسازیم که در آن بیشتر مردم حس کنند که هیچ سهمی در آن ندارند. مردمی که حس می‌کنند سهمی در جامعه دارند از آن جامعه محافظت می‌کنند، ولی اگر چنین احساسی نداشته باشند، ناخودآگاه می‌خواهند که آن جامعه را نابود کنند.- مارتین لوترکینگ
بهش فک نکن اصلا جذبش نکن منم تجربه مثل شما داشتم پسرم دوسالش نشد که دومی رو زایمان کردم و سر هر دوشو ...

سر اولی غصه ی اینم میخوردم که درسم نصفه مونده و واسه خودم وقتی ندارم و ...

ولی الان فقط میگم همینکه واسه این بچه ها مادر خوبی باشم و

افسردگی دست و پام رو نگیره کافیه.... دیگه هیچی نمیخوام. 

ایشالا خدا کمک کنه به هممون... 

ممنونم از کامنتت عزیزم

سلام. یک علت افسردگی بعد زایمان تغذیه نادرسته. این واقعیه. تا چهل روز اصلا سردیجات نخورید و کاچی رو حتمااا بخورید. سعی کنید استراحت هم حتما داشته باشید. بعد 10 روز از جاتون بلند بشید و کم کم کاراتونو بکنید چون بدن بعد زایمان خالی می کنه و باید خودتون رو تقویت بکنید

نترس تو بارداری اول یه دفعه خورده تو ذوق بعدم یک دفعه زندگیت با اومدن بچه زیر ورو شده ولی الان شرایط ...

اره واقعا سر اولی با وجود اینکه ۲ سال اقدام بودم و عاشق بچه،

بشدت جا خوردم که بچه داری انقدر سخته و نمیدونستم و همه کسایی که روشون حساب میکردم‌ هیچ کمکی نکردن....

اتفاقا تو نی نی سایت خوندم چندجا که کم خونی و فقر اهن موثره ....اینو نمیدونستم.

سلام. یک علت افسردگی بعد زایمان تغذیه نادرسته. این واقعیه. تا چهل روز اصلا سردیجات نخورید و کاچی رو ...

ممنون از نظرتون.

متاسفانه سر اولی بچم ۴۰ روز زردی داشت و پایین نمیومد مجبور بودم کمتر گرمی بخورم و یسری چیزای خنک که از شیرم کمک کنه به رفع سردی. شاید اینم موثر بوده توی افسردگیم

ممنون از نظرتون.متاسفانه سر اولی بچم ۴۰ روز زردی داشت و پایین نمیومد مجبور بودم کمتر گرمی بخورم و یس ...

بله ممکنه. ان شاالله این دفعه رعایت کنید بهتر میشید. من الانم که بچه ام سه ماهشه وقتی خیلی سردی میخورم شبش خیلی افسرده میشم