2733
2764
عنوان

شروع دوباره از سی سالگی…

| مشاهده متن کامل بحث + 1205 بازدید | 57 پست

خیلی کارها هست بستگی داره به چه چیزی علاقه داشته باشی

مادر من دکتری ادبیات گرایش نقد و‌ نظریه داره بعد از بازنشستگی سالن زیبایی زد و الانم می‌خواد در کنارش آتلیه عکاسی بزنه

خیلییی‌ها هم بهش گفتن اشتباه می‌کنی و در شان تو نیست ولی چون علاقه داشت انجام داد

حالا شما هم بنا به علاقه‌ات باید تصمیم بگیری نه درآمد 

چون اگر هدف درآمد باشه رشته خودتون خیلی خوبه

ای آن که دیگر ندارمت بدان که همچنان از اعماق وجود دوستت دارم ؛ بدان هرگز توان تکرار خاطرات مشترکمان با شخص دیگری را ندارم؛ من بعد از تو هیچ وقت نخواستم گذرم به کافه‌های فردوسی بخوره؛ بعد از تو همیشه با بغض از میدان کاج رد شدم؛ وقتی بعد از  تو رفتم شمال برای اولین‌بار دیگه از نگاه کردن به دریا لذت نبردم؛ دیگه توی تراسی که با هم هزارتا عکس داشتیم پام رو نذاشتم و حس می‌کردم اون خونه‌ای که با ذوق چیده بودیم برام قفسه ولی هنوز همه چیز سرجاشه چون بعد از تو هیچکس سلیقه‌اش مثل تو نشد .دلم خیلی برات تنگ شده برای دیدن صورت قشنگت که نمیدونم خاک سرد و بی‌رحم باهاش چکار کرده؟دلم خیلی برای لمس دست‌های گرمی که زیر خاک سرده تنگ شده.روزهای آخر بابت خیلی چیزها دلگیر بودم و نشد بیام پیشت و برای آخرین بار باهات وداع کنم چون باور نداشتم تو میری و فکر می‌کردم مثل همیشه میای و همه چیز رو از دلم در میاری...چون نشد خداحافظی کنیم داغ دلم هرروز تازه‌تر از قبل میشه حتی تو روز خاکسپاری نشد جمعیت رو کنار بزنم و بیام از ته دل گریه کنم و جیغ بزنم تا کمی سبک بشم و بغصم توی گلوم خفه شد آخه خیلی سخته که حتی نتونی اونقدری که دلت میخواد برای عزیز از دست رفته‌ات گریه کنی تا خالی بشی‌.کاش حداقل به خوابم بیای عزیزان لطفاً ازم نپرسید امضا در مورد چه‌کسی هست. ممنونم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

نه عزیزم هیچ حسرتی تو دلت نمونه

مونده اخه

من ب امید دندون و پزشکی اومدم

وقتی میبینم دوستام ک سطحشون خیلی پایین تر بود رفتن پزشکی تعهدی گاهی وقتا پشیمون میشم

نظرتون درباره ی دندون چیه؟

میتونم بپرسم چرا حسرتی نمونه؟

یَا رَفِیقَ مَنْ لا رَفِیقَ لَهُ
کار زیبایی هم نمیخوای انجام بدی؟😂چرا ۷ سال درس خوندی اوسکولی؟

تصورم ازین رشته با چیزی که واقعا بود خیلی فرق داشت، زیبایی هم به این راحتیا که فکر میکنید نیست و اونم دردسر های زیادی داره از طرفی خودم مخالفشم که پزشک عمومی کار زیبایی بکنه

وقتی نمیخوای اون حیطه کار کنی پس چرا این همه مدت درس خوندی فقط میخواستی خودتو عذاب بدی

نمیدونستم که قراره اینجوری باشه و وقتی وارد رشته شدم متوجه شدم دیگه هم نمیشد ول کردش باید تا تهش ادامه میدادم از درسم کم مونده بود 

پیشنهادت به کسی که بخواد وارد پزشکی بشه چیه؟وارد بشه یا نه؟؟بعد دوران دانشجویی وقت تحقیق علمی وجود د ...

من نمیتونم برای بقیه نظر بدم ولی خب اگرم وارد این رشته شدید با اطلاعات و آگاهی ازینکه واقعا چطوریه بیاید. حقوق خیلی کمتر از زحمات شماست، اساتید بعضی شهر ها به شدت بداخلاق و توهین کننده هستن، مردم هم حدود ۶۰ درصدشون به شدت مدعی هستن دربرابر پول خیلی کمی که میدن و اطلاعات عمومی خیلی پایینی دارن که هرچقد هم بهشون توضیح بدی خوب متوجه نمیشند و تهشم با شما دعوا میکنن. به خصوص برای خانم ها به نظرم اصلا رشته ی قشنگی نیست. بستگی به روحیه هم داره البته ولی خب درکل کثیف و خشن میتونه باشه که به روحیه من نمیخورد زیاد

جالبه بهتون بگم الان خیلیا حسرت موقعیت شمارو دارن چرا واقعا ۷ سال اون درسای سخت تحمل کردین اصلا قبلش ...

بله درسته اما علتش اینه که اکثر مردم نمیدونن واقعا این رشته چطوریه و حقیقتش چیه. وقتی این همه پزشک خودکشی میکنن حتما باید مشکلی باشه نمیدونم چرا درنظر نمیگیرن. منم تا سال اخر متوجه نبودم 

راضی هستین از پزشکی؟من پارسال دندون میخواستم و نشد بجاش رفتم فرهنگیان اما یه حسرتی ته دلم مونده و می ...

دندون بحثش جداست و من اطلاع ندارم. ولی پزشکی واقعا بستگی به روحیات افراد داره، خانم های زیادی توی پزشکی هستن و راضین حتی رشته هایی مثل ارتوپدی و جراحی  که مردونه هستن میرن و مشکلی ندارن. ولی خب برای همه مناسب نیست. به روحیاتتون باید بخوره من خودم ازینکه برای مردم سوند بذارم یا معاینه واژینال کنم بیزار بودم و دیدن خون و مدفوع و … مردم اذیتم میکرد. بعد از ۶ سال درس و سختی تازه حقوق ۳ میلیون و ۵۰۰ میدن و کلی طرح و تعهد دارید، اجازه خروج از کشور هم به راحتی نمیدن. کاملا بستگی به فرد داره که چطور به موضوع نگاه میکنه اما شاید ۷۰-۸۰ درصد هم دوره ای هام ناراضی هستن و مینالن به خصوص توهین های مردم و اساتید دربرابر هفته ای ۷۰ ساعت کار …. 

2706