2777
2789
عنوان

#به عشق_علی_بگو_یا_علی❤️

8875 بازدید | 1899 پست

🍃قسم به لحظه ای که دست بر دستان نبی(ص)گذاشتی

و پیامبر فرمودند:

من کنت مولاه فهذا علی مولاه✋اللَّهُمَّ وَالِ مَنْ وَالاهُ وَ عَادِ مَنْ عَادَاهُ وَ انْصُرْ مَنْ نَصَرَهُ وَ اخْذُلْ مَنْ خَذَلَهُ🤲

هرکس من مولای او هستم،علی مولای اوست.خدایا دوست بدار آن کس که او را دوست دارد، و دشمن دار آن کس که او را دشمن دارد.

و فلسفه‌ی جهان ما به حبّ و ولایت تو آغاز شد، 

🍃قسم به راز خلقتت،به نام بلندت،قسم به معنی "هٰاعلیٌ‌‌بشرٌکیفَ‌بشر"،

🍃اگر نبود سایه‌ی عشق تو بر سر زندگی ما چه می‌کردیم؟!

ای آبرو بخشیده بر آدم و حوّا!

و ای امید هردوعالم!

🍃تا جهان باقی‌ست و تا خدایی هست،

با تک‌تکِ ذراتِ وجودم شهادت می‌دهم به حقّانیتت

به مولایی ات.

که امیری جز شما و فرزندانت،سزاوار سرپرستی بر خلایقِ خدا نبوده و نیست. 

یا علی جان❤️ما منتظرانِ ظهور؛

در این عید عهد میبندیم؛که آخرین فرزندت را تنها نمیگذاریم

و نمی‌گذاریم چشمانش از گناه ما گریان شود.و به سهم خودمان در تعجیل در فرجشان موثر خواهیم بود🤲

با نوشتن یاعلی#    در ثواب این تاپیک سهیم باشیم.

❤️عید غدیر پیشاپیش مبارک ❤️

اللهم عجل الولیک الفرج 💚💚                                                           گفتم شبی به مهدی اذن نگاه خواهم                                        گفتا که من هم از تو ترک گناه خواهم                                      

▫️غدیر؛ روز معرفی خیرالبشر 

👆غدیر روز معرفی عظیم ترین شخصیت عالم وجود حضرت على بن ابى طالب (علیه السلام)از ناحیه خدا و به لسان پیامبر خدا به ولایت و امامت و زعامت مسلمین است.

👆 اعلان امامت و ولایت حضرت به نص صریح آیه شریفه «يا ايها الرسول بلغ ما أُنزل الیک من ربک»صورت گرفت؛ پیامبری که اطاعتش به نص آیات قرآن برهمگان واجب است سخن او سخن «من له الوحى» است.

⬆️ و پیامبر در آخرین حج خود به نام حجه الوداع در سرزمین «جحفه» مأموریت رساندن پیام الهی را به امت اسلامی پیدا کرد و افراد حاضر در آن روز را که بنا به قول مورخین اسلام

از چهل هزار نفر تا صدو بیست هزار نفر بودند را موظف شرعی نمود که حاضرین به غایبین برسانند که (علی بن ابی طالب وصی و جانشین بر حق پیامبر خدا و امام امت اسلام خواهد بود جانشین او نیز یازده امام دیگرند که همگی معصوم و پاک هستند.)

منابع 📚

۱.سوره مبارکه مائده آیه ۶۷

۲.سوره مبارکه نجم آیه های ۳و۴

خدایا ....؟.......؟.......!!                                              ﺣﻤﺪ ﻭ ﺳﭙﺎﺱ ﻣﺨﺼﻮﺹ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪﯼ است ﮐﻪ ﻫﺮ ﺟﺎ ﺧﻮﺍﺳﺘﻢ ﺍﻭ ﺑﻮﺩ ﺍﻣﺎ ﻫﺮ ﺟﺎ ﺍﻭ ﺧﻮﺍﺳﺖ ﻣﻦ ﻧﺒﻮﺩﻡ !                                       خدایا ...…چه دارد آنکه تو را ندارد ؟؟                                                   و چه ندارد آنکه تورادارد.                                         اللَّهُـمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّـدٍﷺ وَآلِ مُحَمـَّدﷺوعجل فرجهم.                                          

دست در دست پیامبر تا عرش بالا می‌رود🤝

کلام پُرمهر خداست که بر لب‌های پیامبر جاری می‌شود:   «اَلْیوْمَ أکْمَلْتُ لَکُمْ دینَکُمْ وَ أتْمَمْتُ عَلَیکُمْ نِعْمَتی...» 

انگار خودِ خداست که می‌گوید ای جماعت :

امروز بهترین بنده‌ام را ولیّ شما قرار دادم تا وجودش نور چشمان شما باشد.

شانه به شانه‌اش گام بردارید؛

نه یک قدم جلو، نه قدمی عقب‌تر از او

همراهی‌اش کنید تا به من برسید.

او تنها راه‌بلدِ این مسیر است.

هر که امروز این را دید و شنید، بنویسد و امضا کند و به دیگران هم برساند که راهِ وصال من در ولایت علی و اولاد علی‌ست…

🌳آری، کلید سعادت ابدی در دست این‌هاست.

باعلی آغاز می‌شود و با آخرین فرزندش مهدی به آخر می‌رسد…

اللهم عجل الولیک الفرج 💚💚                                                           گفتم شبی به مهدی اذن نگاه خواهم                                        گفتا که من هم از تو ترک گناه خواهم                                      

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

🌼الْيَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دِينَكُمْ وَأَتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَتِي وَرَضِيتُ لَكُمُ الْإِسْلَامَ دِينًا🌼

🍃امروز [با نصبِ علی بن ابی طالب به ولایت، امامت، حکومت و فرمانروایی بر امت] دینتان را برای شما کامل، و نعمتم را بر شما تمام کردم، و اسلام را برایتان به عنوان دین پسندیدم🍃

📙آیه ۳ سوره مبارکه مائده (آیه اکمال)🌼

🇵🇸 القدس لنا ...  ابد در پیش داریم 💚این مرده دل ...💔این خسته جان.... 😔 دارد تمنای تو را یا صاحب الزمان عج الله ❤ دوستای عزیزم اگه دوست داشتید بگید تاپیک های مهدوی تگتون کنیم ❤  اللهم عجل الولیک الفرج به حق زینب کبری سلام الله علیها🤲🏻🥀درد بی درمان شنیدی؟! حال من یعنی همین 💔بی تو بودن درد دارد... میزند من را زمین 😭 یا صاحب الزمان عج الله ادرکنی 

2803

غدیر آمد که...

جمله‌ی⇦هر که من مولای اویم این علی مولای اوست» اتمام حجتی بود با آنانی که قرار بود با علی باشند.

💎 امروز غدیر غریبانه صاحب و مولایش را 

انتظار می کشد تا بیاید و عدالت و صلح و

امنیت را به دنیا هدیه کند.

همان عدالت که علی برایش جان داد و همان صلح که هدیه‌ی غدیر بود و همان امنیت که وعده‌ی خداست! 

👌چهار پیام برای من وتو دارد!

🌱 یادت باشد که امام زمان داری و بدون 

صاحب نیستی !

🌱 امام زمانت را بشناس !

🌱 به او مراجعه کن !

🌱 او را یاری کن !

🥀یا صاحب الزمان!

چه قدر شبیه است روز آمدن شما با روز غدیر!

ای که مرا خوانده ای راه نشانم بده 🤲اگه دوست داشتین بگین تو تاپیک های مهدوی تگتون کنم💓

یاعلی (ع)💚

یامهدی ادرکنی❤️

💙تاپیک خوابی که راجب امام زمان(عج)دیدم💙👉 این تاپیک مال دوسال پیشه ولی من وظیفه خودم دونستم اینجا قرار بدم برای کسایی که دوست دارن از همین امروز حضرت مهدی روصدا کنن این ذکری هست که معجزه میکنه فقط کافیه بهش ایمان داشته باشی تا عمردارم تازمانی که نفس میکشم سعی میکنم هرروز۳۱۳مرتبه یامهدی ادرکنی بگم  (همه راه هابُنبسته بایدبیای..بیای تاخدادستشوروکنه...فقط راه برگشتنت روبگو...تاچشمام واست آب وجاروکنه💌)  یامهدی ادرکنی اقاجونم خیلی دوست دارم خیییلی♥️تمام تلاشمو میکنم اونجوری بشم که تومیخوای داروندارم فدای یه تارموت تموم دلخوشیِ زندگی من تویی فدای نفسات بشم آقا قربون قدمهایی که روزمین برمیداری برم عاشقتم پدرمهربونم امام زمانم🤍

یا علی

مولا دست منم بگیر💔

خدایا شکرت🙏🏻                                                                                قسم به روشنایی . و قسم به شب چون آرام گیرد . پروردگارت تو را رها نکرده و با تو دشمنی نمیکند(الضحی)

🌱و پروردگارم آیه ای بر من نازل فرموده که:

«همانا ولی، صاحب اختیار و سرپرست شما،

خدا و پیامبر او و مومنانی هستند که نماز به

پا می دارند و در حال رکوع زکات می پردازند»

وهرآینه علی بن ابی طالب نماز به پا داشته و 

در رکوع زکات پرداخته و پیوسته خداخواه است.

🌟إِنَّما وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَرَسولُهُ وَالَّذينَ آمَنُوا الَّذينَ 

💍يُقيمونَ الصَّلاةَ وَيُؤتونَ الزَّكاةَ وَهُم راكِعونَ

📖﴿آیه ۵۵ سوره مائده "آیه ولایت"﴾

2804

🤲الهی فرزندم #یار_امامم باشد...🤲

♦️پیامبر (ص) فرمودند:

یکی از حقوق فرزندان این است که

آنها را با محبت من و فرزندان من

عجین و آشنا کنید.

⁉️چگونه فرزندانمان را با محبت اهل بیت (ع) آشنا کنیم⁉️

فرزندمان را در طول دوران رشد

(حتی رشد رحمی)

به مجالس اهل بیت (ع) ببریم.

چه جشن ها و چه مراسمات دیگر

🔺مرحوم حاج آقای مجتهدی می فرمودند:

من مهر و عشق حسین

با شیر از مادر گرفتم

روز اول کامدم

دستور تا آخر گرفتم.

🔺ایشان می فرمودند:

به فرزندانتان شیر نمکین بدهید.

شیری که همراه

و آغشته با اشک مادر است.

اینها می تواند اثر گذار در تربیت فرزندان باشد.

اینها می تواند زمینه ی

رشد عاطفی♥️ را در آنها فراهم بیاورد.

اینم داستان ویژه غدیر برای بچه های خوشکلمون🤗

اين داستان«از امیر جدا نشو»

https://uupload.ir/view/از_امیر_جدا_نشو_نهایی_an1z.mp3/

✍نویسنده: میترا صادقیان

🗣راوی: محمدرضا رادمنش

تنظیم و تدوین: محمدرضا رادمنش

🎭صدا پیشگان: فائزه آل داوود

محمدرضا رادمنش.محسن تفضلی مقدم

🎬کارگردان:محمدرضا رادمنش

کارخونه_قصه‌_ها#   

مهدی_یار_کوچک#  

👼🏻 کانال واحد کودک مؤسسه مصاف (قندِعسل)

👼🏻 @ghandeassall

🇵🇸🇮🇷یا مهدی ادرکنی❣️السلام علیک یا صاحب الزمان عج❤️ اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب الکبری سلام الله علیها 💙یا اللّهُ یا رَحمٰنُ یا رَحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک 💚یا صاحب الزمان همیشه هوامو داشته باش و رهام نکن. اگر دوست دارین بگین تاپیک های مهدوی تگتون کنم.💙به هر روشی که بلدین با امام جانمان صحبت کنین. اگر قلمی دارین.اگر آهنگسازین، اگر فروشنده این اگر معلمین،اگر خانه دارین،اگر کارمندی،وقت بزارین و یک کار رو نذر امام زمان عج الله کنین. نذر اینکه به این معنا که من اینکارو انجام میدم و تقدیم میکنم به شما خوبتر از تمام خوبهای عالماگر غمی دارین اول به اطلاع امام جانمان برسونیناگر شاد هستین اول به اقاجانمان بگید. یک یار بی نظیره✔️و اینکه هرلحظه فرصت کردین در شادی و غم با خداوند درددل کنین،و یادمون باشه عشق اول از خداوند نشات میگیره. یعنی حب اول از خداست. اون عاشق ماست که ما جذبش میشیم. 

▫️پیامبر صلی الله علیه وآله:

🕋 علی (علیه السلام) در میان این امّت، مثل کعبه است نگاه کردن به او عبادت است و رفتن

به سوی او واجب است.

✳️ مَثَلُ عَلِيٍّ فِي هَذِهِ الْأُمَّةِ كَمَثَلِ الْكَعْبَةِ 

النَّظَرُ إِلَيْهَا عِبَادَةٌ وَ الْحَجُّ إِلَيْهَا فَرِيضَةٌ.

📚الروضة لإبن شاذان، ج۱، ص۸۳.

خدایا ....؟.......؟.......!!                                              ﺣﻤﺪ ﻭ ﺳﭙﺎﺱ ﻣﺨﺼﻮﺹ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪﯼ است ﮐﻪ ﻫﺮ ﺟﺎ ﺧﻮﺍﺳﺘﻢ ﺍﻭ ﺑﻮﺩ ﺍﻣﺎ ﻫﺮ ﺟﺎ ﺍﻭ ﺧﻮﺍﺳﺖ ﻣﻦ ﻧﺒﻮﺩﻡ !                                       خدایا ...…چه دارد آنکه تو را ندارد ؟؟                                                   و چه ندارد آنکه تورادارد.                                         اللَّهُـمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّـدٍﷺ وَآلِ مُحَمـَّدﷺوعجل فرجهم.                                          

🌴بعد از عهدی که در غدیر با پیامبرمان بستیم

ساعتم را به وقت آمدنت کوک کرده‌ام.

اینکه دیدارمان کی و کجا رقم بخورد را به دست روزگار سپردم

اما دل اسیر توست ❤️

هرجا بروی، هرکجا که باشی، سوی تو  کشان‌کشان می‌آید.

🏝 از کنار همان برکه‌ی خم تا همین امروز.

ای که مرا خوانده ای راه نشانم بده 🤲اگه دوست داشتین بگین تو تاپیک های مهدوی تگتون کنم💓

🔴 غیبت حضرت مهدی علیه‌السلام تا چه زمانی طول خواهد کشید؟

✍در مورد زمان دقیق پایان غیبت حضرت مهدی علیه‌السلام و وقت ظهور ایشان، کسی اطلاعی ندارد و اگر کسی مدعی تعیین وقت ظهور و پایان غیبت بشود، دروغگو است؛ زیرا موضوع پایان غیبت حضرت و اعلام ظهور، فقط به اراده الهی بستگی دارد و خود حضرت مهدی عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف هم منتظر دستور و فرمان ظهور از سوی خداوند است.

به همین دلیل نه تنها در روایات، زمانی برای ظهور تعیین نشده، بلکه تعیین کنندگان نیز به شدت دروغگو خوانده شده‌اند. فردی به نام مهزم از امام صادق علیه‌السلام پرسید: «فدایت شوم! ظهور قائم آل محمد صلی‌الله علیه و آله و سلم و تشکیل دولت حق به درازا کشید؛ پس چه وقت روی می دهد؟» حضرت پاسخ دادند: «تعیین کنندگان وقت ظهور دروغ می گویند، تعجیل کنندگان هلاک می شوند، و تسلیم شوندگان نجات می‌یابند و به سوی ما باز می‌گردند.»*1

تعیین وقت نکردن از سوی معصومان علیهم‌السلام و تکذیب وقت گذاران، با توجه به اسرار و حکمت‌هایی است که در نامعلوم بودن آن نهفته است. یکی از آن حکمت‌ها، جلوگیری از سوء استفاده اشخاص ناپاک از این قضیه است.

البته سخن از نزدیک شدن به عصر ظهور، چنان که در روایات نشانه‌های ظهور مطرح شده، با این مطلب منافات ندارد؛ زیرا آن چه در روایات ممنوع و تکذیب شده، اظهار نظر قطعی در مورد ظهور از نظر سال و ماه و روز است، نه نزدیک دانستن ظهور.

🔰 البته ظهور امام مهدی عجل‌الله تعالی فرجه الشریف شرایطی دارد. در زمانی که این #شرایط محقق شود، ظهور نیز تحقق می‌یابد. مهم ترین این شرایط و زمینه ها، فراهم شدن یاوران مخلص و توان‌مند و آمادگی جهانی برای پذیرش رهبر معصوم است.

📚1. کافی، ج١، ص٣۶٨ ،ح١

پرسش_و_پاسخ_مهدوی#  

🇵🇸🇮🇷یا مهدی ادرکنی❣️السلام علیک یا صاحب الزمان عج❤️ اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب الکبری سلام الله علیها 💙یا اللّهُ یا رَحمٰنُ یا رَحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک 💚یا صاحب الزمان همیشه هوامو داشته باش و رهام نکن. اگر دوست دارین بگین تاپیک های مهدوی تگتون کنم.💙به هر روشی که بلدین با امام جانمان صحبت کنین. اگر قلمی دارین.اگر آهنگسازین، اگر فروشنده این اگر معلمین،اگر خانه دارین،اگر کارمندی،وقت بزارین و یک کار رو نذر امام زمان عج الله کنین. نذر اینکه به این معنا که من اینکارو انجام میدم و تقدیم میکنم به شما خوبتر از تمام خوبهای عالماگر غمی دارین اول به اطلاع امام جانمان برسونیناگر شاد هستین اول به اقاجانمان بگید. یک یار بی نظیره✔️و اینکه هرلحظه فرصت کردین در شادی و غم با خداوند درددل کنین،و یادمون باشه عشق اول از خداوند نشات میگیره. یعنی حب اول از خداست. اون عاشق ماست که ما جذبش میشیم. 

🎊🎉بزرگ ترین عید 🎉🎊

قال الصادق علیه السلام:

لعلک تری ان الله عزوجل خلق یوما اعظم 

حرمة منه، لاوالله! لا والله! لا والله! 💚

✳️ امام صادق فرمودن :

شاید فکرکنی خداوند عزوجل روزی را ازجهت حرمت و احترام باعظمت تر از عید غدیر خلق

کرده باشد؛

نه به خدا سوگند!

نه به خدا سوگند!

نه به خدا سوگند!

📗 وسائل الشیعه جلد ۸🍀

2801