2777
2789

سلام

سوالی عمومیه که برا مومن و کافر پیش میاد و ذهن دو جبهه رو گاها انگولک می‌کنه و این بده

توجیهات زیادی برای این سوال وجود داره که من چند تاشو براتون به عنوان مجری و شاگرد میگم.

یک: ایمان به عدالت خدا رو عموماً کسی داره که به خدا اعتقاد داره و کسی که به خدا اعتقاد داره احتمالا نه حتماً به جهان پس از مرگ اعتقاد داره.

پس این نتیجه رو میشه گرفت که اگه اینجا کسی کمتر داره حتماً خدا اون دنیا براش جبران می‌کنه

دو: نظام هستی به گونه‌ای بر پایه این تفاوت ها و کمتر و بیشتر ها استواره. چگونه!؟ خب دارندگان ثروت برا داشتن نیروی کار به ندارتر ها نیاز دارن و افراد متوسط تر از نظر مالی برا پول بیشتر نیاز سرمایه دار رو ارضا میکنن یعنی هردو مکمل هم هستن و اگه همه پولدار باشن کی قراره جارو بزنه کی نون بپزه و کی در نهایت تولید کنه.

سه: تولید کننده این سوال ها و شبهات ذهن آدمیه دیگه. درسته!؟ و همه قبول دارن که ذهن ما انسان ها دارای محدودیت های زیادیه و این امکان وجود داره که این فکر نتونه وجوه حیاتی و مهمتر این تفاوت ها رو ببینه و این نوع سوال ها متناقضنما رو مطرح کنه.

با تشکر

بله دنیا پر از نظمه

اگه اروپایی ها سفید پوست نبودن بخاطر کمبود جذب نور خورشید سرطان میگرفتن

افریقایی ها هم اگر سیاه پوست نبودن بخاطر جذب بیش از حد نور خورشید همین آسیب رو میدیدن

این تفاوت ها محصول جغرافیاست و جز زیبایی چیزی نداره کسی هم با تیرگی و روشنی پوستش حق کسی رو نخورده

ولیییییییییییی❌❌❌❌

منظور از بی عدالتی یعنی چرا کسی که ارشد داره شده کارگر و یه رئیس بی سواد داره بهش زور میگه

بی عدالتی اینه که این همه چپاول میشه و نه تنها کارماشو نمیبینن بلکه به ریش هممونم میخندن😑😑😑

Ring through my ears and sting my eyes, your Spanish lullaby 💕
بله دنیا پر از نظمه اگه اروپایی ها سفید پوست نبودن بخاطر کمبود جذب نور خورشید سرطان میگرفتن افریقا ...

خب گفتم کسی به عدالت باور داره که به خدا باور داره و خداباور ها اکثراً جهانی پس از مرگ رو هم قبول دارن و همه اینا که گفتی اون ارشیدیه و رئیس بی سواد و... همه به جزا و کیفرشون رسیدگی میشه.

بچه‌ها، باورم نمی‌شه!!!!

دیروز جاریمو دیدم، انقدر لاغر شده بود که واقعاً شوکه شدم! 😳 

از خواهرشوهرم پرسیدم چطور تونسته انقدر وزن کم کنه و لباس‌های خوشگلش اندازش بشه. گفت با اپلیکیشن "زیره" رژیم گرفته.منم سریع از کافه بازار دانلودش کردم و رژیممو شروع کردم، تا الان که خیلی راضی بودم، تازه الان تخفیفم دارن!

بچه ها شما هم می‌تونید با زدن روی این لینک شروع کنید