2777
2789
عنوان

تو چقدر شبیهه مادرتی؟

21992 بازدید | 1429 پست

حضرت زهرا (سلام الله علیها) می فرمایند:

«اللَّهُمَّ وَ اسْتَعْمِلْنِی لِمَا خَلَقْتَنِی لَهُ...»

خدایا مرا در راهی خرج کن که مرا برای آن آفریدی..

📚مهج ‌الدعوات، ج ۱، ص ۱۳۹

یعنی هر کدوم از ما برای نقشی آفریده شده ایم. فکر کن و نقش خودت رو در این برهه زمانی پیدا کن!

فاطمه سلام الله علیها اولین کسی بود که برای دفاع از امام زمانش قیام کرد! 

در راه یاری امام، هیــچ عذر و بهانه ای پذیرفته نیست.

⛔️ زن و مرد هم نداره.... وقتی امام زمانت تنهاست، باید بلند شی. 

◾️ فاطمه به ما آموخت در زمانی که جماعت فراموشکار حتی جوابِ سلامِ علی (ع) را هم نمی‌دادند، چطور دل به آتش زد و بی‌پروا دست از دامانِ امام زمانش در میان کوچه نکشید و در سکوت خواص و ترس عوام، خطبه‌ای در حمایت از امام زمانش خواند.

❌ این الگوی بی‌بدیل به ما آموخت که حتی به تنهایی هم که شده باید از امام‌زمان دفاع کرد.

ما برای امام زمانمان  چه کرده ایم؟! 

باید انتخاب کنی تا انتخاب شوی!! 

یه حساب کتاب کن! 

ببین تو چقــدر شبیهِ مادرتـ💚ـی 

باید کاری کنیم تا مادر رومون حساب کنه وگر نه تموم عمر رو باختیم. 

با نوشتن اتحاد_ما_رمزظهور# در ثواب این تاپیک شریک باشیم.

اگردوست دارین بگین تاپیکهای مهدوی تگتون کنیم.🌻

اللهم عجل الولیک الفرج 💚💚                                                           گفتم شبی به مهدی اذن نگاه خواهم                                        گفتا که من هم از تو ترک گناه خواهم                                      

از بچگی یادم دادند جاهای شلوغ،

باید چادر مادر را محکم تر گرفت تا گم نشد. 

حضرت مادر! 

این روز ها که بازار دنیا شلوغ تر شده، 

باید چادرت را محکم تر بگیرم 

این روزها که طوفان بلا، تن دنیا را می لرزاند. 

من دلم را به محبت شمــا گرم میکنم.

میدانم هرکس که تو را دوست دارد، زیر چادر محبتّت در امان خداست!

🔘 سبْحَانَ مَنْ فَطَمَ بِفَاطِمَةَ مَنْ أَحَبَّهَا مِنَ النَّار...

📚اقبال الاعمال،ج۱، ص۳۳۷ (فرازی از دعاهای ماه رمضان)

🇵🇸 القدس لنا ...  ابد در پیش داریم 💚این مرده دل ...💔این خسته جان.... 😔 دارد تمنای تو را یا صاحب الزمان عج الله ❤ دوستای عزیزم اگه دوست داشتید بگید تاپیک های مهدوی تگتون کنیم ❤  اللهم عجل الولیک الفرج به حق زینب کبری سلام الله علیها🤲🏻🥀درد بی درمان شنیدی؟! حال من یعنی همین 💔بی تو بودن درد دارد... میزند من را زمین 😭 یا صاحب الزمان عج الله ادرکنی 

نوع دفاع حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها در برابر ولایت ، 

محدوده‌ی ولایتمداری  ما را کاملاً مشخص می‌کند!

بانویی که ؛

نه زن بودن _نه بارداری_نه مادر بودن،

مانع دفاع او از ولیّ معصومش نشد!

دست و پایِ ما را، چه چیزی بند کرده است، که در ولایتمداری آنقدر ضعیف بوده‌ایم؛ 

که ولیّ معصوممان بیش از هزار سال است که منتظر یاری ماست؟

اتحاد_ما_رمزظهور#

سـرباز‌قبل‌از‌ظهـور#  

🇵🇸🇮🇷یا مهدی ادرکنی❣️السلام علیک یا صاحب الزمان عج❤️ اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب الکبری سلام الله علیها 💙یا اللّهُ یا رَحمٰنُ یا رَحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک 💚یا صاحب الزمان همیشه هوامو داشته باش و رهام نکن. اگر دوست دارین بگین تاپیک های مهدوی تگتون کنم.💙به هر روشی که بلدین با امام جانمان صحبت کنین. اگر قلمی دارین.اگر آهنگسازین، اگر فروشنده این اگر معلمین،اگر خانه دارین،اگر کارمندی،وقت بزارین و یک کار رو نذر امام زمان عج الله کنین. نذر اینکه به این معنا که من اینکارو انجام میدم و تقدیم میکنم به شما خوبتر از تمام خوبهای عالماگر غمی دارین اول به اطلاع امام جانمان برسونیناگر شاد هستین اول به اقاجانمان بگید. یک یار بی نظیره✔️و اینکه هرلحظه فرصت کردین در شادی و غم با خداوند درددل کنین،و یادمون باشه عشق اول از خداوند نشات میگیره. یعنی حب اول از خداست. اون عاشق ماست که ما جذبش میشیم. 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

السلام علیک یا ام المومنین 

ای دختر حبیب خدا ای کسی که حقت غصب گردید

ای سرور زنان عالمیان...ای کسی سلام کنندگان مخلص بر او بهشت را بر ارث برند..

همانا ای مادر مومنین سلام ما  فرزندان خطا کارت را بپذیر..

و ما رو مورد شفاعت و دعای مستجابت قرار ده..

مادر دست هایت را به اسمان بالا ببر و ما را نزد خدای مهربانت یاد کن

باشد که پیمانه و کیل مان به لطف شما و از فضل خداوند مملوء شود.

مادر جان بیش از پیش به محبت و توجه نیاز دارم

دلم آغوشت را می‌خواهد.. 

ای کاش میشد سر روی زانوهایتان گزارم

و سالیان بی مادریم را اشک بریزم. 

دلم شانه ای  می‌خواهد و خلوصی 

از جنس نور و عطر یاس 

که سر رویش گزارم.... دلم مادرمــان را می‌خواهد....

به_عشق_مادر#

عشق_جانم_امام_زمانم#  

ای که مرا خوانده ای راه نشانم بده 🤲اگه دوست داشتین بگین تو تاپیک های مهدوی تگتون کنم💓
2803

📌 از حرف تا عمل

▪️ آن‌گاه که علی، سالم از دست مهاجمان آزاد شد، زهرا گفت: «روح و جان من سپر بلای جان تو

▫️ یااباالحسن! همواره با تو خواهم بود، اگر تو در خیر و نیکی باشی با تو هستم و اگر در سختی باشی باز هم با تو خواهم بود.

▪️ حرف‌های مادرمان زهرا، چقدر شبیه این فراز از زیارت آل یس بود: « یَا مَوْلایَ أَوَّلِکُمْ وَ آخِرِکُمْ وَ نُصْرَتِی مُعَدَّةٌ لَکُمْ...» همان فرازی که فقط لقلقهٔ زبانم بود.

▫️ «عاشق» آن است که حرفش به عمل، ختم شود، وَرنه هر مدّعی لاف‌زنی، عاشق بُود.

اتحاد_ما_رمزظهور#

به_عشق_مادر#  

🇵🇸 القدس لنا ...  ابد در پیش داریم 💚این مرده دل ...💔این خسته جان.... 😔 دارد تمنای تو را یا صاحب الزمان عج الله ❤ دوستای عزیزم اگه دوست داشتید بگید تاپیک های مهدوی تگتون کنیم ❤  اللهم عجل الولیک الفرج به حق زینب کبری سلام الله علیها🤲🏻🥀درد بی درمان شنیدی؟! حال من یعنی همین 💔بی تو بودن درد دارد... میزند من را زمین 😭 یا صاحب الزمان عج الله ادرکنی 

اَللّهُمَّ عجل لولیک الفرج 

https://uupload.ir/view/vid_20231203_143746_383_9vn5.mp4/

🇵🇸🇮🇷یا مهدی ادرکنی❣️السلام علیک یا صاحب الزمان عج❤️ اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب الکبری سلام الله علیها 💙یا اللّهُ یا رَحمٰنُ یا رَحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک 💚یا صاحب الزمان همیشه هوامو داشته باش و رهام نکن. اگر دوست دارین بگین تاپیک های مهدوی تگتون کنم.💙به هر روشی که بلدین با امام جانمان صحبت کنین. اگر قلمی دارین.اگر آهنگسازین، اگر فروشنده این اگر معلمین،اگر خانه دارین،اگر کارمندی،وقت بزارین و یک کار رو نذر امام زمان عج الله کنین. نذر اینکه به این معنا که من اینکارو انجام میدم و تقدیم میکنم به شما خوبتر از تمام خوبهای عالماگر غمی دارین اول به اطلاع امام جانمان برسونیناگر شاد هستین اول به اقاجانمان بگید. یک یار بی نظیره✔️و اینکه هرلحظه فرصت کردین در شادی و غم با خداوند درددل کنین،و یادمون باشه عشق اول از خداوند نشات میگیره. یعنی حب اول از خداست. اون عاشق ماست که ما جذبش میشیم. 

کسی‌ چه‌ میدونه‌⁉️

شاید ‌الان ‌توی ‌پازل‌ ظهور،

جای‌ تو خالی باشه...

نمیخوای‌ قدم ‌برداری ‌

و تصویر و کامل‌ کنی؟!

و گاهی بهـ خودمون بیاییم... :))🌿

سـرباز‌قبل‌از‌ظهـور#

_اتحادمارمزظهور#  

اللهم عجل الولیک الفرج 💚💚                                                           گفتم شبی به مهدی اذن نگاه خواهم                                        گفتا که من هم از تو ترک گناه خواهم                                      

📌 امانت الهی...

▫️ «عَمَّ يَتَسَاءَلُونَ» ﺩﺭﺑﺎﺭهٔ ﭼﻪ ﭼﻴﺰ ﺍﺯ ﻳﻜﺪﻳﮕﺮ ﻣﻰﭘﺮﺳﻨﺪ؟

«عَنِ النَّبَإِ الْعَظِيمِ» ﺍﺯ ﺁﻥ ﺧﺒﺮ ﺑﺰﺭﮒ  

«الَّذِي هُمْ فِيهِ مُخْتَلِفُونَ»

ﻛﻪ ﻫﻤﻮﺍﺭﻩ ﺩﺭﺑﺎﺭهٔ ﺁﻥ ﺑﺎ ﻳﻜﺪﻳﮕﺮ ﺍﺧﺘﻠﺎﻑ ﺩﺍﺭﻧﺪ.

و آن خبر عظیم که فاطمه برایش جنگید، ولایت علی و اولاد علی بود.

▪️ دختر پیامبر برای امام زمانش همه کار کرد

و خواست به ما بیاموزد . 

امام زمان خود را تنها نگذاریم

اتحاد_ما_رمزظهور#

سـرباز‌قبل‌از‌ظهـور#  

2804

#السَّلاَمُ‌عَلَیْکِ‌أَیَّتُهَا‌الصِّدِّیقَةُ‌الشَّهِیدَةُ

قسم به بغض‌های شکسته‌شده در دل چاه…

قسم به حال و روز حسن در میان کوچه‌ها…

قسم به سکوتِ پر از حرفِ علی...

که ما محتاج آمدنت هستیم…

برگرد...

به_عشق_مادر#

اللهم‌عجـل‌لولیڪ‌الفـرج#

اتحاد_ما_رمزظهور#  

ای که مرا خوانده ای راه نشانم بده 🤲اگه دوست داشتین بگین تو تاپیک های مهدوی تگتون کنم💓

اگر مردم این انتظاری را که به خاطر مال دنیا و دنیا میکشند 

کمی از آن را برای امام زمان  «ارواحنافداه» 

میکشیدند؛ 

ایشان تا حالا ظهور کرده بودند 

امام منتظر ندارد!

-شهیدمحمود رادمهر 

عشق_جانم_امام_زمانم#

اتحاد_ما_رمزظهور#  

🔵 حضرت زهرا بهترین الگو در دفاع از ولایت

🔹 در واقع  حضرت زهرا سلام الله علیها  تجلی ۸ مقامی هستند که منتظران هر صبح در دعای عهد، طلب می کنند.

🔹 در دعای عهد هر روز صبح می خوانیم:

«اللّهمّ اجعلني من انصاره و اعوانه»، 

«الذابين»، «الممتثلين» ، «المسارعين»، «المحامين»، «السابقين»، و «المستشهدين»

🔺 حضرت زهرا سلام الله  یار و کمک رسان امام بودند و از امیرالمومنین علیه سلام حمایت و دفاع کردند...

🔺 همه ی وجود، اراده و خواست خود را در این مسیر قرار می دهند که امام زمانم چه می خواهد و کوشیدند دغدغه امام زمان خود را برطرف کنند.

🔺حضرت زهرا سلام الله علیها  تنها نگفتند من عاشق امیرالمومنین علیه سلام و امام زمان خود هستم و دوست دارم یار ایشان باشم بلکه در این مسیر گام برداشتند، خواست و رضایت امام زمان ارواحنافداه را بر خواست نفس و اهل دنیا مقدم داشتند و اینگونه سرمشق برای تمام منتظران حجت خدا شده اند.

⚫️ پیام فاطمیه این است حتی اگر دستت را شکستند دست از امام زمانت نکش...

اتحاد_ما_رمزظهور#  

فاطمیه_مهدوی#  

هر کس میخواهد مانند شهدا بمیرد..

🌕 پيامبر اکرم صلی الله علیه و آله:

هر كه دوست دارد مانند پیغمبران زندگی کند و مانند شهیدان بمیرد 

و در بهشتی که خدای رحمان آفریده ساکن شود،

باید از علی علیه السلام پیروی کند و با دوست او دوستی کند و به امامان پس از وی اقتدا کند؛ 

زیرا ایشان عترت من هستند و از طینت من آفریده شده اند.

📗الکافي، ج ۱، ص ۲۰۸

در این روزگار غیبت پیروی از علی علیه السلام چیست؟ چگونه باید علی را یاری کرد؟ 

این پیام امیرالمومنین صلوات الله علیه است: 

«از مهدی من پیروی کنید و او را یاری کنید»!

مولای من کسی که برای ظهورت دعا کند تو را یاری نموده و از تو پیروی کرده؛ 

پیروی از تو همان پیروی از علی است! 

یاری کردن تو همان یاری کردن علی است،

زیرا ولایت تو همان ولایت علی است. 

اتحاد_ما_رمزظهور#  

🔵 فاطمه الگوی منتظران

🔹 شرط بسیار لازم در مسیر انتظار، داشتن الگو و اسوه ی نیکوست..

و چه شخصیتی بهتر از حضرت زهراء سلام الله علیها که الگوی حسنه ی امام منتظران است..

امام زمان ارواحنافداه می فرمایند :فی ابنه رسول الله (صلی الله علیه و آله) لی اسوه حسنه...

🔹 چشم به راه منجی عالم بشریت باید الگوی مولا و مقتدای خود را نیک بشناسد تا در فراز و فرود ایام، توانایی موضع گیری مناسب را داشته باشد...

🔺نماز و عبادت منتظر، نماز فاطمیست

🔺رفتار منتظر، رفتار فاطمیست

🔺اخلاق منتظر، اخلاق فاطمیست

🔺جهاد منتظر، جهاد فاطمیست

🔹 احترام والدین، همسرداری، فرزند و همسایه داری و هزاران رفتار و کردار دیگر از فاطمه زهرا سلام الله علیها، سرمشق واقعی منتظران است که باید با تمام وجود کردار صدیقه ی طاهره را سر لوحه ی زندگی خویش قرار دهند.

🔹 بزرگترین زینت بندگی و قرب الهی در تمام طول حیات بشریت، مدال انتظار است، که تنها نصیب کسانی خواهد شد که فاطمی سیرت و فاطمی صورت شده اند..

فاطمیه_مهدوی#

پیامبر صلی الله علیه وآله:

اگر تمام خوبی‌ها به شکل یک شخص مجسّم شود آن شخص فاطمه سلام الله علیها است!

و فاطمه سلام الله علیها از آن هم بالاتر است.

دخترم فاطمه سلام الله علیها از لحاظ اصالت و شرافت و کرامت، برترین فرد زمین است.

📚 مائة منقبة، ابن شاذان، ص۱۳۵.

به_عشق_مادر#

اتحاد_ما_رمزظهور#  

2801