2777
2789
عنوان

سوالاتتون در مورد گفتاردرمانی

| مشاهده متن کامل بحث + 13616 بازدید | 854 پست

اینم بگم راستی😑😑بچه من از بچگی فیلم و اینا زیاد گذاشتم براش😑😑😑مخصوصا بیشتر هم کارتونای انگلیسی یعنی بخاطر اینه؟ 

خدایا شکرت                                 وزن اول 87😶‍🌫️👈👈👈 هفته اول85.700💪💪😍😍👈👈هفته دوم 84.600😍😍💪💪هفته سوم 84.300😁🤧هفته چهارم 82.600 😍💃💃هفته پنجم 82.900😪هفته ششم 81.500💃💃هفته هفتم 81.100😁هفته هشتم۸۰.۹۰۰😊 شروع ماه رمضون هفته نهم ۸۱.۵۰۰ هفته دهم 82.100😒هفته یازدهم 82.200🥲هدف 70💚 عضو تاپیک 💚دورهمی دوستانه💚 چالش لاغری❤❤💃 من میتونم😎😎💪

سلام ،میشه منو هم راهنمایی کنید 

پسرم سه سالو نیمش هست ،تا دوسال و نیمش ده پونزده کلمه بلد بود ،بعدش کم کم هر کلمه میگفتیم بلد بود تکرار کنه ،الانم علاقه ای به حرف زدن و یادگیریش نداره انگار ،در حد رفع نیازش حرف میزنه و جمله کامل تا حالا نگفته ،بلد نیست به سوال جواب بده ،مثلا بپرسم خوبی جوابش رو بگه ،خودش هم هیچ سوالی نمی پرسه ،تنها نکته مثبتش اینه بلده کلمات رو ادا کنه ،رنگهارو بلده ،اسم بعضی از حیوانات ،شمردن تا بیست ،وهمونطور که گفتم چیزی بخواد همونو کوتاه میگه ،مثلا غذا ،پاشو پتو ،در حد دو کلمه ،چطور میتونم کمکش کنم

آرزو میکنم،آرزو میکنم،آرزو میکنم......

بچه‌ها، باورم نمی‌شه!!!!

دیروز جاریمو دیدم، انقدر لاغر شده بود که واقعاً شوکه شدم! 😳 

از خواهرشوهرم پرسیدم چطور تونسته انقدر وزن کم کنه و لباس‌های خوشگلش اندازش بشه. گفت با اپلیکیشن "زیره" رژیم گرفته.منم سریع از کافه بازار دانلودش کردم و رژیممو شروع کردم، تا الان که خیلی راضی بودم، تازه الان تخفیفم دارن!

بچه ها شما هم می‌تونید با زدن روی این لینک شروع کنید

سلام ،میشه منو هم راهنمایی کنید پسرم سه سالو نیمش هست ،تا دوسال و نیمش ده پونزده کلمه بلد بود ،بعدش ...

در ادامه اینم اضافه کنم خونمون ساکت هست و دورمون هم شلوغ نیست چون دور از خانواده هستیم ،منم چون خودم مشکلات جسمی روحی دارم تو خونه خیلی ساکتم ،خیلی باب اسفنجی و پاتریک دوست داره ،عاشق گوشی که میتونم حذف یا استفاده ازش رو کم کنم ،آهنگ شاد دوست داره که خودش سرچ میکنه دانلود میکنه ،و..

آرزو میکنم،آرزو میکنم،آرزو میکنم......
2802

سلام عذر خواهم میخواستم ازتون بابت صحبت کردن دخترم سوال کنم 

دختر من سه سال و چهار ماهشه و از سه سالگی شروع کرد به صحبت الان خیلی پیشرفت خوبی داسته ولی نسبت به هم سن و سالانش خیلی سطحش پایین تره 

هر چی بگم میفهمه جمله دو کلمه ای میگه ولی کلی شعر حفظه که تقریبا شعراش پنج خطی هستن ولی مسکل دختر من اینه که میخواد یه چیزی رو بگه نمیدونه باید از چه کلمه ای استفاده کنه تا منظورشو بگه اینم بگم که دختر من تک فرزنده و تقریبا بچه ای هم اطرافمون در اقوام نیست و بیشتر هم خونست 

بیشتر کلمه ای صحبت میکنه و حافظه اش هم خدا روشکر خیلی خوبه شعری رو دو سه بار براش بخونم حفظ میشه از یک تا پنجاه رو میتونه بشماره رنگ ها رو کامل بلده از یه آدرس بریم بعد یکی دو سری کامل آدرس رو یادمیگیره که مثلا این جا که میریم خونه ی کیه یا پارک داره یا مغازه داره 

من گفتار درمانی هم بردم ولی واقعیتش هم هزینه اش خیلی بالا بود هم به نظرم اصلا علمش رو نداشتن 

ولی یه ماهه مهد میزارمش البته چون تنها مهد نمیمونه خودمم کنارش هستم ولی خداروشکر از وقتی مهد میره خیلی اجتماعی شده 

ولی نسبت به همسناش خیلی عقب تره و منو خیلی نگران کرده 

ببخشید خیلی پرحرفی کردم چون دیدم شما برای دوستان پاسخ دادید مزاحمتون شدم تا ازتون خواهش کنم بررسی کنید مشکل دختر من چیه و من باید چیکار کنم .

خیلی ممنونم ازتون

سلام پسرم ۳سالشه،خیلی محدود و کلمه ای حرف میزنه با همونا منظورشو میرسونه،شیطونم هست و فکر نمیکنم بشینه و به گفتار درمانگر توجه کنه،به نظرتون ببرمش گفتار درمانی یا مهد کودک؟

سلام وقتتون بخیر، پسر من 20 ماه ست،از شش ماهگی تا یک سالگی بهش غذای میکس دادم و از یک سالگی ببعد با پشت قاشق یا چنگال باید له کنم تا بخوره،کلا جویدن بلد نیست، غذا هم جلوش میذارم خیلی‌ سمت دهنش نمیبره و بیشتر بازی می‌کنه و دهن من می‌کنه، ولی هر چیز غیر خوراکی رو راحت داخل دهنش می‌کنه ،نون هم بهش میدم گاهی خوب میخوره گاهی نه خیلی خوب، چکار کنم جویدن یاد بگیره و عضلات فک و دهان ش تقویت بشه؟

ببین معمولا اینجوریه وقتی میخواد شروع کنه حرف اول کلمه اول رو چند بار تکرار می‌کنه بعدش خوبه دیگه, ا ...

الان بهتر شده؟

چون یه سری از لکنت ها رشدی هستن و با افزایش سن خود به خود خوب میشن

گفتار درمان هستم.اگه تو تاپیکی به کمکم نیازی بود تگم کنید لطفا☺️
مممنونم عزیزم خیلی غصه میخورم براش آخه زود یاد میگیره اما وقتی بیان نمیکنه خب پیشرفتش اصلا حس نمیشه ...

پسرفت نکرده با قطع داروها؟

ببخشید دوست عزیز ازم پرسیده بودی حرف تکرار می‌کنه یا بخش اول کلمه من گفتم حرف ولی حالا که دقت میکنم ...

تکرار نوع اولیه و ساده لکنت هست و شدید نیست

باتوجه به سنش اگه خوبم نشده باشه درمان غیر مستقیم استفاده میکنن

فعل های بیا بشین پاشو بده و بخور رو خودخواسته به کار میبره فعل های بشور بخواب ببر بزن بنداز بپوش رو ...

الان چند سالش شده ؟

تحت نظر گفتاردرمان هست یا خودتون فقط کار میکنین؟

الان یک جلسه فقط رفته تا هفته بعد جلسه دیگه اش ولی مشاورش گعته بابد ۲ یا ۴ جلسه بیاد تا بتونم درست ت ...

نظرشون چی بود؟

2801