2777
2789
عنوان

سوالاتتون در مورد گفتاردرمانی

| مشاهده متن کامل بحث + 13620 بازدید | 854 پست

یکسال پیش هیچ امیدی نداشتم، همه روش ها رو امتحان کردم تا اینکه بعد از کلی درد کشیدن از طریق ویزیت آنلاین و *کاملاً رایگان* با تیم دکتر گلشنی آشنا شدم. خودم قوزپشتی و کمردرد داشتم و دختر بزرگم پای پرانتزی و کف پای صاف داشت که همه شون کاملاً آنلاین با کمک متخصص برطرف شد.

اگر خودتون یا اطرافیانتون دردهایی در زانو، گردن یا کمر دارید یاحتی ناهنجاری هایی مثل گودی کمر و  پای ضربدری دارید *قبل از هر کاری با زدن روی این لینک یه نوبت ویزیت 100% رایگان و آنلاین از متخصص دریافت کنید* .

2802

سلام وقتتون بخیر من تو صحبت کردن فارسی خیلی گیر میکنم البته من فارس نیستم و خونوادم کلا فارسی بلد نیستن و باما فارسی صحبت نکردن

ولی وقتی فارسی صحبت میکنم خیلی طول میکشه تا کلمه بعدی یادم میاد بخاطر همین اعتماد بنفسم خیلی کم شده تودانشگاه اذیتم رشتمم فرهنگیانه 

بنظرتون من به گفتار درمان نیاز دارم؟

البته اینم بگم من مشکلی تو زبون مادریم ندارم یعنی گیر نمیکنم توش 

درمانی ندارین واسه این مشکلم 

ممنونم ازتوجهتون 🌹

سلام پسرم ۴سال ونیمشه هنوز غذاش میکسه وپوره ست بلعش صفره اتیسم خفیف داره چیکارکنم گفتاردرمانی میبرم تامیادماساژبده زبونشوتحریک بده بالامیاره چیکارکنم ازغذافراریه  حتی میکسم باگریه میخوره فقط به زورقورت میده

سلام عزیز از توی تاپیکا پیداتون کردم

من دخترم سه سال و ۸ ماهسه فقط میگه مامان بابا اب

زیاد با کسی رفت و امد نداریم و احساس میکنم درک بچم از محیط کمه  

گفتار درمانگر نمیتونم ببرم

تو رو خدا بگین چه تمریناتی انجام بدم براش که زبونش باز بشه

سلام عزیزم .

ممنون بابت مهربونیت و زدن این تاپیک 

من یه دوست دارم که متاسفانه مبتلا به پارکینسون هستن و از نظر تلکم بسیار مشکل دار 

میخاستم ببینم چه کمکی از من برمیاد که انجام بدم مثلا بخوام ازش تک تک حروف رو تلفظ کنه؟؟؟یا چی ؟بلد نیستم 

پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون 

و در ضمن خدا بچه گلتون رو از هر بلایی حفظ کنه و براتون نگه داره💜

رَبِّ لا تَذرنی فَردا و انت خیر الوارِثین👶🏻❤️

سلام،پسرم سه سال وسه ماه و۲۸روزشه تاالان فقط کلمه میگه مثلامامان..برو..بشین و..ک اونم نامفهمومه ی سری کلماتونمیتونه کلا تلفظ کنه مثل ش..پ...ت و.... خانواده پدری پسرمم دیرحرفن من نگرانم ولی همسرم میگه طبیعیه 

گاهی اوقات کم پیش میاد ولی جمله دوحرفی هم میگه 

وقتی اسمارتیز میخوری....منم یاد کن 

سلام عزیزم 

من دختر 6ساله دارم میخواد بره اول 

یکسری حروف رو نمیتونه ادا کنه مثل قاف وکاف وگاف 

مثلا به جای کلید میگه دلید 

به جای قفل میگه دفل 

میشه لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم یه چندتا تمرین اگه میشه بگین توی خونه انجام بدم باهاش

خدایی که دغدغه ی ازدست دادنت راندارم؛ دوستت دارم💚

سلام پسرم دوسال و سه ماهشه صحبت نمیکنه ما دو زبان عربی و فارسی باهاش حرف میزنیم. به نظر شما بخاطر اینه؟ چه کنم زودتر حرف بزنه؟ 

سابقه دیر زبان باز کردن فامیل خودم نداریم ولی شوهرم چند مورد دارن

سلام عزیزم روز بخیر

پسرم یه ماه دیگه ۴ساله میشه 

دیر به حرف افتاد

از آبان ۱۴۰۲دارم گفتار درمانی میبرم هفته ای ۲جلسه

با کتابای حواست رو جمع کن و داستان های زنجیره ای کار میکنه،خیلی بهتر شده قبلا حتی منو وپدرش رو هم صدا نمیزد 

الان رنگارو میشناسه از یک تا سی میشماره کلی شعر و آهنگ از حفظه اما درکش پایینه 

مثلا ازش بپرسم داری چیکار میکنی نمیتونه بگه دارم بازی میکنم یا غذا میخورم یا هر فعالیت دیگه

بگم کجا میری نمیدونه بلد نیست که جواب بده 

اما هر چی ببینه بشنوه فوری حفظ میکنه

فعلا یه جلسه مهد بردم همکاری نکرد ینی خودش با خودش بازی میکرد قاطی بچه ها نمیشد حرف مربی رو گوش نمیداد 

اما از من یا مربی گفتارش دستور پذیری داره

گاهی حواسش پرت میشه هرچی میگم جای دیگه رو نگاه میکنه 

تنها هم هست و معمولا رفت و آمدی نداریم

دکتر تشخیص کم خونی و کمبود ویتامین دی داده که دارو میخوره 

ممنون میشم راهنمایی کنید 

بچه های دوزبانه دیرتر به حرف میان.ولی بازم باید یه سری کلمات درهم از دوزبان میگفت تا الانبه نظرم یه ...

سلام عزیزم وقتت بخیر

خیلی ممنون که کمک میکنید به کادرهایی مثل من

پسر من سه سال و نیمه هست وقتی به دنیا اومد پوستی بر استخوان بود سه کیلو بود با سز به دنیا اومد یادم میاد برای قربالگری بردمش بهداشت گفت ساختار مغزش چقدر خوب شکل گرفته من تعجب کردم چرا داره از این بچه به این ضعیفی تعریف می‌کنه مثل بچگی خیلی خوش خوراکه از بد تولد در جریان زبان فارسی انگلیسی و ترکی بوده البته ترکی کمتر ....خوب می‌خوابه هنوز از دستشویی خودم نگرفتمش هنوز حرف نمیزنه شیش ماهه که مجازی رو قطع کردم توجهش به من بیشتر شده ارتباط چشمی برقرار می‌کنه به صداش واکنش نشون میده بیشتر مواقع ...چندتا بچه دیگه هم دارم از وقتی تلویزیون رو قطع کردم با اونها بازی می‌کنه ولی بازی کردن بیشترش تنهایی هست خیلی خوش خنده است بغل دوست داره خطر می‌فهمه خیلی به من وابسته است بیرون همیشه دست من رو میگیره ...وقتی تلویزیون و کارتون انگلیسی نگاه میکرد الفبا انگلیسی رو می‌گفت چندین کلمه انگلیسی می‌گفت الان فقط کیک و caw  رو میگه و معنی اینارو می‌فهمه باقی کلمه ها رو از یادش رفته در حد مامان و بابا و توپ و دو سه کلمه دیگه حرف میزنه...خیلی خوش خوراکه خوابش هم خوب با غریبه ها هم خوب ارتباط میگیره حتی بغلشون می‌ره ....بیرون خیلی دوست داره یعنی وقتی از بیرون می‌آییم خونه گریه می‌کنه که نریم ما در شهری هستیم که از اطرافیان دوریم و رفت و آمد نداریم ...می‌خوام ببرم نوار مغز و شنوایی سنجی مطمئن بشم مشکلی نداره ...به نظر شما وقتی من کلمه ها رو تکرار میکنم و اون تکرار نمی کنه من چه کنم بازم به این کارم ادامه بدم...آیا بذارمش مهد ...من نگران نیستم و میدونم بچه ام مشکلی ندارم و درست میشه ولی همسرم خیلی حسش بده به این بچه ام و از اینکه مثل بچه های دیگه مون نیست حتی گاهی باهاش پرخاش می‌کنه خیلی نگرانه و حس‌میکنه دیگه درست نمیشه...در مورد دوزبانگی لطفا چیزی میدونید بگین این بچه ها چطور میشن؟

من یه مامان خسته هستم اما امیدوارم  اگر مادری می کنم برای رضای خداست اگر همسرداری و خانه داری میکنم برای رضای خداست.یه دونه هدف دارم که میشه بهش رسید ولی سخت. برای سلامتی بچه ها و عشقم اگه دوست داشتین صلوات بفرستین  
سلام عزیزم وقتت بخیرخیلی ممنون که کمک میکنید به کادرهایی مثل منپسر من سه سال و نیمه هست وقتی به دنیا ...

مادرهایی مثل من

غربالگری 

مشکلی نداره 

من یه مامان خسته هستم اما امیدوارم  اگر مادری می کنم برای رضای خداست اگر همسرداری و خانه داری میکنم برای رضای خداست.یه دونه هدف دارم که میشه بهش رسید ولی سخت. برای سلامتی بچه ها و عشقم اگه دوست داشتین صلوات بفرستین  

سلام عزیزم دختر من سه سال و پنج ماهشه و میتونم بگم خیلی بچه باهوشیه🥰😍ولی یمدته خیلی اطرافیان باهاش کار میکردن که یه شعری رو حفظ کنه و بعد اونا تکرار کنه حالا دخترم یه هفته اس هی هر چی ازش میپرسیم تکرار میکنه😑😂 واینکه کاهی هم نمیدونم چطوری بهتون بگم تو دهنی صحبت میکنه و بعضی کلمات مثله خ،گ، مثلا بجای خرگوش میگه درگوش، یا بجای گاری میگه آری، بنظرتون خودم باهاش کار کنم داخل خونه درست میشه؟ ضمن اینکه مثلا اعداد رو تا ده به انگلیسی و فارسی بلده، رنگها رو کامل میشناسه و بلده بگه، شعرم دو سه تا بلده واینکه قشنگ میتونه بخونه ولی بعضی وقتا میپیچونه نامفهوم میگه😂🥰یه کاری رو داریم انجام میدیم یه دفعه ببینه فوری تو حافظش میمونه یه بار جایی رفته بودیم یه بنده خدایی بهش گفت سلام جوجو😂 این بچه بعد چند وقت یادش اومد هی میگفت بنظرتون برای اون مواردی که گفتم خودم تمرین کنم درست میشه؟ 

خدایا شکرت                                 وزن اول 87😶‍🌫️👈👈👈 هفته اول85.700💪💪😍😍👈👈هفته دوم 84.600😍😍💪💪هفته سوم 84.300😁🤧هفته چهارم 82.600 😍💃💃هفته پنجم 82.900😪هفته ششم 81.500💃💃هفته هفتم 81.100😁هفته هشتم۸۰.۹۰۰😊 شروع ماه رمضون هفته نهم ۸۱.۵۰۰ هفته دهم 82.100😒هفته یازدهم 82.200🥲هدف 70💚 عضو تاپیک 💚دورهمی دوستانه💚 چالش لاغری❤❤💃 من میتونم😎😎💪
2801