2737
2739
حرف ما حرف ساده ایست ! همان حرف خداست ( خالق تمام موجودات ) ! و حرف تمام انسانهای پاک سرشت تاریخ ... حرف ما اینست : « ظلم نکنیم ... به هیچ موجودی ... به هیچ بهانه ای ... » کشتار حیوانات بی دفاع به بهانه های خودخواهانه و واهی ترویج خشونتی است که دودش خیلی زود به چشم خود ما آدمها میرود ... ظلم به سایر موجودات ، از آدمها دیو میسازد نه انسان ! آنها که حرف سادۀ ما را نمیفهمند ، کر نیستند ؛ دل ندارند ! « ظلم نکنیم ... به هیچ موجودی ... به هیچ بهانه ای ... »eaecb48c25429b69d8b49a6ee9b1afc5.jpg
باید بروم به کوچه و خیابان ... به دشت و جنگل و کوه و بیابان ... و به هر حیوانی که رسیدم تعظیم کنم ! به موشهای فاضلاب ؛ به سگها و گربه های آواره ؛ به گوسفندها و گرگها ؛ به کفتارها و لاشخورها ... به هر حیوانی که رسیدم تعظیم کنم ... که سرافکنده ام از آدمیّت ! از اینهمه توحّش و جنایت ... از اینهمه ظلم و بیداد ... تعظیم کنم به حیوانات که هیچ دینی ندارند امّا آزاده اند ! که هرگز ،به نام هیچ پیغمبر و خدایی به همنوع خود ظلم و جنایت نکرده اند ! که آدم نیستند !!!10547587102031071480568918177025400219246631n.jpg
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2742
لایک
بدترين حالت ماجرا اين است كه طاقتمان تمام شود و به روي خودمان نياوريم و تا زمان مرگ ادامه دهيم خيلي ها اينطور زندگي ميكنند دست انداز كم طاقتي را رد كرده اند و افتاده اند توي سرازيري عادت ...اوريانا فالاچي
سفر به ماه و اینترنت و ماهواره و انواع و اقسام ماشینها و ابزار پیشرفته و تکنولوژی بی حد و ...؛ هیچکدام نشانۀ « تمدّن » بشر نیستند !!! امّا ظلم و جنگ و فقر و بی عدالتی و مرگ کودکان و زنان و موجودات بی گناه و نابودی بی وقفۀ سیّارۀ زمین همگی نشانۀ « توحّش » بشرند !!! اینکه هنوز جنگ و ظلم به بیگناهان ، یک « حقیقت هر روزه » است امّا صلح و عدالت ، تنها یک « رؤیای همیشگی » ... یعنی هیچ تمدّنی در کار نیست !!! هرچه هست توحّش است و بس ... 10383849102030815682174116929954306150750227o.jpg
2740
منم امسال شوهرم یه گوسفند نذر کرده بوده که اومدن تو حیاط سرشو بریدن انقدر دلم خون شد که گفتم دفعه آخری باشه همچین نذری میکنی واقعا دل ندارم ببینم همچین صحنه ای رو فکر می کنم آدم رو قسی القلب میکنه
2706