2733
2739
آیا تا به حال شده رژیم بگیرید و بعد آن را بشکنید.. و بعد خود را مقصر بدانید؟

و نه تنها خودتان، بلکه همه شما را مقصر بدانند؟

اگر این طور است من آمده ام که بگویم "شما مقصر نیستید!"

من می توانم اثبات کنم که شما مقصر نبوده اید.

...چگونه؟

در ایمیل قبل مثال های مختلفی از شکست رژیم های لاغری بیان کردیم. دیدیم که درصد موفقیت آن فقط 10% است و اکثر اوقات پس از رها کردن رژیم غذایی، فرد دوباره چاق می شود.

اما چرا؟

چرا رژیم های غذایی خلاف انتظار ما نتیجه می دهند؟

می خواهم که خوب به ادامه ی این ایمیل توجه کنید چون نکته های مهمی را درباره شیوه کار کردن واقعی بدن یاد خواهید گرفت که قبلاً هرگز نمی دانستید.

و اگر ندانید که بدن شما واقعا چگونه کار می کند، چطور می توانید استراتژی مناسب را پیدا کنید؟

آیا تا به حال اصطلاح "متابولیزم" را شینده اید؟

متابولیزم به زبان ساده یعنی سوخت و ساز مواد غذایی در بدن انسان

متابولیزم یعنی هضم و جذب غذا

و سرعت متابولیزم در بدن افراد، متفاوت است. حتی در طول زمان نسبت به نوع فعالیت ما سرعتش بیشتر و کمتر می شود.

برای لاغر شدن ما نیاز داریم که سرعت سوخت و ساز بدن را بالا ببریم.

چه چیزی سرعت متابولیزم را در بدن انسان بالا می برد؟

خیلی ساده: هر حرکتی که تپش قلب را بیشتر کند. مثل قدم زدن، دویدن و ورزش های گوناگون و جدا از حرکت فیزیکی، بدن شما در حالت طبیعی سرعت متابولیزم نسبتاً بالایی دارد که می تواند غذاهای مختلف را سریعاً هضم و جذب کند و البته قسمت زائد آن را نیز از بدن دفع کند.

به همین دلیل است که شما کسانی را می توانید بیابید که همه چیز می خورند، ولی هنوز لاغر هستند. این افراد لاغر احتمالاً خیلی بیشتر از شما نیز غذا می خورند ولی هیچ وقت چاق نمی شوند. چرا؟ چون بدنشان سرعت متابولیزم بالاتری نسبت به شما دارد که سریعتر از شر غذای اضافه خلاص می شود.

اما وقتی که رژیم می گیریم چه اتفاقی می افتد؟

فرض کنیم که پیش از رژیم گرفتن بدن شما با سرعت 1000 غذا را سوخت و ساز می کند.

زمانیکه رژیم گرفتن را شروع می کنید، بدن شما متوجه می شود که دیگر به اندازه قبل غذا وجود ندارند، در واقع به شکلی احساس می کند که وارد قحطی غذا شده اید!

و اگر شما امروز در اخبار بشنوید که بزودی قحطی خواهد شد چه می کنید؟

مسلم است: شروع به ذخیره و انبار کردن غذا و مواد بیشتری می کنید. سرعت سوخت ساز را 500 می کنید.

واین دقیقاً همان چیزی است که در بدن ما روی می دهد.

بدن ما هوش مخصوص به خود را دارد و به محض احساس کمبود غذا، وارد حالت "قحطی زدگی" می شود تا بتواند غذای بیشتری را ذخیره کند.

در نتیجه اولین چیزی که روی می دهد این است که سرعت متابولیزم را پایین می آورد.

کاملا درست است: بدن سرعت سوخت و ساز خود را پایین می آورد و شما به طور کلی کمی احساس خمودگی و کرختی می کنید.

در واقع این شیوه هوشمندانه ی بدن جهت مقابله با "قحطی" احتمالی است.

در نتیجه شروع به انبار کردن غذا می کند. این روند انبار سازی همان چربی های اضافه در دور شکم و ران را می سازد.

حالا دلیل چاقی برایتان روشن شد؟

اجازه بدهید مثال دیگری بزنم.

آیا تا به حال به کوهان شتر توجه کرده اید؟ می دانید که کوهان شتر پر از چربی است؟

از آنجا که شتر مجبور است مسیرهای طولانی را بدون غذا طی کند، از این رو بیشتر غذای اضافه را به صورت چربی در کوهان های خود ذخیره می کند تا بتواند زمان گرسنگی با سوخت و ساز آن انرژی مورد نیاز برای بقای خود را دریافت کند.

حالا می دانم که در ظاهر، چربی اضافه دور شکم به زیبایی و خوش فرمی کوهان های شتر نیست ، ولی به هر حال دلیل شکل گیری هر دو یکسان است!

در نتیجه رژیم گرفتن مطلوب ترین راه برای ما نیست. ما نیاز نداریم که ساعات زیادی راه برویم و گرسنگی بکشیم... غذا همیشه دراختیار ما هست.

پس رژیم های غذایی بجای حل مشکل، لایه ای کلفت تر از سردرگمی و یاس به دور این قضیه می پیچند.

راه حل بهتر آن است که ببینیم چگونه می توانیم سرعت سوخت و ساز بدن را بالاتر بریم تا بتوانیم هر چیزی که می خواهیم بخوریم ولی در عین حال سریعتر سوخت وساز و دفع کنیم.

اگر واقعاً دنبال راه حلی مکمل و جامع برای این مشکل هستید، خبر خوبی برایتان دارم.

من برنامه ی ویژه ای را برای این منظور آماده کردا ام. در این برنامه ی آموزشی ویژه با استفاده از "متد هیپنوتراپی پیشرفته" سرعت سوخت و ساز بدن را بالا می بریم تا کار دفع غذای اضافه را اتوماتیک انجام دهد.

در اصل خود من جز کسانی هستم که غذاهای عجیب و غریبی می خورم ولی همچنان لاغرم.

در طول این دوره ی آموزشی قصد دارم که فرمول آدم های لاغر را به شما نشان دهم و کمک کنم که شیوه های آن ها را اتخاذ کنید و نهایتاً به نتایج آنان نیز برسید. برای دیدن این دوره اینجا کلیک کنید: www.zibatar.com/shop

در همین حال، بسیار خوشحال می شوم تا نظرات و سئوالات شما را بخوانم و به آنها بپردازم. سئوالات و یا نظرات خود را برایم ایمیل کنید به آدرس:

Mehdi@ZibaTar.Com

پس از رژیم های غذایی فاصله بگیرید و دوستانتان را نیز نسبت به عوارض آن هشیار سازید.

در پایان ایمیل ارسالی این خواننده ی گرامی خالی از لطف نخواهد بود:

***سوال***

با سلام و خسته نباشید

امروز یازده روز از شروع اجرای برنامه ارسالی از طرف شما برای من می گذرد و دراین مدت کوتاه من احساس خیلی خوبی دارم راستش من اسم این روش را رژیم نمی گذارم چون رژیم نخوردن است و روش شما صحیح خوردن است. من تحت نظر دو تا دکتر رژیم گرفتم و محدودیت غذائی داشتم و گاهی اوقات زمانی که نمی تونستم غذاهای مورد علاقه ام را بخورم از درون عصبی می شدم و چون می خواستم برای همسرم هم غدا آماده کنم یا منصرف میشدم و یا همسرم هم مجبور به خوردن غذای رژیمی من می شد. برای همین برام سخت بود.

بطور مثال در یکی از رژیمها دکتر متخصص می گفت که صبح موقع خوردن صبحانه از نون تازه استفاده نکنید درحالیکه صبحانه با خوردن نان تازه ولی به اندازه رفع گرسنگی معنی دارد و شما خود از این یک مورد بقیه را تعمیم دهید...

بعد از همه این درد دلها یک سوال دارم شاید عجول باشم ولی در مورد خوردن سالاد و میوه سوال دارم چون من تا دیروقت بیدارم در ساعتهای آخر شب احساس گرسنگی می کنم که با خوردن آب هم رفع نمی شود و من این احساس را با خوردن میوه رفع می کنم ولی نمی دانم که کارم درست است یا نه؟ لطفاً جوابم را بدهید

با تشکرو آرزوی سلامتی وطول عمروموفقیت.

سیمین س

>>> پاسخ من

همانطور که من همیشه به خوانندگان سایت می گویم: مهم نیست که چه می خورید، مهم آن است که "چگونه" می خورید.

رژیمی هم که شما از آن متخصص نقل کرده اید واقعاً جالب توجه است!! خوردن "نان تازه" هم می تواند ممنوع باشد؟!!

اگر شما چند کتاب در مورد رژیم بگیرید و با هم مقایسه کنید به ده ها مثال دیگر از این تناقض های خنده دار بر می خورید، یک خوراکی خاص می تواند در یک سیستم ممنوع اما در دیگری جزو برنامه ی اصلی غذایی باشد...

یعنی اینکه یک غذا می تواند هم شما را لاغر کند و هم شما را چاق کند! همه چیز بستگی به سلیقه ی نویسنده ی رژیم دارد!

در حالیکه علم ثابت کرده هر یک از ما بدنی متفاوت از دیگری داریم و نسبت به خوراکی های مختلف واکنش های متفاوتی نشان خواهیم داد.

حال چگونه کسی که شما را اصلاً نمی شناسد می تواند رژیم غذایی مناسبی را به شما توصیه کند؟

اما در جواب سوال شما، خوردن میوه در آخر شب می تواند بسیار برای بدن مفید باشد چون غالباً قلب را نیز آرام کرده و آمادگی بهتری برای خواب نیز خواهید داشت.

مهدی خردمند

هیپنوتراپیست

از میان تجربیات ارسالی کاربران:

"سلام آقای خردمند
امروز رفتم روی وزنه 2 کیلو وزنم کم شده پایان هفته چهارم هستم. بینهایت خوشحالم دلم میخواد از خوشحالی فریاد بزنم. همون طور که شما واسه من بهترینها رو رقم میزنین براتون بهترینهارو آرزو میکنم
متشکرم دوست خوبم"
زینب از کرج

پ
خداجون دوستت دارم