2737
2739

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2742
من ته چین ماهی درست نکردم اما فکر کنم باید سبزی پلو درست کنی به گوشت ماهی هم یه کم سیر بزن و ادویه

من مایه ته چینو اینطوری درست میکنم: به ازای هر یک پیمانه برنج خشک یه تخم مرغ کامل - یه لیوان ماست معمولی - نصف لیوان روغن مایع میزنم. زعفران در حدی که رنگش خوب بشه
مامان رادمان جون من مایه ته چین رو طبق اکثر سایتهای آشپزی با ماست سفت درست میکردم یکبار با ماست کم چرب درست کردم مایه خیلی شل شد ولی خیلی خوشمزه تر و سبک تر شد ولی برنجو خیلی زنده تر گرفتم
لبخند بیش از چند لحظه دوام ندارد ولی خاطره آن جاودانیست
2738
ته چین ماهی با قارچ و گردو
و اما طریقه پخت:

مواد لازم:

برنج 2 و نیم لیوان

ماست 1 لیوان

روغن 1/2 لیوان

تخم مرغ 3 عدد

آب زعفرون به میزان زیاد

نمک و فلفل به میزانی که احتیاج دارین

ماهی 1 عدد+ مواد مارینه: 1 عدد پیاز زردچوبه 1 ق چ فلفل سیاه 1 ق چ - ادویه تندوری یا کاری 1/2 ق چ آب 1 عدد لیموی تازه روغن زیتون 2 ق غ و آب زعفرون 1 ق چ- پودر سیر 1 ق چ فلفل قلمی که تند نباشه 2 عدد-رنده پوست لیموی زرد 1 ق چ

مواد قارچی:

قارچ چند عدد متوسط -گردو نصف لیوان-زرشک 2 ق س - پیاز داغ 1 ق س - تن ماهی به دلخواه 1 عدد+ فلفل سبز های استفاده شده در مواد مارینه

خوب اول ماهی رو میشوریم و کا ملا خشک میکنیم و بعد توی مواد مارینه شامل پیاز و فلفل دلمه و ادویه ها ((به غیر از زعفرون)) وو رنده پوست لیمو و آبلیمو و روغن زیتون بمدت 1 ساعت میخوابونیم (( آب لیمو منظورم آب یه لیمو سبز کوچیک بود)) توجه کنین که ماهی زیاد با آب لیمو خیس و شل نشه !
بعد از 1 ساعت آب زعفرون رو بهش اضافه میکنیم این برای اینه که کلا آب زعفرون بوی ماهی رو قوی میکنه و اگه همون اول به ماهیتون بزنین ماهی کمی بوی ضخمشو حفظ میکنه
عد ماهی رو برمیداریم و کاملا با یه دستمال تمیز رطوبشو میگیریم(( ماهی خیس نباشه چون داخل ته چین آب میندازه))
بعد یک طرفشو توی آرد و زرد چوبه می زنیم و توی تابه سرخ میکنیم(( فقط یه طرفش باید سرخ بشه))
بعد کف ظرفمون رو چرب میکنیم (( اگه ظرفتون مثل ظرف منه که راحت ته چین از توش بر میگرده ولی اگه ازین پیرکس مسطتیلا بود بر نمیگرده و باید توش رو با روغن نچسب چرب کنین. کلا ازین ظرفای بیضی شکل بخرین و بذارین توی خونتون بدردتون میخوره)) و بعد ماهی رو از طرفی که روی سرخ شدش به طرف برنج باشه و روی سرخ نشدش به طرف کف ظرف باشه ، داخل ظرفمون قرار میدیم
و بعد ته چین رو آروم آروم و با قاشق به کناره های ماهی میریزیم تا شکل ماهی عوض نشه
حالا برای درست کردن ته چین اول تخم مرغا رو کامل میزنیم تا صاف و یکدست بشن .بعد ماست و روغن و آب زعفرون رو بهش اضافه میکنیم و نمک و فلفل رو هم میزنیم(( توجه کنین که مایه تهچین باید خوش نمک باشه تا تهچینتون خوشمزه بشه)) 1 لیوان از مایه رو نگه میداریم بعد نصف از برنج رو به بقیه مایه اضافه میکنیم
بعد بقیه برنج رو با شوید خشک یا تازه (( تازه بهتره)) و کمی سیر خورد شده ی تفت داده شده مخلوط میکنیم و نگه میداریم

قارچ رو با 10 گرم کره((نصف ق غ )) کمی تفت میدیم تا آبش کشیده بشه و بعد گردو و زرشک و پیاز داغ و کمی زعفرون آب زده اضافه میکنیم و خوب تفت میدیم تا کاملا بی آب بشه میتونین کمی فلفل سبز خورد شده هم بهش بزنین
بعد پودر سیر و فلفل سیاه از هرکدوم 1/2 ق چ بهش میزنیم و اگه تن ماهی دوست داشتین وقتی میخواین زیر حرارتشو خاموش کنین تن ماهی رو که کاملا روغنشو گرفتین بهش اضافه میکنین و بعد روی مواد میریزین
کلا اگه این مایه قارچیمون تند و ادویه ای باشه خیلی خوشمزه تر میشه پس فلفل قرمز چیلی هم 1 /2 ق چ بهش بزنین
بعد با تهچین روی ماهی رو کامل می پوشونیم و بعد از مواد قارچی روش می ریزیم
بعد با پلوی شوید و سیر روی مواد رو می پوشونیم و از همون 1 لیوان مایه تهچین دور تا دور ظرفمون میدیم . اینکار واسه اینه که تهچین قشنگ و راحت در بیاد
بعد روش رو فویل میکشیم و داخل یه سینی میگذاریم و داخل فر با درجه 180 بمدت 1 ساعت و نیم میپزیم
اینکه میگم داخل سینی بگذارین واسه اینه که روغن ازش میچکه و داخل فر میریزه و دود میکنه
بعد از پخت اگه دیدین زیش هنوز برشته نشده کمی حرارت رو بالا ببرین تا زیرش هم رنگ بگیره و بعد از فر درش بیارین و 20 دقیقه به حال خودش رهاش کنین تا از حرارت بیافته و راحت تر دربیاد
بعد داخل دیس یا سینی وارونش کنین و اگه در نیومد همونجوری بگذارین بمونه (( تکونش ندین ))!!
خودش بعد از چند دقیقه راحت جدا میشه و میافته داخل سینی
اگه هی سیخ و میخ بهش بزنین تا جدا بشه ، خرابکاری میشه و پوست ماهی کنده میشه و تهچینتون زشت میشه
نوش جونتون عزیزکانم
آسمان آپلود ایرانیان
تصمیم گرفتم مامان بشم انرژی مثبت بدید زودتر اتفاق بیوفته😇