2737
2734
1- اکثر ما به خاطر رفع گرسنگی عصبی و نه گرسنگی واقعی غذا می خوریم . گرسنگی عصبی ناگهانی اتفاق می افتد و با خوردن غذا احساس سیری نمیکنیم ، بر عکس گرسنگی واقعی .
2- باید سرعت غذاخوردن را چند برابر کم کنیم تا متوجه سیگنال سیری از طرف شکم شویم ( هر لقمه حداقل 30 بار جویده شود ) . هنگام غذا خوردن نباید تلوزیون نگاه کنیم یا توجه به جای دیگری داشته باشیم .
3- فقط وقتی که از نظر جسمانی گرسنه شدیم غذا بخوریم . موقع گرسنگی حتما غذا بخوریم . اگر هنگام گرسنگی غذا نخوریم، بدن احساس میکند که کمبود غذا وجود دارد و سوخت و ساز بدن را کم میکند .
4- فقط غذایی را بخورید که دوست دارید نه غذایی را که فکر میکنید برای لاغری بهتر است مگر اینکه پزشک غذایی را برای شما ممنوع کند . غیر از اون آزادین همه چیز بخورین .
5- به محض احساس سیری ملایم در شکم دست از غذا بکشید . فقط تا حدی غذا بخورید که از نظر جسمی سیر شوید . اگر دوباره گرسنه شدید غذا بخورید ولی در هر حال به محض سیری دست از غذا بکشید .
6- با خوردن مداوم آب ، به کبد کمک کنید غذای بیشتری را هضم کند و چربی اضافه را از بدن دفع کند . به محض بیدار شدن از خواب 2 لیوان آب بنوشید ، هر 2 ساعت هم 1 لیوان آب بخورید . منتظر احساس تشنگی نباشید . قبل از شروع به خوردن غذا هم حتما آب بنوشید .
7- میزان تحرک فیزیکی روزانه اتان را کم کم افزایش دهید تا سوخت و ساز چربی های اضافی سرعت بگیرد . ساده ترین راه 30 دقیقه پیاده روی در روز می باشد . (بهترین حالت ده هزار قدم در هر روز ) تحرک برای سلامتی بدن واجب است . سعی کنید روزانه 500 قدم به تعداد قدمهایی که در روز برمیدارید اضافه کنید . سیستم لنفاوی بدن با حرکت کردن فعال میشه و مواد سمی را دفع میکند تا مریض نشویم و کلا سطح انرژی بالاتری خواهیم داشت . و اگر سطح انرژی بالاتری داشته باشیم ، گرسنگی عصبی و عاطفی هم از بین میرود .
دوست دارم زندگی رو ....
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2742
2740