2733
2734
عنوان

تخمک گذاری

405 بازدید | 4 پست
با سلام
من مدتی است که اقدام به تعیین زمان تخمک گذاری ام کرده ام. با توجه به اینکه سیکل من حدودا 32 روزه است می خواستم بدانم که ایا تخمک گذاری در خیس ترین روزها اتفاق می افتد یا قبل یا بعدش؟ مثلا در مورد اخرین قاعدگی ام که 16 اپریل بوده و امروز(18 می) روز اول دوره دیگریست. اینجور که حساب کردم 14 روز قبل از امروز دقیقا به یک روز بعد از روزهای خیلی خیس افتاد. در ضمن 2 روز بسیار خیس داشتم که شروعش دقیقا روز 14 دوره بود . ممنون از راهنماییتان.
در ضمن می خواستم بدانم ایا با وجود داشتن پریود منظم ایا باز احتمال داشتن کیست در تخمدان وجود دارد؟ گاهی اوقات احساس انقباضی در ناحیه تخمدان چپ دارم. یا اینکه وجود کیست حتما با بهم خوردگی قاعدگی همراه است؟
خانم نیکی
تقریبا همینطور است که خودتان تجربه کرده اید. مهم این است که شما روزهای قبل و بعد از زمان تخمک گذاری (در حدود یک هفته تا 10 روز) بیشترین شانس باروری را دارید. بنابراین نباید اینطور فکر کنید که دقیقا در زمان تخمک گذاری فقط باید آمیزش داشته باشید. با توجه به طول عمر اسپرم در رحم و طول عمر تخمک در مسیر آزاد شدن از تخمدان تا رسیدن به رحم، بهتر است از تمام این مدت استفاده کنید.
با وجود داشتن پریودهای منظم، خیلی بعید است که کیست وجود داشته باشد. اگر انقباضی که احساس می کنید در حدود زمان تخمک گذاری است، طبیعی است.
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

انقباض ها بیشتر قبل از شروع دوره دیگر اتفاق می افتد. اما در رابطه با کیست می خواستم بدانم حتی اگر کیست ریز هم باشد باز قاعدگی را برهم میزند؟ و ممکن است بر روی حاملگی تاثیر گذار باشد؟ در ضمن هنگامی که در معده ام گاز جمع می شود احساس می کنم به تخمدان فشار بیشتری می اید. ممنون می شوم اگر جوابم را بدهید.
2742