2733
2739
عنوان

همین جوری

450 بازدید | 22 پست
مطالبی که فکر میکنم به دردم بعدا بخوره اینجا جمع میکنم
"الهی ترانی منقطعا الیک و متمسکا بک ,فاهدنی فی الا مور ...." چسبندگی لوله . یکبار ای وی اف. یک انتقال منفی
مامانی63 پست ها : 796عضویت:1392/3/27 1394/5/4 - 10:48 صبح [گزارش پست نامناسب] [لینک مستقیم] [ارسال ایمیل] سلام صبح بخیر بچه ها من دیروز رفتم پیش طرازی. شوهرم که خیلی خوشش آمد. به نظر دکتر انقدر من مشکلاتم حاده که شوهرم فعالا احتیاج به دارو نداره. یک چیز خنده دار ، دکتر دیروز داشت آزمایش های سی دی مارکر رو نگاه می کرد، گفت پرخاشگر هست، من فکر کردم با منه. گفتم نه اتفاقا من زیاد آدم آرامی هستم. دکتر خندید گفت نه آزمایش ها رو می گم. گفت من باید حتما قبل از انتقال یک سری کارها انجام بدم. و ازمایش انعقادی و کایوتایپ هم نوشت با هورمونی.که روز سوم پریود باید بدم. خودش گفت بعضی از سی دی مارکرها خیلی بالااست باید بازم تکرار بشه اگر بازم بالا بود باید درمان اساسی رو شروع کنم. گفت کیفیت تخمک هات هم کمه. از 11 تا فقط 5 تا جنین شد. که این نشون دهنده کیفیت پایین تخمک هاست. آزمایش ذخیره هم نوشت ولی گفت سونو تخمدان هم باید انجام بده، که از آزمایش جوابش مهمتره. حالا وقتی جواب ها رو بردم اون هم انجام میده. درباره کشیدن بدنم هم گفتم گفت به احتمال زیاد مشکل انعقادی دارم. به این ترتیب با کوهی از مشکلات آمدم بیرون. پنجشنبه میریم همه آزمایش ها رو به جز هورمونی رو میدم. هورمونی برای پریود بعدی.
"الهی ترانی منقطعا الیک و متمسکا بک ,فاهدنی فی الا مور ...." چسبندگی لوله . یکبار ای وی اف. یک انتقال منفی
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
parisan پست ها : 420عضویت:1393/10/25 1394/5/1 - 6:45 عصر [گزارش پست نامناسب] [لینک مستقیم] [ارسال ایمیل] مطبشونم 03136670715 خ میر. بن بست ارگ. جنب چاپ البرز. طبقه دوم. معرفی نامه هم چندان تاثیر نداره. مثلا اگه پتج ماه دیگه نوبت داشته باشه با معرفی نامه چهار ماه دیگه نوبت میده!!! حالا خودتون تماس بگیرین سوال کنید از منشیش باز
من تحت نظر دکتر شرکت ام. مطبشون پتج ماهه نوبت میده اما سه شنبه ها صبح بیمارستان الزهرا اصفهان خیابون صفه هم میشینه. باید دوشنبه صبح ساعت 6 صبح که تلفن گویای نوبت دهی بیمارستان فعال میشه زنگ بزنید نوبت بگیرید. هفت نفر بیشتر نوبت میده. فقط هم کسایی که تلفنی نوبت دارن ویزیت میشن. شماره تلفن نوبت دهی درمانگاه الزهرا هم 03136700999
parisan پست ها : 420عضویت:1393/10/25 1394/5/1 - 6:45 عصر [گزارش پست نامناسب] [لینک مستقیم] [ارسال ایمیل] مطبشونم 03136670715 خ میر. بن بست ارگ. جنب چاپ البرز. طبقه دوم. معرفی نامه هم چندان تاثیر نداره. مثلا اگه پتج ماه دیگه نوبت داشته باشه با معرفی نامه چهار ماه دیگه نوبت میده!!! حالا خودتون تماس بگیرین سوال کنید از منشیش باز
مامی مهسا پست ها : 515عضویت:1393/2/12 1394/5/1 - 1:48 عصر [گزارش پست نامناسب] [لینک مستقیم] [ارسال پیغام خصوصی] [ارسال ایمیل] عاطفه جون مبارکه ان شااله بتات توپ بالا بره خدا روشکر آرزو 66 عزیز مریونال رو من بار اول از داروخانه پارسین تو ولیعصر گرفتم زنگ بزن سوال کن اینم شمارش 88208765-6 من یادمه یه بار امگا 3 میخواستم با یه مارک خاص همه جا رو ززبر و رو کردم اخرش از همینجا گرفتم
2740
parisan پست ها : 422عضویت:1393/10/25 1394/5/4 - 8:07 عصر [گزارش پست نامناسب] [لینک مستقیم] [ارسال ایمیل] نیلی جون وقتی زنگ بزنی برای هر متخصص کدشم میگه ولی تا به متخصص آلرزی میرسه کد دکتر رو نمیگه خودت باید عدد 43 رو وارد کنی. بعد ک دکترو که 10 هست. یکم نوبت دهیش برای دکتر شرکت سخت و مشکل داره. اگه میخوای کد ملیتو تو پی وی برام بفرست تا برات نوبت بگیرم. من غلغش دستم اومده
بنفشه پست ها : 117عضویت:1394/2/21 1394/5/1 - 10:19 صبح [گزارش پست نامناسب] [لینک مستقیم] [ارسال ایمیل] دوستان سلام با عرض شرمندگی که نیومدم از وضعیت خودم بهتون خبر بدم. آخه بعد پانکچر وقتی اومدم اینجا سر زدم متاسفانه پر از خبرهای منفی بود و من خیلی نا امید شدم به خاطر همین همسرم ممنوع کرد سر زدنو. حالا از شرایط خودم بگم. خوشبختانه 12 تخمک و 8 جنین گرید آ داشتم که بعد از دو روز انتقال سه جنین برام انتقال دادن. روحیه ام خیلی خوب بود و بسیار خوشحال. اینم بگم که خدا رو شکر برای همسرم با وجود اینکه مورفو هنوز صفر بود نیاز به بیوپسی نشد. بعد از دو ساعت استراحت در مرکز به سمت شهرمون به راه افتادیم. صندلی جلو رو خوابوندم و در جاده پر پیچ و خم چالوس راهی شدیم. هر جن ساعت نگه میداشتیم و من یه کم راه می رفتم. از روز چهارم درد دلم شروع شد. داروهام فقط شیاف پروژسترون و اسید فولیک 5 بود. رژیم خاصی رعایت نکردم. مثل دفعه پیش لک لانه گزینی نداشتم. مراقب بودم یبوست نگیرم و استراحت نسبی داشتم. روز 9 انتقال بی بی مثبت شد ولی گفتم شاید اثر آمپول باشه. بعد روز 12 و 14 نیز بی بی زدم و خدا رو شکر مثبت. سه شنبه اولین آز با بتای 1174. امروز دومین آزمم دادم برام دعا کنید. اینم بگم که یکشنبه شب لکه بینی و درد شکم و کمر مثل پ ری و د متاسفانه داشتم و خیلی ترسیدم به مرکز زنگ زدم گفتن شیاف هر 8 ساعت استفاده کن و استراحت داشته باش. خدا رو شکر دو روز بعد قطع شد. و اینم گفتن برای اینکه مطمئن بشن خارج رحمی نیست برم سونو. در سونو خوب هنوز زود بود ساک دیده بشه ولی گفت رحمت برا بارداری آماده شده ولی متاسفانه در هر دو تخمدان کیست های متعدد دارم که بزرگترینش 48 میلیمتره که منو خیلی نگران کردن اگه در این مورد اطلاعی دارید لطفا راهنمایی کنید؟ آیا این کیست ها رفع میشه؟ خدای نکرده مشکلی پیش نمیارن؟ همه اینایی را که گفتم برای این بود که کاملا در جریان شرایط قرار بگیرید و بدونید که فقط خواست خدا و آرامش مهمه. برام دعا کنید و امیدوارم همه دوستانی که الان انتقال دادن به زودی جواب مثبت بیان اعلام کنن و بقیه دوستان هم هر چه زودتر به این مرحله برسن.
رویا پست ها : 1847عضویت:1386/8/23 1388/4/25 - 2:05 عصر [گزارش پست نامناسب] [لینک مستقیم] [ارسال ایمیل] راستی حتما میدونی اما من یاداوری میکنم حواست باشه کنجد و فراورده هاش مثل ارده حلوا ارده و روغن کنجد و عسل و زعفران و گل گاو زبان نخوری میگن باعث سقط میشه
نام و نام خانوادگی: عبدالرضا وارسته متولد: 1339، مشهد آدرس محل کار: مشهد- خیابان دانشگاه- دانشکده پزشکی تلفن : 8002100 (0511 ) مشهد- میدان فردوسی - میدان بوعلی- پژوهشکده بوعلی تلفن: 7112410 دور نویس : 7112596 (0511) ایمیل:
صفحه اصلی :: مقاله های همایش کنگره آسم - آلرژی و ایمونولوژی محمدامین اسلامی1، علی اسلامی3، رویا مزینی2، محمود محمودی2 ، نزهت موسوی فر2 ، مریم راستین2 ، نفیسه طبس2، 1- دانشگاه علوم پزشکی چابهار- دانشکده پزشکی 2- دانشگاه علوم پزشکی مشهد- پژوهشکده بوعلی ، مرکز تحقیقات ایمونولوژی، 1- دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران- دانشکده پزشکی , بررسی تعداد لنفوسیت های T CD4+25 تنظیمی خون محیطی در زنان با سقط جنین مکرر , کنگره آسم - آلرژی و ایمونولوژی, 1389/08/05 الی 1389/08/07 Abstract: مقدمه : تولید مثل بعنوان اصل بقاء بشر از اهمیت ویژه ای برخوردار است وحاملگی موفق یک پارادوکس ایمنی است. سقط مکرر عمدتا در زمینه نقص تحمل ایمونولوژیک بین مادر و جنین ایجاد میشود و معمولا در سه ماهه اول بارداری اتفاق می افتد این پژوهش به منظوربررسی فاکتورهای ایمونولوژیکی درسقط مکرر صورت کرفته است به این ترتیب که تغییرات تعداد سلول هایCD4+CD25bright T ،CD4+CD25dimT خون محیطی زنان مبتلا به سقط مکرر با جمعیت سلولی در زنان با حاملگی طبیعی با استفاده از تکنیک فلوسایتومتری و آنتی بادی مونوکلونال مقایسه می باشد. موادوروشها: گروه بیماراز میان زنان با علل سقط مکرر نامشخص انتخاب شدند. این افراد از نظر آزمایشات کاریوتایپ، آنتی کاردیولیپین، پرولاکتین، ورکامپ ترومبوفیلیا و نیز اسپرموگرام همسران طبیعی بودند. لنفوسیت های جداسازی شده ازخون محیطی باآنتی بادی علیه مارکرهای CD3/CD4/CD25 نشاندار شده بارنگهای فلورسنت مجاورشده و پس از انکوباسیون و شستشو جهت خواندن توسط دستگاه فلوسایتومتری آماده گردیدند، سپس داده های گروه بیمار و شاهد (زنان با حاملگی طبیعی) مورد مقایسه و آنالیز آماری قرار گرفتند. نتایج: نتایج نشان میدهدکه میانگین تعداد سلولهایTCD4+CD25brightدرگروه بیمار نسبت به شاهدکاهش معنی داری دارد(000/0Pvalue= (. میانگین تعداد سلولهای/CD4+ CD4+CD25bright نیز درگروه بیمار کاهش معنی داری نسبت به شاهد نشان داد(000/0=Pvalue).در حالیکه تعداد سلولهای TCD4-CD25bright درگروه بیمار افزایش معنی داری نسبت به گروه شاهددارد(021/0= Pvalue). نتیجه گیری: با توجه به نتایج به نظر میرسد کاهش تعداد سلولهای T CD4+CD25bright در بیماران سقط مکرر احتمالا با اثرسایتوکاینهای حاصل ازسلولهایCD4+ T بر روی دسیدوا ارتباط داشته و سبب القاء سقط جنین میشوند. شاید کاهش این سلولها درخون محیطی منعکس کننده کاهش آنها در جفت باشند. بررسی تغییرات سلولهای T CD4+CD25+ممکن است بعنوان یک معیار ایمونولوژیک در بررسی وضعیت افراد با سقط مکررعمل کند.
حسن منصوری طرقبه1، سارا محمد زاده رضایی2، حبیب ا... اسماعیلی3، واندر ال فون هیرده4، رضا فرید1 1 مرکز تحقیقات ایمونولوژی، بیمارستان قائم، مشهد: 2 دانشجوی پزشکی، بیمارستان قائم، مشهد: 3 دانشکده بهداشت، مشهد: 4 مرکز تحقیقات ترومبوز و هموستاز، دانشگاه سنت راد بود، نایمخن، هلند , بررسی سطح بتا دو میکرو گلوبولین در بیماران مبتلا به کمبود توام فاکتورهای پنج و هشت انعقادی, کنگره آسم - آلرژی و ایمونولوژی, 1389/08/05 الی 1389/08/07 Abstract: مقدمه: بیماری کمبود توام فاکتورهای پنج و هشت انعقادی یک بیماری خون ریزی دهنده نادر است که به صورت اتوزومال مغلوب به ارث می رسد. افراد مبتلا علی رغم داشتن ژنهای طبیعی برای فاکتورهای پنج و هشت دارای سطوح کاهش یافته ای از این فاکتورها هستند. در این بیماری ژنهای سازنده مولکولهای حامل فاکتورها که آنها را از دستگاه گلژی به وزیکولها منتقل می سازد معیوب می باشند. مولکولهای بتا دو میکرو گلوبولین ( یک پلی پپتید تک زنجیره) بر روی سطوح خارجی تمامی سلولهای هسته دار قرار دارند و بخشی از کمپلس سازگاری بافتی کلاس یک میباشند. سطح این مولکول را در عفونت با برخی ویروسها، از جمله عفونت سایتومگالوویروسی و ویروس نقص ایمنی (ایدز) می تواند افزایش پیدا کند. افزایش سطح این مولکول به خوبی در بیماری هموفیلی به اثبات رسیده است. در این تحقیق مقطعی ما بر آن شدیم تا وضعیت این مولکول را در این بیماری که گزارشی از آن وجود ندارد بررسی نماییم. روش کار: ما سطح بتا دو میکروگلوبولین را در 11 فرد مبتلا به کمبود توام فامتورهای پنج و هشت بررسی نمودیم. سرم 40/1 رقیق شده بیماران با استفاده از دستگاه نفلومتری مارک Minineph و مطابق دستور کار کیت بتا دو میکرو گلوبولین ( شرکت بایندینگ سایت، بیرمینگهام، انگلیس) مورد ارزیابی قرار گرفت. نتایج: در بین 11 فرد مبتلا به کمبود توام فاکتورهای پنج و هشت انعقادی که بررسی گردیدند، 4 نفر زن (3/63%) و 7 نفر مرد (7/63%) بودند. جوانترین فرد 10 ساله و مسن ترین 64 ساله با میانگین سن 35/19 ± 64/33 سال بود. کمینه و بیشینه سطح بتا دو میکرو گلوبولین به ترتیب 10/1 و 87/4 میلی گرم بر لیتر با میانگین 002/1 ± 086/2 بود. محدوده طبیعی بتا دو میکروگلوبولین 46/2-22/1 میلی گرم با میانگین 65/1 می باشد. بحث: اگر چه میانگین بتا دو میکروگلوبولین تفاوت محسوسی بین دو گروه نشان داد ولی از نظر آماری تفاوت معنی داری بین آنها پیدا نشد (p-value: 0.18). این امر می تواند ناشی از تعداد کم بیماران باشد. لذا ارزیابی سطح بتا دو میکرو گلوبولین در گروه بزرگتری از بیماران مبتلا به کمبود توام فاکتورهای پنج و هشت انعقادی توصیه می گردد.
صفحه اصلی :: مقاله های همایش کنگره آسم - آلرژی و ایمونولوژی سارا کاشف استاد اطفال، بخش ایمونولوژی و آلرژی اطفال، دانشگاه علوم پزشکی شیراز , استرس و اختلال سیستم ایمنی , کنگره آسم - آلرژی و ایمونولوژی, 1389/08/05 الی 1389/08/07 Abstract: استرس های بزرگ در زندگی مانند از دست د ادن عزیزان هم چنین نگرانی های شدید مانند امتحانات تعیین کننده در دانشکده پزشکی همراه با افزایش میزان عفونت های تنفسی، فعال شدن عفونت با ویرس هرپس و افزایش بروز کانسر بوده است. نتایج مطالعات نشان دهنده تاثیر ناشی از استرس بر بیومارکرهای ایمونولوژیک در افرادی است که مشغول به حرفه هایی هستند که همراه با استرس های شدید روانی می باشد مانند فضانوردان همچنین ورزشکارانی که مشغول به تمرینات مستمر بیش از معمول و پرستاران زن نیز به علت استرس شغلی دچار اختلالات در سیستم ایمنی در مقایسه با گروه کنترل می باشند. اختلال عملکرد Natural killer cell و کاهش responses Lymphocyte mitogen در افراد درگیر با استرس از یافته های آزمایشگاهی می باشد. تداخل بین سیستم عصبی و ایمنی در بسیاری موارد وجود دارد و سبب کنترل وضعیت سلامت بدن به طور کلی می گردد. نقش سیستم عصبی و ایمنی در مواجه با استرس هنوز به طور کامل روشن نیست. فعال شدن سیستم عصبی پاراسمپاتیک پس از مواجه با استرس سبب کاهش میزان سایتوکاین ها در ارگان و سرم می شود. به نظر نمی رسد که استرس های روحی به تنهایی، حتی اگر شدید باشند سبب بروز یا افزایش شدت عفونت ها شده و علت بررسی سیستم ایمنی باشد. میزان تاثیر استرس های مزمن بر شیوع عفونت ها و مالیگنسی مورد بحث می باشد.
2706