2733
2734
عنوان

چرا بعضیا فکر میکنن ایران زندان گوانتانامو هست

| مشاهده متن کامل بحث + 3332 بازدید | 100 پست
لی لی جان این نظام 36ساله که همه تلاشش این بوده فرهنگ این مردمو ازش بگیره و همه رو به نون شب محتاج کنه که به خاطر یه لقمه نون به جون هم بیفتن که تا حدود زیادی موفق بوده شما وضعیت رانندگی تو خیابونها رو ببین هر کی ندونه فک میکنه یه عده سادیسمی دارن ماشین میرونن!!!!!
اسبها،درشکه راکشیده اند...ولی انعام را درشکه چی گرفته است.به چشمان اسب چشم بند زده و بر دهانش پوزبند،تا کم ببیند و دم نزند....چه آشناست! زندگی درشکه چی و اسبهایش.....!!!

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

این شعر رو خیلی دوست دارم یار دبستانی من ، با من و همراه منی چوب الف بر سر ما، بغض من و آه منی حک شده اسم من و تو، رو تن این تخته سیاه ترکه ی بیداد و ستم ، مونده هنوز رو تن ما دشت بی فرهنگی ما هرزه تموم علفاش خوب اگه خوب ؛ بد اگه بد ، مرده دلای آدماش دست من و تو باید این پرده ها رو پاره کنه کی میتونه جز من و تو درد مارو چاره کنه ؟ یار دبستانی من ، با من و همراه منی چوب الف بر سر ما ، بغض من و آه منی حک شده اسم من و تو ، رو تن این تخته سیاه ترکه بیداد و ستم ، مونده هنوز رو تن ما ××× یار دبستانی من ، با من و همراه منی چوب الف بر سر ما ، بغض من و آه منی حک شده اسم من و تو ، رو تن این تخته سیاه ترکه ی بیداد و ستم ، مونده هنوز رو تن ما دشت بی فرهنگی ما هرزه تموم علفاش خوب اگه خوب ؛ بد اگه بد، مرده دلهای آدماش دست من و تو باید این پرده ها رو پاره کنه کی میتونه جز من و تو درد مارو چاره کنه ؟ یار دبستانی من ، با من و همراه منی چوب الف بر سر ما ، بغض من و آه منی حک شده اسم من و تو ، رو تن این تخته سیاه ترکه ی بیداد و ستم ، مونده هنوز رو تن ما
دنیا رو سخت بگیری دنیا برات سخت میشه  
یاسمن جان، صاحب تاپیک ایران نیستند، ما نمیتونیم بهشون خرده بگیریم، واقعا شاید توی همین ایران هم باشند کسانی که حرفهای ما رو درک نکنند، فقط کسانی درک مبکنند که شرایط ما رو داشته باشند ، امیدوارم همه مشگلات حل بشن و مردم زندگی ارومی رو تجربله کنن در ضمن لینکی که لی لی حون گذاشتن عالی بود، باید تک تک افراد احساس مسیولیت کنند در قبال اینده بچه هاسون و بخاطر اونها هم که سده بتونن خودشون رو تغیی بدن
یه مثل افریقایی میگه: درخت دروغ شکوفه میده ولی هیچوقت میوه نمیده
2731
گلم خیلی چیزای خوب داره من نمیتونم مثال بزنم فقط اینو میخوام بگم دیگه گوانتانامو نیست اینجا چیز زیادی برای تفریح نداره یا هوا انقد گرم میشه که نمیتونی از خونه در بیای اما بازم فصلای خوب میبینم خانواده ها تو پارک جمع میشن فرش پهن میکنن چقد خوشن اما مردم ما با اینهمه پارک و کوه که تو شهرشون دارن باز میگن ما عید هیچ جا نرفتیم
یا رب نعماتت را بر من ببخش
با رها موافقم.. جو نی نی سایت خیلی جو یاس و ناامیدیه.. من هیچ جای دیگه همچین جوی رو ندیدم..
از خانه قدم به دنیای بیرون بگذارید در حالی که زنانگی تان پشت در جامانده است، تا انسانی در جمع حضور یافته باشد و اندیشه و گفتار و رفتار او مورد توجه و احترام قرار بگیرد نه جلوه‌های زیبای جسم و زنانگی‌اش.(امام موسی صدر)                                                                            
منم فکر میکنم مردم تو ایرن منفی فکر میکنن و قدر خیلی داشته هارو نمی دونن . اصلا هم تو تاپیکایی که دایم شکایت و گله باشه زیاد نمی رم. یه قشر خیلی خیلی ضعیف ممکنه واقعا تو ایران بهشون سخت بگذرهو ولی والله اینجا م زندگی تو بهشت برین نیست که. کلی کارو زحمت و هزینه های بالای زندگی. وایت که چرا به ایران برنمی گردیم. به خاطر این که در یه زمانی یه تصمیمی گرفتیم . چندین سال منتظر پروسه بودیم و کلی زمان و امکاناتی که تو ایران داشتیم و از دست دادیم.تو ایران هم از صفر شروع کردن یه کم سخت تره. به همین دلیل فعلا اینجا موندگاریم. وگرنه دلیل بر این نیست که از ایران فراری هستیم
والله من 5 ساله اومدم بیرون. خونوادمم خیلی معمولی و کارمند بودن.درس خوندم . لیسانس و فوق جای دولتی تو تهران خوندم. دانشگاه کار دولتی رسمی داشتم. ولی با یه تصمیم اومدم اینجا و واقعا تو این 5 سال سختی هم کشیدم. تنهایی. بچه به دنیا آوردن و بزرگ کردن. عدم فعالیت اجتماعی و هییچی. تازه باید برم اینجا از اول درس بخونم تاشاید بتونم کار پیدا کنم. دوستامون همه زناشون تو یه شهر کار میکنن. شوهرشون یه شهر دیگه. ایناو که مردم نمی دونن. فقط همه کلیاتو میدونن.
2740
گفتن اینکه زندان هست یا نیست عقیده فردیه ولی اونی که هر کسی میتونه ببینه و اگه بگه نه داره دروغ میگه اینه که یه ذره احترام برا ادم قائل نیستن تو کشورمون ایران البته که ما همه عاشق وطنمون هستیم ولی دلیل این نیست که راضی باشیم من خودم همون سالی یک بار که میام دو تا پرواز دارم تا ایران ولی پام که میرسه به فرودگاه خودم حس میکنم یه گناهی کردم و مجرمم بس که بد با ادم برخورد میکنن از همون چک پاس بگیر تا چک بار همه با بدترین لحن باهات حرف میزنن خوب چرا؟؟؟ بعد این امتیازه که نتونی بگی نتونی اعتراض کنی سرت رو هم از ترست بندازی پایین با لبخند فقط رد بشی؟
من خودم میام ایران یه عالمه کار ادرای دارم والا تا الان یک جا فقط یک جا برا نمونه نرفتم که با احترام کارم انجام بشه همه انگار کارت که بهشون میافته میشن مالک و سرورت همچین از نوک دماغ نگاهت میکنن که حالت بد میشه یا اصلا کارت رو انجام نمیدن خیلی راحت...بعد تو حق داری حرف بزنی؟ صدات که بلند شه بهت میگن دریده بی ادب بی شخصیت... تازه من ادمی هم نیستم که ظاهرم باعث بشه باهام مثلا بد برخورد بشه خیلی ساده و بدون هیچ ارایشی هستم هر چند که یه کارمند یا کارگذار حق نداره به این دلیل کارشکنی کنه
منم خارج از ایرانم. آخه فراوله جون شما هم کشور عربی زندگی میکنین.کشورهای عرب هم کم مشکل آزادی و دموکراسی ندارن. من خودم ایران رو به کشورهای عربی و ترکیه و خیلی کشورهای دیگه ترجیح میدم .چند وقت پیش یه پیشنهاد کاری از قطر داشتم اما اصلا جواب ندادم.