2737
2739

سلام دوستان گلم ...

مواد مورد نیاز برای پخت مرغ شکم پر خوشمزه😋 

مواد لازم برای داخل شکم مرغ👇 

پیاز.. سیر.. مغز گردو...گوجه..زرشک.. نعنا...دونه انار ( کسی نداشت میتونه آلو بندازه)

مواد لازم دیگه👇 

مرغ کامل سالم که پوست داشته باشه...پیاز.. گوجه.. لیمو.. سیر.. هویج.. فلفل دلمه ترجیحا سبز...رب.. زعفرون.... ادویه جات..

اول مواد داخل شکم مرغو آماده میکنیم میذایم کنار..

مقداری روغن بریزید و یه پیاز داخلش خورد کنید؛ کمی که سرخ شد یه سیر داخلش رنده کنید و تفت بدید.. بعد مغز گردو اضافه کنید سعی کنید با دست تکه تکه اش کنید که نه ریز باشه نه درشت.. بعدشم یه قاشق زرشک بریزید و یه نصف قاشق هم پودر نعنا.. چون زرشک زود میسوزه مواظب باشید و دونه انار یا آلو رو بهش اضافه کنید... یه مقداری تفت بدید و یه کمی نمک و ادویه بهش بزنید و بذارید کنار 

حالا میریم تا مرغو آماده کنیم... اول نوک دوتا بالهاشو بچینید... بعد گردنش رو هم ببرید..( خیلیا با گردن میپزن و شکل مرغ زشت میشه؛ بریده بشه بهتره) بعدش قسمت باسن مبارکش رو جدا کنید😁 سعی کنی جوری ببرید که پوست مرغ زیاد بریده نشه چون باید بدوزید و اگه باز بمونه بد میشه... وقتی باسنو بریدید از همون قسمت داخل شکم مرغ پیداس.. چربیهای اضافی اطرافشو ببرید و داخلشو تمیز کنید هر چی دل و جگر و خون این چیزا هس جوری تمیز بشورید که هیچی توش نباشه... بعد از داخل مرغ با چاقو دو تا شکاف کوچک داخل سینه اش بزنید ولی انقدر عمقی نباشه که از اون طرف سوراخ شه... بعدش یه کاسه نمک بذارید کنارتون و کامل داخل مرغو نمک بمالید.. با انگشتتون داخل اون دوتا شکافم نمک بمالید.. 

فقط 22 هفته و 3 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
همینجوریش یه شهر بام بَده..تو سمت من باش عذابم نده💔🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶      یکروز بالاخره آخرین کسی که تو رو میشناسه میمیره! و خاطرت برای همیشه فراموش میشه....! پس از زندگیت لذت ببر❣️
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

عکسشو بذارم شاید دوست داشتید دستورشو یاد بگیرید♥️

1
5
10
15
20
25
30
35
40
همینجوریش یه شهر بام بَده..تو سمت من باش عذابم نده💔🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶      یکروز بالاخره آخرین کسی که تو رو میشناسه میمیره! و خاطرت برای همیشه فراموش میشه....! پس از زندگیت لذت ببر❣️
2728

از قبل تایپ نکردم صبور باشید کامل میگم♥️

1
5
10
15
20
25
30
35
40
2738

خوب ادامش

بازم نشد.باور کن آنقدر ها هم سخت نیست فهمیدن اینکه بعضی ها می آیندکه نمانندنباشندنبینندو تــو اگر تمامی دنیا را هم حتی به پایشان بریزی آنها تمامی بهانه های دنیا را جمع می کنندتا از بین آنها بهانه ای پیدا کنند که بروند دور شوند.که نمانند اصلا پس به دلت بسپار وقتی از خستگی های روزگار پناه بردی به هر کسی لااقل خوب فکر کن ببین از سر علاقه آمده، یا از سر … !تا دنیایت پر نشود از دوست داشتن هایِ پر بغض که دمار از روزگارت درآورد !

وقتی مرغو نمک مالی کردید داخلش یکم آب لیمو هم میزنید.. بعد یه گوجه حلقه حلقه میکنید چندتا حلقه میچینید کف مرغ و اون موادی که آماده کردید رو میریزد داخل شکم مرغ رو گوجه ها.. بعدش دوباره چندتا حلقه گوجه میذارید روی مواد و یکم دیگه آب لیمو میریزید روش... بعدش یه نخ و سوزن بردارید و بشورید تمیز بعدش در شکم مرغو بدوزید جوری که اصلا هیچی باز نباشه.. یه نخ هم بردارید سر دوتا رون مرغو ببندید به هم... یه نخ هم از روی قسمت سینه دور تا دورش ببندید دور بالهاه تا بچسبن به مرغ  (امیدوارم منظورمو متوجه شده باشید چی میگم😁) 

وقتی تموم شد یه دور به همه جای مرغ نمک بزنید و ته یه قابلمه ترجیحا نسوز که مرغ بهش نچسبه کمی روغن بریزید و دو طرف مرغو حسابی سرخ کنید ...

1
5
10
15
20
25
30
35
40

ببخشید اگه خیلی با جزئیات میگم میخوام چیزی جا نیافته...

یچه ها یه نکته ی مهم هست خیلیا اول توی روغ پیاز خورد میکنن و بعد مرغو میذارن روش سرخ شه اینجوری پیاز زود میسوزه من روشم اینه که مرغو اول یک طرف و بعد طرف دیگشو خوب توی روغ سرخ میکنم...

سعی کنید با قاشق های پلاستیکی یا چوبی مرغو برگردونید آروم که پوستش پاره نشه

1
5
10
15
20
25
30
35
40

وقتی مرغ حسابی سرخ شد کمی ادویه.. فلفل قرمز‌. نمک روی مرغ بزنید و دوتا لیوان آب جوش بریزید روش بعد چندتا لایه گوجه و چندتا حلقه لیمو بچینید رو مرغ و مواظب باشید توی آبش نیوفتن... شعله ی گاز رو کم کنید و در قابلمه رو ببندید و بذارید تا به مدت ۴۰ دقیقه بپزه

1
5
10
15
20
25
30
35
40

حالا هویجو حلقه حلقه کنید و فلفل دلمه رو هر کی دوست داشت میتونه خورد کنه و بهش اضافه کنه...

من روشم اینه که یه پیاز توی روغن تفت میدم و یه سیر داخلش رنده میکنم و بعدش هویجو فلفل دلمه رو میریزم داخلش و میپزمشون بعدش به مرغ اضافه میکنم یعنی بریزید داخل آب مرغ داخل قابلمه و اطراف مرغ ....

ولی میتونید همینجوری هم خورد کنید و بریزید داخل آب مرغ دیگه تفت ندید🤷

1
5
10
15
20
25
30
35
40

میشه یکی منو ریپلی کن بعدا بیام..با تشکر بوس

بازم نشد.باور کن آنقدر ها هم سخت نیست فهمیدن اینکه بعضی ها می آیندکه نمانندنباشندنبینندو تــو اگر تمامی دنیا را هم حتی به پایشان بریزی آنها تمامی بهانه های دنیا را جمع می کنندتا از بین آنها بهانه ای پیدا کنند که بروند دور شوند.که نمانند اصلا پس به دلت بسپار وقتی از خستگی های روزگار پناه بردی به هر کسی لااقل خوب فکر کن ببین از سر علاقه آمده، یا از سر … !تا دنیایت پر نشود از دوست داشتن هایِ پر بغض که دمار از روزگارت درآورد !

حالا سس مرغو آماده میکنیم..

یه قاشق رب داخل روغن سرخ کنید و بهش نمک و ادویه و یه قاشق آبلیمو اضافه کنید.. یه قاشق چای خوری زعفرون آسیاب شده اضافه کنید و یه لیوان آب بریزید و صبر کنید بجوشه...

بعد از اینکه چهل دقیقه زمان پخت مرغ گذشت  لایه های لیمو رو از روی مرغ بردارید بندازید بیرون و گوجه ها رو داخل آب مرغ بندازید و بعد خیلی آروم که مرغ پاره نشه اونو برگردونید طرف دیگش... و اون سسی که آماده کردید بریزید روی همه جای مرغ و داخل آب دور مرغ.. و درشو ببندید بذارید که ۴۰ دقیقه ی دیگه بپزه

1
5
10
15
20
25
30
35
40
2706