2737
2734
عنوان

مشکلات بچه های خانواده های چند زبانه

| مشاهده متن کامل بحث + 1459 بازدید | 52 پست
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

من اینطور شنیدم که تا دو سال اول فقط زبان مادری باید صحبت بشه یعنی فارسی. بعد که کم کم مهد بره زبان های متداول اونجا رو یاد میگیره. دختر برادر شوهر من که کاناداست فقط با بچه اش فارسی حرف میزنن. الان یک ساله ونیمه اشه مهد میره یکم هم انگلیسی یاد گرفته
ای قوم به حج رفته کجائید کجائید....معشوق همینجاست بیائید بیائید معشوق تو همسایه و دیوار به دیوار ...در بادیه سرگشته شما در چه هوائید
2731
فک نکنم فارسی زبان آسونی باشه. ولی فارسی زبانها می تونن فرانسه و انگلیسی رو خیلی خوب حرف بزنن.
ای قوم به حج رفته کجائید کجائید....معشوق همینجاست بیائید بیائید معشوق تو همسایه و دیوار به دیوار ...در بادیه سرگشته شما در چه هوائید
منم زیان شناس نیستم ، فقط چند وقت پیش تو سایت یونسکو لیستی دیدم از زبانها و زمانی که برای یادگیریشون لازمه ، فکر کنم چهار دسته بود که فارسی یکی مونده به آخر بود ، یعنی یک دسته دیگه هم بود که زمان بیشتری لازم داشت حالا نمیدونم این زمان اصلا نشاندهنده سختی زبانه یا چیز دیگه
قضاوت کردن زندگی دیگران بیش از گلیم من است من باید زندگی خود را داوری کنم
من تقریبا مطمئنم مشکلی نداره ، اگر هم انگلیسی را داره یاد میگیره به نظرم حتما بگذارش مهد دو زبانه ، بهتر بلدن برخورد کنن
قضاوت کردن زندگی دیگران بیش از گلیم من است من باید زندگی خود را داوری کنم
2740
شان آی عزیز من توی باشگاه ایرانی هفته ای یک روز به بچه های پیش دبستانی فارسی یاد میدم . انهایی که توی خونه از اول فارسی حرف زدن کار باهاشون خیلی راحته اما به ان بچه هایی که پدر و یا مادرشون خارجی هستش یک کمی مشکل تره چون زبان اصلیشون زبان فارسی نیست
چه جالب البته بگم من دوستان دیگر- زبانم اصلا نمیتونن فارسی صحبت کنن و یه چیز جالب تلفظ کلمه هایی مثل دارم ،بخوریم و شبیه به این ها چنان انرژی ازشون میگیره که بعضا آب دهناشونو قورت میدن!
2706