2733
2739
عنوان

عکس رنگی من در رادیولوژی کاخ

13741 بازدید | 32 پست
اینو برای کسایی مینویسم که میترسن عکس رنگی بدن و مثل چند روز پیش من دنبال راهنمایی میگردن. ماه پیش بعد نه ماه اقدام برای بارداری و نتیجه نداشتن و اینکه من سنم بالای سی هست دکترم برام عکس رنگی رحم تجویز کرد که علت باردار نشدن مشخص بشه. من پریودهای فوق العاده دردناکی دارم. از وقتی دکتر برام عکس رنگی تجویز کرد با چیزایی که بعضی خانوما تو سایت نوشته بودن خیلی میترسیدم و میخواستم عقب بندازمش و مطمئن بودم خیلی اذیت میشم. به هر حال پریود این ماه من خیلی دردناک بود و یکمی ترسم رو ریخت و گفتم هر چی باشه من از این همه دردی که هر ماه میکشم که بیشتر نیست...وامروز رفتم برای عکس رنگی... من دکترم گفته بود حتما رادیولوژی کاخ برم. برای عکس گرفتن در کاخ نیازی به وقت گرفتن ندارید. یعنی کلا وقت نمیدن و هر روزی بعد از تمام شدن پریود و قبل تخمک گذاری که براتون مناسب بود میتونید برید. پذیرش از ساعت سه عصر شروع میشه. زودتر برید بیخودی معطل میشید. البته چون خیلی شلوغه شاید بهتر باشه یه بیست دقیقه،نیم ساعت زودتر برید و تو صف بمونید که زودتر نوبتتون بشه. من ساعت سه و ده دقیقه اونجا بودم و خیلی نوبتم دیر شد. حدود ساعت 6 نوبتم شد!! دم در باید دفترچه تون رو بدید و منتظر بمونید که صداتون بزنن. من ساعت 12 و یک و نیم مفنامیک اسید و ژلوفن خورده بودم. ولی انقدر نوبتم دیر شد که ترسیدم اثرش از بین بره و دوباره مجبور شدم ژلوفن بخورم. به نظرم یک مسکن موقعی که میخواهید از خونه راه بیوفتید بخورید و یکی هم وقتی صداتون میکنن که برید داروها رو بگیرین.خلاصه براتون دارو مینویسه و میرید از داروخونه توی کوچه میگیرید. تمام وسایل رو خودتون به صورت یک بار مصرف تهیه میکنید. از اسپکولوم بگیر تا دست کش و زیر انداز. به نظر من خوبه خیالت راحته که وسایل قبلش استفاده نشده. بعد که وسایل رو گرفتین باز باید منتظر باشین که صداتون بزنن. به نظرم با کسایی که عکس گرفتن و بیرون اومدن زیاد صحبت نکنید چون ممکنه حرفی بزنن که استرستون رو زیاد کنه. بعد چند نفری صداتون میزنن میرید تو اتاق عکسبرداری. لباس زیرتون رو درمیارید و دمپایی میپوشید و منتظر میمونید. کسایی که اونجا دراز کشیدن ممکنه ناله و گریه کنن چون تحت فشار بودن ولی نترسین و استرس به خودتون راه ندین. بعد میرید میخوابید روی تخت و وسایل رو میدید به مسئولش. میخوابید روی یک تخت و اول مثل معاینه با اسپکولوم دهانه رحم رو باز میکنه که دردش دقیقا مثل معاینه است و اصلا زیاد نیست. سعی کنید خودتون رو شل بگیرید در این مرحله که زودتر تموم بشه. بعد لوله رو میفرسته تو که اصلا متوجه نمیشین چون دهانه رحم باز شده و راحت میره تو.بعدبعد داروها رو توی رحمتون تزریق میکنه که درد داره. برای من کلا دوبار تزریق انجام داد. دفعه اول دردش مثل پریودی بود و قابل تحمل بود. عکس رو گرفت و دوباره تزریق کرد. راستش رو بخواید این دفعه دردش زیاد بود ولی فقط فقط فقط در حد چند ثانیه به شدت درد میگیره و تموم میشه. درد شدید من چند ثانیه طول کشید و بعدش شدتش کمتر شد و مثل درد پریودی شد دوباره و قابل تحمل. تکون نخورید و هر چی میگه انجام بدید و شل بگیریدکه عکساتون خراب نشه و دوباره نخواد عکس بگیره. مال من رو چک کرد و گفت بلند شو. باورم نمیشد تموم شده چون قبلش خیلی میترسیدم و زانوهام سست شده بود. ولی فقط چند ثانیه دردش طول کشید. حتما با خودتون نوار بهداشتی ببرید تو چون ممکنه مثل من خونریزی داشته باشید و لباس زیرتون کثیف نشه. بعد میرید میخوابید روی تخت. چند دقیقه استراحت میکنید. ادرار میکنید و عکس دوم رو میگیرید که عکس عادیه و دردی نداره. بعد هم لباستون رو میپوشید و میاید بیرون. اگه درد داشتید توی داروهاتون مسکن و شیاف وجود داره ولی من دردم تموم شد همون موقع. راجع به جواب عکس هم اصلا حرفی نمیزنن. هر چی اصرار کردیم گفتن ما چیزی به مریض نمیگیم. جوابش هم یک هفته بعد آماده میشه و هزینه ش با بیمه تامین اجتماعی 97500 تومن و هزینه وسایل15000 تومنه.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
سلام منم کاخ عکس انداختم اما از یه هفته قبل واسه صبح وقت گرفته بودم اما واقعا درد وحشتناک و غیر قابل تحملی نبود و به انجام دادنش می ارزید
ممنون میشم از پیجم حمایت کنید: @abjinanaz                                           
2740
به نظر من استرسش از دردش خیلی بیشتره من کلا دیشب خوابم نبرد همش استرس داشتم ولی دردش چند دقیقه هم طول نکشید. واقعا نمیارزه به این همه استرس. ضمنا یه چیز دیگه بگم محیط این رادیولوژی خیلی قدیمیه و مخصوصا وقتی داخل اتاق عکس میشی همش وسایل قدیمی و درب و داغون. آدم میترسه. زیاد توجه نکنید به اونا. چون تنها وسایلی که با شما کار دارن هموناست که بالا بهتون گفتم و خودتون خریدید.
دوستان اشتباه نکنید من اقدام برای بارداری داشتم و برای اینکه باردار نشدم عکس رنگی انداختم. فقط اولش میخواستم توضیح بدم که من پریودهای دردناکی دارم که بدونید دم و دستگاهم درست کار نمیکنه کلا
منم اسفند رفتم کاخ برای عکس رنگی دردش برای من مثل پریودی دردناک بود درد داشت اما قابل تحمل بود . من خیلی میترسیدم ولی ترسناک نبود. همون ماه هم باردار شدم
.خدایاااا شکرررررتفَاللَّهُ خَيْرٌ حَافِظًا ۖ وَهُوَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِينَ
ای بابا الان پیغامت رو دیدم :( ایشالا به زودی دوباره نتیجه میگیری و نیازی به عکس رنگی نداری. امروز هم خیلی خانوم ها بعد سقط اومده بودن ایشالا همه نتیجه بگیرن.
2706