2737
2734
بسر من 1سال و 10 ماهشه....کلمات رو هم راحت میگه....الان 2روزه که دارم جیششو یادش میدم....همکاری میکنه.....اما در مورد pipi هر کاری میکنم دیر میگه یا نمیگه.....ناامید شدم.............تورو خدا از تجربیاتتون بگین................
عزیزم سنش خیلی کمه و این اصلا خوب نیست

چون به حرف زدن ربطی نداره این قضیه

این از نظره روانشناسی کودک بود که گفتم

البته ببخشید

اما پسر من یک ماه طول کشید و تقریبا دو سال و نه ماهش بود

به نظرم زیاد بهش فشار نیار

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

عزیزم صبرت خیلی کمه
سن پسرت کمه
2 سالگی بهترین زمانه
روی یه هفته هم در حالت معمول باید حساب کنی
پسر من روز سوم جیشش رو گرفت ولی بچه با بچه فرق داره و مطمئنا پی پی بیشتر زمان میبره
Khatati.com
2742
سلام ، عزیزم توی نت هم سرچ کنی بهترین سن رو پیدا میکنی .

بهترین سن که دکتر ها هم میگن 28 ماهگی تا 36 ماهگیه . و کلاً شش هفته طول میکشه که کاملاً یاد بگیره .
در طول این مدت اگه حتی به زمین یا شلوارش هم جیش کرد نباید دعواش کنی . چون عمل عکس میذاره . و همچنین دکترها میگن قبل از این سن از پوشک باز کنی شب ادراری میاره ./

در ضمن قبل از شروع تقریباً یک یا دو ماه قبل باهاش تمرین داشته باش . مثلاً موقع تعویض پوشکش تو دستشویی اجازه بده بشینه جیش کنه بعدا پوشکش کن .

پسر من در سن 2 ساگلیش جمله بندیش کامل بود ولی منتظر موندم تا 28 ماهگیش . باز کمکی خواستی در خدمتتم
پسر منم نزدیک دوسالگیش کامل حرف میزد بعدش هم شعر میخوند خیلی راحت هر ماجرایی رو تعریف میکرد اما 3 سال و 2 ماهگی از پوشک رفت و سه روزم طول کشید

من که تجربه خودم است که به حرفای این و اون که هی میگن بچه چرا هنوز پوشک و ال و بل توجه نکن به نشونه ها توجه کن

1. خشک موندن پوشک از شب تا صبح
2 مرحله بعد 2 ساعت در روز پوشک خشک باشه مثلا بردی دستشویی دیگه خشک باشه تا 2 ساعت دیگه
3. خودش بفهمه که جیشش ریخته

پسر من که بعد از مرحله 1و 2 خودش پی پی اش رو گفت یک ماهی اینطوری بود تا جیششم درست شد
عزیزم اینجا یه سر بزن http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=204197 خیلی کمکت میکنه
آقا دلداه ات این روزها حال خوبی ندارد ... لطفا نگاهش کن ... خوب میداند رو سیاه ست اما ، کجا رود ؟ وقتی ... جز شما مهربانتر سراغ ندارد ... کجا رود؟ کجا رود؟؟؟؟؟؟ یا امام رضا...
2740
مرسیییییییییییییی.................اخه میدونین؟همه این شرایگطی که میگن رو داره.....الان 3روزه دیگه بی بیش همش خشکه تا بریم دستشویی......اما pipi رو نمیگه...میگم یعنی دختر یا بسر فرق نداره؟با بسرارو باید تا 2سالگی صبر کرد؟
سلام
فکر نمیکنم فرقی داشته باشه اموزش کنترل مدفوع از د و سالگی به بعد باید شروع بشه ,جیش موضوعش فرق میکنه میشه در مواردی که کودک علائم مثبت رو داره شروعش کرد اما من دو تا کتاب در این باره خوندم هر دو اموزش رو بعد از دو سالگی گفتن
خیلی عجله نداشته باش
من بچم دختره الان دو هفته است (دو سا ل ودو ماهشه )که جیش اش رو میگه اما در مورد پی پی یک کم مشکلتره گاهی میگه گاهی نمگه است که باید مداومت کرد,
دعواش نکن چون میترسه بدتر میشه
تجربه از پوشک گرفتن آدرینا که دو مرحله ای بود به من نشان داد دکتر ها کاملا درست می گن. بعد از 2 سال و نیم انجام این کار بسیار بسیار راحته و اصلا زندگی آدم به گند کشیده نمی شه و بچه هم اصلا اذیت نمی شه. البته آدرینا 2 سال و چهار ماهش بود که خیلی راحت از پوشک گرفتمش. پس مامانا اصلا عجله نکنید. البته نمی گم تو سن پایینتر نمی شه اما خیلی سخت تره.
2706