2733
2734
احساس کمبود کرده دیگه....یه چیزی گفته
نبودنِ تو فقط نبودن تو نیست، نبودنِ خیلی چیزهاست...کلاه روی سرمان نمی ایستد! شعر نمیچسبد...پول در جیب مان دوام نمی آورد! نمک از نان رفته!!! خنکی از آب.......ما بی تو فقیر شده ایم مادر💔

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

چه میدونم...وقتی یه چیزیو دوست داشته باشی و بهش نرسی عقده میشه برات...
نبودنِ تو فقط نبودن تو نیست، نبودنِ خیلی چیزهاست...کلاه روی سرمان نمی ایستد! شعر نمیچسبد...پول در جیب مان دوام نمی آورد! نمک از نان رفته!!! خنکی از آب.......ما بی تو فقیر شده ایم مادر💔
2731
ببخشید، دیروز نی نی سایتم قاط زد و هرکار کردم نشد پیغام بذارم.
از اینکه بدون خداحافظی رفتم، معذرت.
دیروز کلی تایپ کرده بودم اما ارسال که نشد هیچ، سایت هم به کل قاطی کرد برام!!!
در مورد زایمان خارجی ها و ایرانی ها یه چیزایی نوشته بودم که الان دیدم (افرایی) هم یه چیزایی گفته راجع بهش.

منم میخواستم بگم سیستم بدن زن های خارجی و ایرانی رو اصلا نمیشه با هم مقایسه کرد.
اونجا از بچگی واسه این موضوع تربیت میشن و از بچگی ورزش میکنن و با شروع بارداری هم تمام نرمش های بارداری رو انجام میدن و قبل از زایمان هم کلی آموزش و دوره دارن واسه این کار.

سیستم بدنشون کاملا با ما فرق داره و کلا همه چیزشون... تغذیه ی سالم، هوای سالم، اعصاب آروم، کادر پزشکی مجرب، بیمارستان های مجهز و.... کلی فاکتور دارن که ما عمرا توی ایران نداریم...

توی ایران به سزارین بیشتر میشه اعتماد کرد، چون ید طولایی توی این زمینه داره و کلا توی اعمال جراحی قابل اعتماده. البته بازم میگم بستگی کامل به دکتر و بیمارستان داره.

همون هزینه ی بیمه که دوستمون فرمودند هم توی انجام زایمان طبیعی توی خارج خیلی دخیله.
وگرنه اونا هم خودشون هر روز واسه یه جایی شون که میخوان عمل زیبایی کنن میرن اتاق عمل و بیهوش میشن...

اینم میخوام بگم که در مورد زایمان، قانون کلی به هیچ وجه وجود نداره!
خواهر خود من بعد از سزارین (البته 21 سال پیش) تا 40 روز نمیتونست درست راه بره و درد داشت...
در مقابل دوست نزدیکم 2 روز بعد سزارین میگفت با کفش پاشنه بلند و آرایش کامل بچه رو بردم واسه آزمایش که همه تعجب کرده بودن...
یا دوست دیگه م 6 روز بعدش که واسش جشن گرفته بودند میگفت خودم همه میوه هامو شستم و اصلا اصلا درد نداشتم.
خود منم خیلی بعد سزارین اذیت نشدم.

از طرف دیگه، دخترخاله دوستم توی آلمان (البته چند سال پیش) به زور، زایمان طیبعی کرده بود که میگفت تا رون های پاش بخیه خورده بود و تا 1 ماه نمیتونسته بشینه.
یا تخت بغلی خودم توی بیمارستان طبیعی زایمان کرده بود و وقتی آوردنش 2 بار غش کرد و افتاد روی زمین و از حال رفت و کلی پرستار ریختن رو سرش که به هوش بیارنش.... بچه ش هم شبش (ببخشید) هی استفراغ میکرد و توی استفراغش خون هم بود!!

منظورم اینه که نمیشه نسخه پیچید که حتما زایمان طبیعی خوبه یا حتما سزارین....

فقط انشالا هرکس هرجوری که بچه ش رو به دنیا میاره، صحیح و سلامت باشه و با خیر و خوشی این مرحله رو بگذرونن.... همین!

(ببخشید که زیاد حرف زدم...)
دست همیشه به معنای آغوش نیست! گاهی فقط امنیت است.......... مثل «دست پـــــــــــدر»!!!! هیچ جای دنیا امنیت دستهای پدر و مادر رو نداره ! پدر و مادر تنها کسانی هستن که وقتی دیگه نداریمشون قدرشون رو میدونیم… برای شادی روح تموم پدر و مادرای آسمونی "اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم"****** اگه تونستین برای پدرم یه فاتحه مرحمت کنید.
بچه ها چرا انقد زود جبهه میگیرین ،خوب نیستا...
من دارم میگم اصلا هیچکدوم برتریی نداره جفتشون هم خوبه هم بد،بالاخره اب خوردن که نیس،زاییدنه ههه از اسمشم معلومه
من گفتم خوبیش اینه که انتخاب دست خودمونه و کاملا سلیقه ایه!
اصلا بکار بردن کلمه ی حیوانات لزوماً فحش نیس که بهتون برمیخوره
من نظرمو دادم.و بنظرم بهترین روش فقط همونیه که خودت رضایت داشته باشی و به دلت بشینه
بسیارن کسایی که سزارین میخوان و بد جراحی میشن و بسیارن کسایی که طبیع میخوان از دماغشون درمیاد.
پس همش اتفاقه.
یهو میبینی یه دکتر دونفر رو میزاونه،یکی سرحال و روپاس یکی نه

حالا شمایی که هنوز،زایمان نکردی بنظرم بهتره تو این تاپیکا ذهنتو مغشوش نکنی هههه
بعد یه چیزم اویزه گوشت باشع.لزوماً کسیکه طبیعی انتخاب میکنه ادم شجاعی نیست و کسیکه سزارین میشه ترسو نیست.
من خودم استانه درد فجیععع بالایی دارم.درحدبکه دندون بدون بی حسی پر میکنم! یا تب و لرز 40 درجه داشتم نفهمیدم.تو بیمارستان از دکتر گرفته تا ماما و پرستار بمن میگفتن بیا طبیعی زایمان کن.تمام شرایطشو داذی.ذهانه رحمت خوب بازشده، درد نداری و تحمل میکنی،وضعیت لگنت خوبه و... ولی میگفتم نه چون سلیقه ام لین بود که دوس نداشتم! همین.. هیچ برتریی هم وجود نداره
دنبالش نگردین
اگه ادم یه چیزیو قبول میکنه دلیل نداره بقیه روشها بد باشن
غیراز اینه؟؟
تموم زندگیم شدی ازبس که با ارزشی***ممنون که تو هوای من داری نفس میکشی
افرایی کی جبهه گرفته؟ کی هنوز زایمان نکرده؟

اگه منو میگی که قصدم واقعا شوخی بود چون یکی از خانومای نی نی سایت چند وقت پیش از سزارین گاو توسط شوهرش میگفت و من با پستت یاد اون افتادم ( مامان نیکی اسمشه خودشم سزارین شده ) و اگه فکر میکنی هنوز زایمان نکردم این بارداری دوممه و یک بار زایمان طبیعی عالی و موفقیت امیزی داشتم
2740