2733
2734
عنوان

کنترل های لازم در دوران بارداری

2346 بازدید | 32 پست
دوست های عزیزم من امروز خیلی تاپیک خوندم و در نهایت به نظرم آمد یه مقدار انجام سونوگرافی ها و آزمایشات سرسری گرفته می شه حالا یا دکترها کوتاهی می کنن و یا والدین کم توجهن. بعدم من خودم روزی که فهمیدم باردارم گیج بودم نمی دونستم باید چکار کنم و چند وقت یکبار به پزشک مراجعه کنم. الان هفته هجده هستم و می خوام برنامه مراجعاتم به پزشک رو که بهم دادن برای استفاده تازه باردارها بگذارم که بدونن تو این چهل هفته چکارهایی باید انجام بدن. این برنامه صددرصد نیست شاید بعضی ها بیشتر و دقیق تر انجام بدن، اما فکر نمی کنم کمتر از این حد به سود مادر و جنین باشه
اولین کار بعد از مثبت شدن بارداری آزمایش خونه، برای کنترل فشار خون، قند، تیروئید و ...
اگر مثلا مثل من کم کاری تیروئید بارداری گرفته باشید بهتون قرض لیوتیروکسین می دن که صبح ناشتا باید بخورید، برای من اسیدفولیک رو قطع کردند و با قرض یودوسیفول که هم ید داره و هم اسیدفولیک جایگزین کردند که تا آخر همین رو باید مصرف کنم.
اولین سونو رو هفته شش-هشت انجام می دن برای دیدن ضربان قلب جنین
هفته دوازد-سیزده آزمایش غربالگری اول(سندرم داون) که شامل سونوی داپلر( برای دیدن استخوان بینی و ستون مهره و جریان خون در قلب) و آز خونه. لطفا جدی بگیرید و حتما انجام بدید حتی اگر بگن سنتون زیر سی ساله لازم نیست یا چون با همسرتون فامیل نیستید لازم نیست انجام بدید خیلی مهمه موضوع سلامت یک موجود بی گناه و یک عمر زندگیش در میونه
اگر همه چیز نرمال بود سونوی بعدی در هفته هجده- بیست ودو سونوی آنومالی برای کنترل سلامت اعضای جنین و جنسیتش، در ضمن بعد از پایان سه ماهه اول باید ورزشهای ملایم و در صدر همه شنای ملایم رو شروع کنید تا زایمان راحتی داشته باشید و اگر مکمل کلسیم و آهن لازم داشته باشید دکتر در ماه چهارم بهتون می ده.
ویزیت بعدی هفته 24 انجام می شه که ماما یا پزشک سلامت مادر و جنین رو کنترل می کنه
ویزیت بعدی هفته 28 برای کنترل سونوها و آزمایشات سه ماهه دوم و نوشتن نسخه برای آزمایش خون و سونوی سه ماهه سوم
هفته 32 کنترل سلامت بارداری توسط پزشک یا ماما
33-34 سونو و آزمایش سه ماهه سوم انجام می شود. فکر کنم همون غربالگری سه ماهه سوم اسمش باشه
36 کنترل وضعیت بارداری و نمونه گیری برای رفع احتمال هرنوع عفونت در بدن
40آزمایش سلامت جنین
البته چون من الان خودم هفته هجده هستم، تا اونجاش رو کامل می دونم چی می شه و چه جوریه ولی بقیش با خداست.
آرامش، تغذیه خوب، ورزش ملایم و توکل به خدا مهمتریم توصیه های بارداری برای همه است.
دکتر خوب خیلی مهمه نمی گم معروف، می گم خوب، همه کساییکه اسم در کردن خوب نیستن و همه دکترای گمنام هم بد نیستند.
امیدوارم همه این دوران رو به خوبی سپری کنیم و فرزندان سالم دنیا بیاریم.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2742
نه عزیزم من هم فقط صارم رو می شناسم. اما لازم نیست حتما کلاس مخصوص بری هر استخری با کلر متناسب بری همین که آروم راه بری و ملایم شنا کنی کافیه. بهترین شنا هم کرال پشته، پروانه هرگز شنا نکن
من خواهرم صارم می رفت و راضی بود. اما خودم نمی تونم اونجا برم یک استخر معمولی میرم. فقط اگر سرت گیج رفت و یا حالت بهم خورد سریع بیا بیرون. بعدش هم زیاد آب بخور و یه چیزی که معدت خالی نمونه
2740
این اشتباهه عزیزم. من هم برای همین این توضیحات رو دادم. سه ماه اول مربوط به سندرم داون می شه تو سه ماه دوم سلامت اعضای بدن مثل قلب، ریه، کلیه، معده و ... بررسی می شه و با هم فرق دارن. ممکنه یه بچه ای سندرم داون نداشته باشه اما خدای نکرده معده یا کلیه یا .... اشکال داشته باشه که تو سه ماه دوم معلوم می شه
شانی جون یه دونه از این لوله های مخصوص شنا بگیر از هر لوازم ورزشی می تونی بگیری بعضی استخرا خودشون دارن. روش بشین و دست قورباغه و پای دوچرخه بزن یا پای قورباغه نشسته برعکس بزن آروم و با آرامش تمام
2706