2737
2739
عنوان

توصیه های سیسمونی -اسراف از نوع نی نی سایتی

| مشاهده متن کامل بحث + 27789 بازدید | 189 پست
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

من الان هفته ی 38 هستم. 

منم سعی کردم فقط وسایلی ک لازمه رو بخرم.

یه تخت معمولی خریدم

یه تخت کنار مادر. یعنی به جای نوزاد نوجوان چسبیده نوزاد نوجوان جدا جدا خریدم. کالسکه کریر و ساک. رورویک نگرفتم. هم از لحاظ پزشکی منع شده س هم اگه لازم شد مال خواهر زادم نوعه. اونو میگیرم. 

اسباب‌بازی تقریبا هیچی جز جغجغه نگرفتم. فقط دوتا عروسک برا بوفه ش گرفتم. عوضش از این مبل خرسی و راکر گرفتم. ک اونم الان تو اتاق چیدم ولی بعدها میخام بردارم بذارم بالا کمد تا وقتی ک بچه نسبتا بزرگ شد نشونش بدم تا براش تازگی داشته باشه، اگه از همون اول جلو چشمش باشه دیگه جذابیتی نخاهد داشت براش. 

لباس هم چون بچه تقریبا اوایل شهریور دنیا میاد و موقع تغییر فصله زیاد چیزی نخریدم.. هرچند ذاتا تو بازار هم الان فقط لباسای تابستونی هست. برا همین منم سه دست لباس مهمونی 9 تا 12 ماه گرفتم ک تو کمدش لباس جینگول مینگولی باشه. ی بلوز شلوار مهمونی ضخیم و ی سویشرت شلوار و ی کاپشن. 

لباس تو خونه هم ی 19 تیکه و ی 5 تیکه ک فروشنده میگفت تا سه ماهگی اندازه س. یه چنتا تیکه هم لباس کوچیک اشانتیون داد ک جنسشون معمولیه. اونا رو گذاشتم برا بیمارستان.موقع تولد بچه رو فقط با دستمال پاک میکنن برا همین لباس خوبا رو نبرین. بعدا ک اوردین خونه و بچه رو شستین اون موقع لباس خوبا رو تنش کنین (چون شنیدم بچه رو ک خوب تمیز نمیکنن، لباس ک تنش میکنین مواد رو پوست بچه رو لباس لک میندازن ک بعدا هر کاری کنی نمیره) 

2731

سرویس حوله و شامپو و روغن بدن و ناخن گیر و قیچی و برس. ست وان حمام

پتو گلبافت. سرویس دم دستی.

سرویس بشقاب و قابلمه (اینا رو هم بخاطر بوفه خریدم) فلاسک و قاشق نرم. ی شیشه شیر و ی پستونک. 

اویز موزیکال بالای تخت. 

خودمم پارچه خریدم و مامانم خشک کن دوخت... ک ذاتا کاری هم نداشت. فقط پارچه رو برش زدیم و دورشو دوخت. همین. 

و ی تشک بازی هم گرفتیم. 

و لحاف تشک برا تخت ها ک اینا از موقع جهیزیه م اماده کرده بود مامانم.

پوشک هم ی بسته ی کوچیک نوزادی مای بی بی یه دونه هم مولیفکس اماده کردم ک اگه احیانا ب یکی حساسیت داد اون یکی رو استفاده کنیم. 

در کل میخام بگم کهههههه... 

اول اینکه سعی کنید زیاد به حرف مردم اهمیت ندین. 

بعد اینکه از جمله اسراف های سیسمونی لباس و اسباب بازی هست. 

اسباب بازی بنظرم چنتا تیکه بگیرین ولی کاربردی و بزرگ... چون بچه ها تا 2 سالگی علاقه ای ب اسباب بازی ندارن مخصوصا اسباب بازی ک همش جلو چشمش بوده.

لباس هم باز در حد چند دست تا 3 ماهگی بگیرین چون جثه ی بچه اصلا معلوم نیس و لباسای نوزاد هم ک بخاطر جنسشون قیمتاشون بالاس.واقعا حیفه به ی س هم 100 150 پول بدی و یبار استفاده کنی. چون من موقع خرید لباس (حتی برا خاهرزادمک  5 سالشه) وقتی میگفتم لباس برا 5 سال بلااستثناء میپرسیدن بچه ریزه یا درشت... دیگه شما فک کن برا بچه ی چند ماهه چقد میتونه سایزش متغییر باشه. 

خاستین کمدتون خالی نباشه چند دست هم برا یک سالگی به بعد بگیرین ک بچه تغییر سایزش به انداره ی ماههای اولش نیس ک لباس زود کوچیک شه براش.

به جز لباس و اسباب بازی بقیه وسایل مثل نی نی لای لای و صندلی غذا و کریر و اینجور چیزا طبق تحقیقاتم بسته به نوع زندگی هرکسی متفاوته. یکی از نی نی لای لای کلی استفاده کرده ولی یکی یبارم استفاده ش نشده. 

پس اینطور وسایلو ببینین کسایی ک سبک زندگیشون بهتون نزدیکه، به دردشون خورده یا نه. 

مثلا کریر برا زنای شاغل بیشتر کاربرد داره. یا مادرایی ک رانندگی میکنن. نی نی لای لای هم برا بچه های ریفلاکسی یا کولیکی خوبه.

حالا بعد از چند ماه ک نی نی بیاد و چند ماهش میشه باز سعی میکنم بیام و بگم چیا به دردم خورد و چیا نخورد و چیا لازم شد که من نخریده بودم. 

اینم یادم رفت بگم ک بهتره ماهای اول از دستمال مرطوب برا نوزاد استفاده نشه. برا پوستش میتونه ضرر داشته باشه

دوستان یه سوال فنی دارم. اتاق بچه ام نسبتا بزرگه و کمد دیواری نداره. به نظرتون سرویس نوزاد+ یک کمد اضافه بگیرم یا کمد دیواری بزنم و تخت تک بگیرم؟

لطفا راهنمایی کنید

ممنون🥰🥰

2740