2733
2739
عنوان

میتونی ازدواج کنی ولی رانندگی نه !

295 بازدید | 8 پست

جدی نگیرید

▪️کودکان و نوجوانان در این کشور اجازه ندارند رانندگی کنند

▪️ کودکان و نوجوانان در این کشور اجازه ندارند حساب بانکی افتتاح کنند

▫️کودکان و نوجوانان در این کشور اجازه ندارند در مدرسه غیبت کنند و در صورت غیبت حتما باید والدین‌شان به مدرسه بروند و دلیل غیبت آنان را توضیح دهند. توضیح خود آنان مورد قبول مدرسه نیست.

▪️ کودکان و نوجوانان(طبق قانون) اجازه کسب و کار ندارند و در این صورت کودک کار تلقی می شوند که این، آسیبی اجتماعی است.

▪️طبق قانون، سوپرمارکت ها نباید به کودکان و نوجوانان سیگار بفروشند و در صورت مشاهده توسط نهادهای مسئول بازخواست خواهند شد.

▪️طبق عرف و هنجارهای اجتماعی کودکان و نوجوانان در این کشور مجاز نیستند از داروخانه ها کاندوم بخرند! معمولا هم داروخانه‌ها از فروش کا ند وم به آنان اجتناب می‌کنند.

و بسیار کارهای دیگر که کودکان و نوجوانان در این کشور به دلیل سن کم‌شان اجازه آنرا ندارند.

🔺ولی کودکان و نوجوانان در این کشور اجازه دارند ازدواج کنند و خانواده تشکیل دهند! دختران خردسال اجازه دارند با مردی که چند یا چندین سال از آنها بزرگتر است همخوابه شوند و « س ک س» داشته باشند!

▪️و در نهایت آنکه کودکان و نوجوانان در حالی که توضیح و دلیل‌شان برای غیبت در کلاس مورد قبول مدیر مدرسه نیست اجازه دارند ازدواج کنند و فاجعه‌بارتر آنکه پدر یا مادر شوند! آنان می‌توانند در نوجوانی در جایگاه پدر و یا مادر بنشینند!

فردین علیخواه|جامعه شناس

before i die i want to be happy and make others happy
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

حالا دختر بچه ها نیان بگن ما ازدواج کردیم ۱۴ سالگی خیلی هم خوش بختیم!

شوهرتون عالی هم باشه ( کسی که با دختر زیر ۱۸ ازدواج میکنه !!! ) ازدواج تو زیر سن قانونی فاجعه هست

خیلی ازدواج دوس دازید صبر کنید حداقل ۱۸ ساله بشید

before i die i want to be happy and make others happy
2742
2740

خیلی غم انگیزه 😣

ازدواج زیر 22 اشتباهه محضه 

بالای 25 سال مناسبه 

متاسفم کاش به جای ازدواج، قوی بودن مستقل بودن تلاش برای یه هویت خوب رو اشاره می کردند یا اجبار می کردند...

البته دختر خانم ها هم باید یه سنگی به سرشون بزنند! حالا خودشون یا اطرافیان که به خودشون بیان.نمی دونم چرا به زور می‌گن خوشبختم مگه تو این سن تعریف درست از زندگی تو ذهن هست که از خوشبختی باشه؟!!!

برای خودم خوشحالم که زمانی منم این فکرا تو ذهنم بود ولی به خودم اومدم

نترس از فرا رسیدن نقطه پایان زندگی، بترس از مجهول بودن نقطه آغاز زندگی.