2733
2739

سلام. تصمیم گرفتم مشکلات و بیماری های که برای بچه ها پیش اومده و اینجا ثبت کنم تا در موارد مشابه به خودم و دیگران کمک کنم.

شما هم اگر تجربه مفیدی دارید اینجا به اشتراک بگذارید.

لطفا سن بچه. علائم بیماری و روش درمان و تجربه خودتون و کامل بگین.

آرام باش،

توکل کن،

تفکر کن،

آستینها را بالا بزن،

آنگاه دستان خداوند را می بینی که زودتر از تو دست به کار شده اند
...............................................................................................................................

خواهش می کنم به هیچ بچه ای به خصوص زیر دو سال هیچوقت شکلات و شیرینی و کلا خوراکی ندین. شاید الرژی داشته باشه

ناف نوزاد

ناف دخترم تا روز ۱۲ نیفتاد. خشک بود ولی متصل بود.

و نمیدونستم بچه و حموم ببرم یانه. روغن و یا الکل بزنم یا نه؟!

دکتر بردم و ایشون گفتن حمام ببر و چیزی هم به ناف نزن. 

دو روز بعد ناف افتاد.

آرام باش،

توکل کن،

تفکر کن،

آستینها را بالا بزن،

...............................................................................................................................

خواهش می کنم به هیچ بچه ای به خصوص زیر دو سال هیچوقت شکلات و شیرینی و کلا خوراکی ندین. شاید الرژی داشته باشه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

نگران نباش

پست ها و تجربیاتم از رفلاکس و اگزمای الرژیک هم میذارم

آرام باش،

توکل کن،

تفکر کن،

آستینها را بالا بزن،

2728

بچه من روی تنش یه لکه های پوستی بوجود میومد که دوبار دکتر بردم هر چی پماد هارو استفاده میکردم خوب نمیشد اخرش فهمیدم پوستش به عرق خودش حساسیت داره دیگه نمیزاشتم عرق کنه اگه هم یه موقع عرق میکرد سریع میبردمش حموم دیگه خوب شد کامل

چه تاپیک مفید و خوبی ذخیره میکنم که بعدا بخونم🌷

داستان خنده دار زندگیم👉🏻😻😹بی‌بی‌چک‌مثبت😍 لکه بینی 🤒سونوقلب۹w💕 سونوان‌تی 🤩سونوآنومالی👕 طول‌سرویکس۲۵وسرکلاژ🤦🏼  انقباض‌رحمی‌هفته۲۸🤷🏼 کنترل‌انقباض‌باقرص🤕NSTاول‌وثبت‌نشدن‌انقباض😶 NSTدوم‌وثبت‌انقباض‌زایمان😕 زایمان اورژانسی در هفته۳۶سزارین‌اختیاری 🤰🏻🤱🏻#خدا💚  علمدار ها همه زیبان🌟 ، ولی بی دست زیباتر💫  درخواست دوستی❌= گزارش✔

ناف نوزاد

بچه اولم نافش ۷ روزگی افتاد ولی تا دو هفته بعدش اصطلاحا اب خون میداد و کلی لباسش کثیف میشد

دکتر اطفال بردم  و گفتن الکل بزنم به محل ناف سه قطره. 

روزی دو بار

خشک شد و مشکل برطرف شد.

آرام باش،

توکل کن،

تفکر کن،

آستینها را بالا بزن،

پسرم به پروتیین گاوی حساسیت داشت بردم دکتر دکتر ازمایش اینا داد یه شیر خشکی بود از سویا درست شده بود فک کنن اسمش یادم نیست چند ماه اونو خورد خوب شد و دیگه شیر خودمم بهش ندادم چون حساسیتش خیلی زیاد بود شیرمم کافی نبود دکتر گفت اذیت نکن بچه رو اگه شیرت کافی بود بهت رژیم میدادم ولی چون کافی نیست بهتره که ندی

2740

جساسیت به لبنیات

آلرژی به پروتئین گاوی

بچه اولم 

۱۴ روزگی صورتش کلی ریخت بیرون . کاملا قرمز و پر دونه

دکتر اطفال بردم و اولین بار با آلرژی به لبنیات اشنا شدم

دکتر گفت لبنیات و حذف کن. یکی یکی تا دیگه اگزما نبینی!

تجویز دکتر

شربت دیفن هیدرامین

پماد استروئیدی هیدروکورتیزون تا یک هفته بزنم!

کرم اوسرین ثمین برای پوست خیلی خشک

لبنیات 

شیر و ماست و کره یکی یکی حذف شد اگزما کمتر شد ولی بود

تخم مرغ حذف شد

مرکبات و ادویه ها بجز زردچوبه از غذام حذف شد

کیک و شکلات....  هر چی حاوی شیر و کره بود حذف شد

روغن کلزا امن بود. بقیه روغن ها مشکل داشت حتی زیتون

دو ماهگی صورتش صاف شد و فکرکردم خوب شده

حلیم بیرون و خوردم و دوباره دو روز بعد صورتش شد عین اول.

حلیم شیر و دارچین داره...!

رژیم سخت من تا ۱۴ ماهی یعنی بعد یکسالگی ادامه داش

ادامه دارد...

آرام باش،

توکل کن،

تفکر کن،

آستینها را بالا بزن،

جساسیت به لبنیات آلرژی به پروتئین گاوی بچه اولم  ۱۴ روزگی صورتش کلی ریخت بیرون . کاملا قر ...

تذکر درمان دارویی شربت دیفن...و ... به تشخیص دکتر اون زمان . سال ۱۳۹۳.  داده شده بخاطر خس خس سینه در نوزاد و کنترل بهتر الرژی و چاره ای نبود چون شرایط وخیم بود!

منم میدونم دیفن و به نوزاد یکماهه نمیدن!

آرام باش،

توکل کن،

تفکر کن،

آستینها را بالا بزن،

تب و بی قراری ۸ ماهگی ... ویروس روزئولا

دخترم سه روز تب مداوم و بی قراری داشت و بی اشتها.  در این مدت فقط استانینوفن دادم. بعد سه روز کل بدنش ریخت بیرون. دونه های بیشتر زیر پوستی! 

یه پزشک آشنا گفت نگران نباشم و بیماری درحال بهبود و پایانه.

من اینو در بچه اولم هم همین حدود سنی تجربه کرده بودم ...دقیقا با همین علائم!

نظر یه پزشک: 

بیماری روزئولا هست یه بیماری ویروسی شایع که چند روز بچه تب میکنه ووبعد از قطع تب دونه میزنه بیرون. و بعد کم کم بهتر میشه. کاری که انجام میریم فقط استامینوفن جهت کنترل تب و نهایتا سیتریزین هر 12 ساعت 1 سیسی برای کنترل خارش. اگه تب و خارش نداشت فقط حواستون باشه شیر خوب بخوره و بدنش کم آب نشه.

آرام باش،

توکل کن،

تفکر کن،

آستینها را بالا بزن،

معجزه پماد ان ان وقتی که دیگه هیچ راهی نبود پسرم گاهی اسهال میشد نه بار شکمش کار میکرد پوست باسنش زخ ...

پماد ان ان

من هم برای بچه اولم چون درگیر اگزما بودم

این پماد متخصص پوست حدود ۱۰ ماهگی تجویز کرد.

ازدسته پمادهای کورتنی هست!

یعنی اثربخشی موثر و سریع ولی ....!  در صورت استفاده مداوم و هر روز پوست ناحیه مصرف ، نلزک میشه و مستعد اکزما...سوختگی و ...

به تجربه میگم . پمادهای کورتنی بیشتر از سه روز نزنید. و بلافاصله بعد بهیودی با ا.د یا وازلین جایگزین کنید و درمان و ادامه بدین

آرام باش،

توکل کن،

تفکر کن،

آستینها را بالا بزن،

بیماری کراتوز پیلار یا بیماری پوست مرغی 

بعد ده ماهگی

آلرژی به گندم . نان

دونه ریزی روی پوست از گردن تا بالای شکم. پوست زبر و خشک

متخصص پوست. پماد اِن اِن تجویز کرد.

و شربت هیدورکسیزین . ضدخارش

آرام باش،

توکل کن،

تفکر کن،

آستینها را بالا بزن،

پماد ان ان من هم برای بچه اولم چون درگیر اگزما بودم این پماد متخصص پوست حدود ۱۰ ماهگی تجویز کرد. ...

دیگه الان که خدا رو شکر مشکلی نداره من زمانی میزدم که زخم میشدو خون میومد اونم فک میکنم سر هم یه پماد من فقط استفاده کردم

2706