2737
2739
عنوان

تجربیات در مورد سفر به مالزی

| مشاهده متن کامل بحث + 240009 بازدید | 1168 پست
آمیتیس جان ممنون
ما موندیم با پرواز قطری بیایم یا ایران ایر؟؟؟؟!!!! شما تجربه کدوم رو دارید و بنظرت ایران ایر پشیمون نمیشیم؟؟

بعد برای خرداد ماه هر وقت بیایم هتل گیرمون میاد (اگه نخوایم هتل رزرو کنیم و یا با تور بیایم)؟؟؟؟؟

بنظر شما با تور بیایم یا خودمون؟
عزیزم من تجربه هر دوتا پرواز رو داشتم....البته خدمات شرکت القطریه رو نمیشه با ایران ایر مقایسه کرد..........
هواپیما های نو .....منوی غذای کامل...صندلی های راحت....مانیتور شخصی.خلاصه هر جور حساب کنی خیلی از ایران ایر بهتره ولی یه مشکل داره و اون هم معطلی ترانزیت شدن هست که خیلی خسته کننده است و بستگی به پروازی که داری باید چند ساعت توی فرودگاه دوحه معطل بشی.....
البته پرواز شرکت ایر اسیا هم هست که یه چیزی بین ایران ایر و القطریه هست.....و مشکل ترانزیت هم نداره چون مستقیم از تهران به کوالا پرواز داره....من خودم چند باره که از این پرواز استفاده میکنم ....

اگر هتل رزو نکنید فکر نمیکنم مشکلی باشه و اینجا همیشه هتل ها اتاق خالی دارن ولی برای اینکه نگران نباشید و با خیال راحت بیاید بهتره از قبل رزو کنید

به نظر من تور هایی که میارن کوالا خیلی خدمات خاصی ندارن به غیر از اینکه از فرودگاه میارن هتل و یه روز هم گشت دارن که خیلی راحت خودتون با تاکسی میتونید برید یا ماشین کرایه کنید و توی شهر بچرخید...فکر نمیکنم که مشکل زبان هم داشته باشید چون گفتی که برای یه کنفرانس میخواید بیاید...پس بدون تور هم خوبه
٤هفته باقی مونده تا تولد پسرم طاها
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

مرسی آمیتیس جون

واقعا کمکم کردی...شما بلیط رو از آژانس میخری یا از خود فرودگاه؟؟؟؟؟البته من اصفهان زندگی میکنم ولی شیرازی هستم..فکر نمیکنم فرودگاه اصفهان بلیط کوالا داشته باشه

2728
شادین جان هتلت رو از ازانس بگیر خیلی ارزونتر پات میافته ولی اونجا خودتون برید بگردید .چون تورها گرونتر میگیرن .حتما با خودت دمپایی ببر چون هتلهاشون دمپایی ندارن .اگه هم بخوای بخری یه دمپایی ابری از این لا انگشتی ها 35 هزار تومان بود .
ما که خیلی مالزی بهمون خوش گذشت امیدوارم خوش بگذره
سلام من از این تاپیک خیلی استفاده کردم
ما هم داریم برنامه ریزی می کنیم خرداد بریم مالزی و سنگاپور
آمیتیس جان اگه برات زحمتی نیست به سوالای منم جواب بده
اول اینکه ما 15 روزه میایم و اینجوری برنامه ریزی کردیم 7 روز کوالا 2 روز پینانگ 3 روز لنکاوی و 3 روز سنگاپور به نظرت خوبه ؟ یا تغییرش بدیم ؟
دیگه اینکه اویل ماه ژون اونجا خبر خاصیه یکدفعه قیمت هتل ها زیاد میشه ؟
با تجربه ای که داری تو ماه ژون حراج هم هست ؟
از کوالا به پینانگ و از پینانگ به لنکاوی میخوایم بدون پرواز بریم میتونی راهنمایی کنی

من یک دختر 10 ساله و یک پسر5ساله هم دارم کجا برای بچه هام جذابتره ؟
ببخشید اگه خیلی سوال پرسیدم
باز هم ممنونم
2738
سلام به دوستان..

به نظر من به دلیل مدت طولانی سفر اگه از هواپیمایی بهتری بلیط بگیرین خیلی خیلی ارزش داره...ایر اسیا هواپیمای خوبیه ولی صندلیهاش خیلی کوچیکه و فاصله بین دو صندلی فوق العاده کم، و مدت 8 ساعت واقعا کلافه کننده س.. اگه یه کم چاق باشین واقعا سخته، آقایون هم که اکثرا صندلی براشون ناراحت بود..

سنگاپور خیلی تمیز و زیباس، غذاهاشم بهتره..ولی متاسفانه من خودم از مالزی به دلیل بوی غذاهای مالایی و چینی که از بیشتر مغازه ها میومد، اصلا خاطره خوبی ندارم، (کلا به غذا حساسم) جاهای دیدنیش هم به نظر من جذابیت چندانی ندارن، مگه اینکه عاشق تفریحات بخصوصی باشید...

کلا نظر من نسبت به مالزی قبل از دیدن اونجا و بعدش 180 درجه فرق کرد، ولی خوب هر سفری یه تجربه
محسوب میشه و آدم بهتره همه جا رو ببینه.
دنیا جون ماه زوئن به خاطر شروع تعطیلات یه کمی گرون میشه ولی خبر خاصی نیست...اینجا همیشه فروش فوق العاده داره و میتونی از تخفیف ها استفاده کنی وحراج بزرگ از ماه مارچ تا آگوست هست ولی بهترین حراج به نظر من برای 2 ماه اخر سال و ژانویه هست
برای رفتن از کوالا به پینانگ هم میتوی با اتوبوس بری و از پینانگ با اتوبوس های دریای به اسم Ferryبرید به لنکاوی برای لنکاوی هم به نظر من 2 روز کافیه....بقیه برنامه ریزی که انجام دادی خیلی خوبه....امیدوارم که سفر خوبی داشت باشی

برای بچه ها هم گینتینگ هایلند و پارک آبی سان وی لاگون رو پیشنهاد میکنم.....یه عالمه انرژی بچه ها رو میگیره
٤هفته باقی مونده تا تولد پسرم طاها
مرسی عزیزم از اینکه برام وقت گذاشتی و جواب دادی
ببخشیدا یک سوال دیگه بپرسم ؟ در مورد جاهای خوب لنکاوی هم میتونی کمکم کنی؟ واینکه مثلا برای پارک آبی چقدر زمان بذارم یا مثلا گینتینگ هایلند رو از صبح تا عصر وقت میبره یا نصف روز کافیه ؟
دنیا جون

طبق تجربه ام: لنکاوی بسیار زیباست. برای کسب ارامش و ریلکس کردن عالیه
شما اگر گواهینامه بین المللی داشته باشید تو فرودگاه لنکاوی یا بندر (اگر با فری (اتوبوس دریایی)رفتید) میتونید ماشین با قیمت مناسب کرایه کنید. ولی پیشنهاد من اینه که شما حتما هتل یا سوییتتون را کنار ساحل (نه داخل شهر که 45کیلومتر با فرودگاه فاصله داره و از ساحل دوره) کرایه کنید چون لنکاوی یعنی آب و دریا و ساحل و جزیره گردی
تو شهرش هیچی نداره
کنار ساحل که تفریحات فراوونی هیت که حتما لذت میبرید
کنار ساحل قدم به قدم آزانس های تفریحی فراوونی هست که شما برای همه جای کنکاوی میتونید تور بگیرید (البوم دارند و عکسهای اون مکان ها را نشون میدن) و همه جا را ببینید (ولی تو 2روز به همه جا نمیرسید)....فیمتهاشون خیلی مناسبه (ولی باز شما چند جا سر بزنید).

از کوالا به پینانگ با اتوبوس
از پینانگ تا لنکاوی یا هوایییا فرری...فقط فرری ها ساعت 8:30 و 9 صبح میرن برا لنکاوی. روز قبلش حتما هماهنگ کنید و بلیط تهیه کنید

گنتینگ 7-8ساعت وقت نیاز داره (اگر هوا خوب باشه و بتونید همه جاش را برید)

7روز برای کوالا زیاده...5روزش کنید و به لنکاوی و پینانگ اضافه کنید

همه جا برای بچه هاتون جذاب خواهد بود
سفر خوش
Your life does not get better by chance it gets better by change
2706