2737
2739
عنوان

حسین جان من اشکم نمی آید

1137 بازدید | 34 پست
حسن جان من اشکم نمی آید. از من، همین اشک هم نمی آید. وعده داده اند که چشمی که برایت بگرید نخواهد سوخت، حسین جان، چشمم، دلم، میسوزد و اشکم نمی آید. از بهترین مداح های شهرمان هست حسین جان، هوار می کشد نام تو را، هوار.... گوشهایم را می گیرم، صدایش می خراشد حسین جان، هوار می کشد نام و تو را، میگویند برای هر هوار چندصد تومان گرفته است. دیده ای بالا و پایین می پرند و می پرانند؟ دیده ای دستکشهای چرمشان را؟ هفت تیرشان را که دیده ای؟ آه راه گلویم را می بندد و اشکم نمی آید. پرده میدرد، پرده ها میدرد، از گوش و گوشواره چنان بی محابا فریاد میزند که دلم میخواهد می خواهد فریاد بزنم: باشد، گریه کردیم، تو فقط خفه شو،‌فریاد نزن! اما ... اشکم نمی آید. از سر بریده ات می گویند و می گویند و می خوانند، دل می سوزانند و آنقدر حرمتت را بی محابا می شکنند تا دل سنگمان را آب کنند. باید اشکمان بیاید آخر آقا، ولی نمی آید. سر بریده که آخر آقا دیگر نمی ترساند، آن پسرک را که با سر بریده اش عکس گرفته بودند یادت هست؟ هم سن علی اکبرت بود آقا، سربندش "رقیه بنت الحسین ع" بود. آخر شمرها هنوز هستند که. سر می برند و هلهله می کنند. من چرا اشکم نمی آید؟ دیدی آن دخترک کرد را که سرش را بریده بودند؟ برق گیسوی طلایی بافته اش را دیدی آقا جان؟ بهترین مداح های این شهر فریاد میزنند، از سیلی و صورت، از خرابه های شام، من ولی اشکم نمی آید. امر به معروفت را دیده ای چه منکری ازش ساخته اند؟ دیده ای جای سیلی اسید می سوزاند گونه هامان را؟ نه که دلم نمی سوزد ولی اشکم نمی آید. آنقدر از تیر سه شعبه گفت و گفت. آنقدر دل مادرها را سوزاند، آنقدر اشک از چشمهاشان گرفت،طفل نوزاد سید سوری را یادت هست آقا؟ گلوی بریده اش را من دیده ام اما هنوز اشکم نمی آید. دردم می آید، قلبم میگیرد اما ... اشکم نمی آید. تا وقتی این مرد اینطور فریاد می زند اشکم نمی آید. زیاد دور که نیستند، کُردند، شیعه نیستند، به ما چه، کوبانی، آه کوبانی، مگر آخرین تیر را بگذاری در جیبت برای خودت شوخیست؟ ما که فقط کوفیان را میشناسیم آخر، آنهم 1400 سال پیششان را، ما شیعه ایم آخر، ما اشک برای حسین ابن علی میریزیم آخر، ولی من اشکم نمی آید. نه که بغضم نشکندها، می شکند ولی باز هم حتی اشکم نمی آید. بهترین مداح های شهر فریاد میزنند هنوز، بر سینه می کوبند، حسین حسین گفتن کسر شان دارد مگر که سِین سین می کنند؟ من اما، اشکم نمی آید آقا، دیدی؟ دیدی؟ عاشورایت که تمام می شود، ظرف های قیمه که سرد می شود، دیده ای همه به خانه می روند؟ من که اشکم نمی آید، عاشورا تمام نشده هنوز آخر... کسی میخواند که نه از جنس عربده کش های این روزهاست، کسی میخواند از دورها: "همه جا کربلاست، همه جا نینواست" امسال چه غریبانه محرمت شده، حتی آن سال سیاه که عاشورا بود و دود بود و خون بود و از روی بدن باجان غیرتمندها رد می شدند هم اینقدر غریب نبودی. هنوز زنده بودی آخر... چه راست بود و هست: " لا یوم کیومک یا اباعبدالله" من هنوز اشکم نمی آید آقا، حتا برای خودم. هرچقدر هم که این مردک فریاد بزند، حرمت بشکند، پرده بدرد مثلا با اجازه ی سادات! که من سادات نیستم آقا جان ولی، از اینهمه قساوت، نه که ککم نگزد، اشکم نمی آید تا تو مظلومتر بمانی آقا..."یا بضعه الرسول ز ابن زیاد، داد کو خاک اهل بیت رسالت به باد داد" فروغ السلطنه- محرم 1393
دستم به حلقه ی در، دل با تو داده بودم، دست و دلم که دیدی، پایم چرا بریدی، رویای صادقی، در جان عاشقی، لیلای کاملی، اتمام عاقلی، نیمی زمینی ام، نیم آسمانی ام، محتاج پر زدن، مجنون آنی ام
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

والله علی کل شی قدیر خداجونم الحمدلله رب العالمین که بیان جونو یاسین جونو ماهور جونو سیلاجونو از انتظار دراوردی لطفاسیندخت،عجیج،منتظر،مامان نورا،فایسا،صدف،فرانک،جینگیلی،عابرپیاده،دلارام و همه دوست جونای منتظرمولطفالطفالطفا 14-3=11 خداجون هنوز 11تامون موندیم چشم به عرش کبریاییت!
2728
مرسی رهایی جان
دستم به حلقه ی در، دل با تو داده بودم، دست و دلم که دیدی، پایم چرا بریدی، رویای صادقی، در جان عاشقی، لیلای کاملی، اتمام عاقلی، نیمی زمینی ام، نیم آسمانی ام، محتاج پر زدن، مجنون آنی ام
2740
یا حسین ، من اشکم برایت سرریز است اشکی که خودتان مرهمت فرمودید، لیاقتش را نداشتم ولی خواستم و شما عطا فرمودید. یا حسین ما را ببخش اگر عمق عاشورایت را درک نکردیم یا حسین مارا ببخش اگر معنی تلخ ترین حادثه تاریخ از ازل تا ابد را نفهمیدیم یا حسین ما را ببخش اگر حوادث تلخ روزگارمان را که همه ناشی از جهل بشر در همراهی نکردنت است را با عاشورای شما مقایسه می کنیم. یا حسین عذرمان را بپذیر اگر اشکمان بند اشتباهات مداح نمایان و اشتباهات حکومت و اشتباهات بشر است. آقای من ، اشک عزایت را برایمان روز افزون زیاد کن که چیزی جز این کمترین در برابر عظمت کربلایت نداریم.
ناگاه چشم دختر زهرا در آن میان بر پیکر شهید امام زمان فتاد بی اختیار نعره هذا حسین از او سر زد چنان، که آتش او در جهان فتاد پس با زبان پر گله آن بضعه الرسول رو در مدینه کرد که یا ایها الرسول این کشته‏ی فتاده به هامون حسین توست این صید دست و پا زده در خون حسین توست این نخل تر، کز آتش جانسوز تشنگی دود از زمین رسانده به گردون حسین توست این ماهی فتاده به دریای خون که هست زخم از ستاره بر تنش افزون حسین توست این غرقه‏ی محیط شهادت که روی دشت از موج خون او شده گلگون حسین توست این خشک لب، فتاده‏ی دور از لب فرات کز خون او زمین شده جیحون حسین توست این شاه کم سپاه که با خیل اشک و آه خرگاه زین جهان زده بیرون حسین توست این قالب تپان که چنین مانده بر زمین شاه شهید ناشده مدفون حسین توست
یا حسین ما را ببخش اگر حوادث تلخ روزگارمان را که همه ناشی از جهل بشر در همراهی نکردنت است را با عاشورای شما مقایسه می کنیم. وگرنه چطور ادعا کنیم که کاش ماهم آنروز بودیم؟ چطور فریاد این طالب بدم مقتول الکربلا سر بدهیم؟ اجر اشک سر ریز شما با اباعبدالله کاش کج فهمی نکنیم کسی مقایسه نکرد حدیث داریم کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا اشک ریختن وظیفه ای از دوش ما برنمیداره با تمام این احوال
در کامل الزیارت از حضرت صادق(علیه السلام) روایت شده که فرمودند: هیچ گریه کننده ای نیست که بر امام حسین(علیه السلام) گریه نماید، مگر آن که به حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) تقرب جسته است و ایشان را با گریه اش یاری کرده است و نیز به حضرت رسول(صلی الله علیه و آله) تقرب پیدا کرده و حق همه ما را ادا کرده است.
خوشا به حال شما
2706