2733
2734
عنوان

تورو خدا دیگه این اسمها رو نذارید

35913 بازدید | 234 پست
سلام به همگی
یه نگاه به دور و برمون بندازیم آخه همه شدن آرتین -آروین- آرین- آریام- آوا- آرمیتا- آندیا-آریانا-آرینا ....
یا آخر اسم همه ی دخترا شده نا سارینا-ساینا-آرتینا-الینا-کیانا-رومینا .............

دیگه واقعا اشباع شده
این همه شباهت اسمی اصلا خوب نیست تورو خدا به فکر اسمای جدید باشید

من خودم اسم دخترمو 2 سال پیش گذاشتم آوینا حالا پشیمونم

خدایا چنان کن که روزهای عمرم در انجام کاری سپری شود که مرا برای آن آفریدی.
زاست میگی البا جون تو ایران همه چی مد میشه بیشتر مردم هم (البته بیشتر خانمها) دنبال مد روز شدن هستن اینهمه اسم حالا فارسی اصیل یا عربی یا مذهبی و ...یه مدت همه گیر میدن به چند تا اسم مثل همینها که گفتی البته ستایش رو یادت رفت!!!!!!!!!!!!نصف بچه ها شدن ستایش
البا جان چرا پشیمونی؟ آوینا خیلی اسم قشنگ و خوش آهنگ و بامعناییه....
به نظرمن هرکس حق داره طبق سلیقه خودش اسم بذاره...ولی اگه جامعه پر بشه از اسمهای شبیه هم که ایرانی و اصیل و با معنا هستند به مراتب بهتر از اینه که پر بشه از اسمهای عربی....
البته من خودم ارادت خاصی نسبت به ائمه دارم ولی دلیلی نداره اسمهای عربی رو بطور اشباع شده در جامعه پرورش بدیم ...مثلا اسم "علی" که خیلی هم اسم قشنگیه ولی عربیه دیگه...توهرخانواده 400تا علی وجود داره...ولی هیچکس به خودش جرات اعتراض نمیده ....

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ونوس جون این بچه ها چند سال دیگه بزرگ میشن میرن مهد کودک میرن مدرسه .... خوب وقتی صداشون میکنن همش اسمها شبیه همه اشتباه میشه اصلا هر چیزه زیبایی وقتی زیاد میشه زیباییشو از دست میده ... حالا این همه اسمه
اصیل ایرانی چرا باید همه مثل هم بذاریم؟ کاش من الان میخواستم اسم انتخاب کنم امکان نداشت این جور اسمها رو میذاشتم که تو هر کوچه 10 تا ازش پیدا میشه

هر شب تا صبح از غصه بیدارم حاضرم 5 میلیون بدم اسم دخترمو عوض کنم
خدایا چنان کن که روزهای عمرم در انجام کاری سپری شود که مرا برای آن آفریدی.
2742
من هم از اسمهایی که آخرش سا ، تا ، نا ، را و کلا " آ " داره زیاد خوشم نمیاد. شاید به قول شما به خاطر اینکه خیلی زیاد شده.
یکی از دوستام که یه خانواده سنتی بود اسم دخترش گذاشته بود آنیتا!!!
البته هر کسی حق داره، هر اسمی دوست داره انتخاب کنه
من دنبال اسمهایی میگردم که آخرشون آ نباشه ترجیحا
فکرکنم 30 سال پیش تو ارومیه اسم "سمیرا" خیلی مد شده بوده همه میگذاشتند. تو کلاس 25 نفری دبیرستان ما (که کلاسها 3-4 سال ثابت بودن) 6 تا سمیرا داشتیم.

فکر کنم چند سال بعد هم همه کلاسها پر بشه از آرینا و آردین!
گذاشتن اسم خیلی سلیقه ای و هر کس به خودش مربوط می شه که چه اسمی بذاره بهتره که با عقاید شخصی هم کاری نداشته باشیم شما دوست نداری نذار چرا بقیه رو قسم می دی
قسم دادن حرمت داره و واسه هر چیزی نمی شه از اون استفاده کرد
2738
من دیروز از بچه های نی نی سایت در مورد اسم نظر خواستم.
خوشحال میشم، شما هم نظر بدید؟
1- نهال چون خانواده موافقن
2- ملودی چون بین المللیه
3- سوفیا چون بین المللیه
4-آریانا چون بین المللیه
5-نورا چون بین المللیه
2706