2733
2739
عنوان

کرونای من

563 بازدید | 19 پست

خواستم اینجا بنویسم روند بیماریمو شاید برای دوستان مفید باشه .اول از همه بگم که به شدت در دوران کرونا رعایت میکردم و هیچ جا نمی‌رفتم  و  قبل درگیری بالاجبار دندونپزشکی رفته بودم چون دندونم شکسته بود و داشت زبونمو زخم‌میکرد .

از ۶ مرداد با درد پشت بالای کمر شروع شد ،درد بالای کمر بین دو کتف ،فکر کردم چون جلوی باد پنکه بودم اینجوری شدم ، و تو آشپزخونه مشغول کتلت درست کردن  ،فکر کردم زیاد رو پا ایستادم  و اینجوری شدم . از فرداش سرگیجه و بی‌حالی شروع شد  و درد کمر هم داشتم ،جوری که کیسه آب گرم داغ میذاشتم یه کم آرومم میکرد ، سرگیجه و عدم تعادل داشتم و خیلی حالم بد بود  .خواهرم پرستار هست یک روز درمیون برام  ویتامین سی تزریقی میزد و من هر روز دمنوش آویشن و دارچین و زنجبیل  استفاده میکردم،بخور جوش شیرین یا  آویشن و اکالیپتوس میدادم ، با نمک دریا  قرقره میکردم .هفته ی دوم  بیماریم  بود که سرفه خیلیییی خفیف شروع شد و درد پشت کمر به سمت بازو و شانه پیشروی کرد  و من هنوز  دکتر نرفته بودم  و تو خونه قرنطینه بودم  و تست هم داده بودم منفی بود ،همسرم هم منفی بود و خواهرم هم منفی  البته خواهرم واکسن هم زده بود بواسطه شغلش که پرستار بود.  دخترم هم پیشم بود  خونه  و همه اطرافیانم اکی بودن و فقط  من  حالم خوب نبود . گز گز دست و پا و صورت شروع شد و خیلی نگران شدم ... کلا شک  کردم که شاید کرونا نیست ،وقتی تستم‌منفی هست ،چرا گز گز دارم  و ترسیدم شاید ام اس هست . آرنج و مچ دستم خیلی درد میکرد ، ۱۷ مرداد رفتم دکتر و گفت  کرونای خفیف داشتی !!!! و رو به بهبودی  و گفت همه اینا از عوارض  کرونا هست . اومدم خونه حالت تهوع شدید داشتم  ،تلو تلو میخوردم  ،شبش تا صبح  چند بار بالا آوردم،  فشارم خیلییی بالا رفت و پایین نمیومد با قرص فشار و  با زیر زبونی پایین اومد .گردن درد شدید داشتم و حس خفگی ،انگار چیزی تو گلوم هست مثل گوشت اضافه.  ۱۹ مردادرفتم آزمایشگاه بیمارستان پارس و یک آزمایش کلی که شامل تومور مارکر و روماتیسم و آنزیمهای کبدی و........ همه چی دادم  ، دکتر نوشت بصورت اورژانسی.  جوابش اومد همه چیز نرمال هست و آنتی بادی کرونا هم پایین بود  و خیلی عجیب بود ‌که اگر کرونا هست چرا آنتی بادی نشون داده نشده بعد از دو هفته. از ۱۹ مرداد شب  با تنگی نفس و تپش قلب شدید  و نفس نفس زدن از خواب بیدار میشدم و انگار یکی مشت می‌کوبید تو قفسه ی سینه ... دکتر سیتی اسکن نوشت  و رفتم آرین تو صادقیه  و انجام دادم و بعد رفتم متخصص عفونی ، سیتی اسکن کاملا نرمال بود  و دکتر اینهمه درد و نفس تنگی را شک کرد به  لخته شدن خون  که دی دایمر برام نوشت و دوباره آزمایش‌های تکمیلی دیگه ، دی دایمر منفی بود و همه چیز نرمال !!! و دکتر  گفت  معلوم  نبود که اصلا کرونا داشتی یا نه ولی فرض را به کرونا میگیریم چون تو پاندمی کرونا هستیم . .... و من هنوز  که هنوز  هست در گیرم  و حالم خوب نشده  و با کوچکترین کاری  نفس نفس میزنم  ، فشارم بالا میره گاهی و گز گز دست و پا دارم و گاهی صورت و گردن .

در تمام این چند هفته  تمام کارها با همسرم بود چون مادرمو سالهاست از دست دادم و هیچ کمکی نداشتم .

دوستان خیلی مراقب باشین ، من خیلی رعایت میکردم   و هنوز مشخص نیست که مشکلم چی بود . و باید فرض را به کرونا بگیرم  و عوارض کرونا. 

شاد و سلامت باشین،مراقب باشین

خدایا کمکم کن اونقد بزرگ شم که دنیا دیگه جامو نداشته باشه …

عه همون بلاهایی که سر من طی 1 سال گذشته اومد و هزار جور آزمایش دادم

از نردبان بودن ، بسیار غمگینم ... از آسمان بودن ، بسیار غمگینم ... تمرین کنم باید ، دیوار بودن را... چون فوجِ ماهی ها؛ در نفت می میرم… دریای آلوده؛ دارد به آرامی، کم می کند از من، بسیار بودن را

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2742

عزیزم این عوارضی که شما داری مثل درد سرشونه و گزگز پا و نفس زدن و تپش قلب بالا رو من هم دارم البته یه وقتایی شدت میگیره .پیگیری کردم دکتر گوارش گفت میکروب معده داری و معدت ضعیف شده درمان کردم الحمدلله بهتر هستم .ولی منع غذایی هم دارم.بنظر من یه متخصص گوارش برو

منم دقیقا حدود ده روز پیش درد بین دو کتف داشتم که این درد به شانه و گردن و بازومم میزد یه خرده نفس تنگی هم داشتم منم مثل شما نمیدونستم کروناست یا نه چون من دقیقا دو روز  قبلش واکسن زده بودم و همه میگفتن اگر کرونا داشته باشی و واکسن بزنی علائم خیلی شدید میشه از طرفیم مامانم که باهاش در ارتباط بودم کروناش مثبت شد الان مطمئنم کرونا دارم چون گاها تب میکنم و سرفه های خیلی کم ولی نمیدونم کرونام با کتف درد م شروع شده یانه

درد کمرت شدید بود؟میشه توصیفش کنی؟گرفتگی پشت بود یا درد؟

یک چیزی مخلوط بود ، الانم گاهی هست . نمیتونستم تشخیص بدم دردم اسکلتی هست یا عضلانی، توام با هم بود 

در حال حاضر گز گز بدن خیلی دارم و نفس نفس میزنم

منم دقیقا حدود ده روز پیش درد بین دو کتف داشتم که این درد به شانه و گردن و بازومم میزد یه خرده نفس ت ...

من اصلا تب نداشتم .... با نفس نفس زدن از خواب می‌پریدم و حتی الانم میپرم ... خوابم خیلییییییی کم شده ، روزی ۳ ساعت میخوابم نهایت . 

2740
منم دقیقا حدود ده روز پیش درد بین دو کتف داشتم که این درد به شانه و گردن و بازومم میزد یه خرده نفس ت ...

درد کتف و بازو  هنوزم دارم و داخل استخوان دستم درد میکنه ... گاهی پاهام خیلی درد میگیره  مثل دردهای پریودی

عزیزم این عوارضی که شما داری مثل درد سرشونه و گزگز پا و نفس زدن و تپش قلب بالا رو من هم دارم البته ی ...

متخصص گوارش رفتم ، دکتر تلک آبادی،  گفت بهیچ عنوان مشکل گوارش نداری

عزیزم این عوارضی که شما داری مثل درد سرشونه و گزگز پا و نفس زدن و تپش قلب بالا رو من هم دارم البته ی ...

اسم دکترتون چی هست عزیزم ؟ تهرانی؟

نه جنوبم ولی تو رشت هم دکتر رفتم همین نظر رو داد البته با آزمایشات فراوان

آخه منم خیلی آزمایش دادم و همه چیزم نرمال بود 

بخور جوش شیرینو خواهرتون تجویز کردن؟ خیلیها میگن خطرناکه خیلیها هم میگن مفیده بالاخره کدومش درسته؟

بخور جوش شیرین برای کسی که کرونا داشته باشه خوب هست ولی اگر نداشته باشیم بخورهای معمولی باید بدیم

2706