2737
2734
عنوان

بخون تا شاد بشی و یه چیزی یاد بگیری!

1018 بازدید | 25 پست
متن زیر رو با دقت بخون

مطمئنم خوشت میاد

تابستونه و نشستیم تو اتاق.

گرمه.
پیشونی مون عرق کرده اندازه ی اشک های "سرندی پیتی"!

میگیم "آخ که یه بستنی می چسبه! آی می چسبه!"

به دو دقیقه نمیکشه که پدر با یه کیسه بستنی میاد خونه!

بعد ما چی میگیم؟

"کاشکی از خدا یه چیز دیگه خواسته بودم"

منظورمون این نیست "کاشکی فالوده خواسته بودم!"

منظورمون اینه که اگر من می دونستم مستجاب دعوه هستم، یه چیز بزرگ تری از خدا می خواستم.

مثلا می گفتیم "یه خونه ی 300 متری تو زعفرانیه آی می چسبه!"

بعضی ها میگن "خدا خواسته های شکمی رو زود اجابت می کنه"!

ولی اگه می گفتیم "آخ یه شوهر خوب می چسبه" که نمی داد!

چون بستنی خوردنیه داد ولی شوهر چون خوردنی نیست، نداد!

دوستان من بستنی رو شما خواستید و کائنات آن رو به شما هدیه داد.

کائنات بار ها به ما نشون داده که "بخواه تا در دو دقیقه بهت بدم"!

ولی ما متوجه نیستیم که اگر خواسته های دیگه مون رو هم مثل بستنی بخوایم، به سادگی بستنی بهشون می رسیم مگر اینکه خدا به صلاح نداند.

قبلا هم گفتم که این جوری نیست شما هر چیزی رو بخاید و خدا بگه به صلاح نیست.

خوب اونی که به صلاح هست رو چرا بهش نرسیدیم.

بزارید ببینیم که بستنی رو چه جوری میخایم تا یاد بگیریم خواسته های دیگه مون رو مثل بستنی بخوایم.

1) ما بستنی رو با تمام وجود و اشتیاق کامل خواستیم. "یه بستنی آی می چسبه"
2) برای رسیدن به بستنی نگران نبودیم.
3) آیا به نتیجه ی بستنی وابسطه بودیم؟! یعنی اینکه حتما باید کسی بستنی رو میاورد ما می خوردیم؟!

امام رضا (ع) فرمودند "هرگاه از اجابت و یا عدم اجابت خواسته ای به یک اندازه راضی بودی، فوق العاده به اجابت خواسته نزدیک هستی."

دوست عزیزی که کنکور دادی.
تلاش هات رو کردی.
درس هات رو خوندی.
تست هات رو زدی.
فشار ها رو به خودت آوردی.
بگو "من کنکور رو دادم. قبول شدم خدا را شکر. نشدم هم هیچ اتفاقی نمی افته. ایشالا می خونم سال آینده یه رشته ی عالی قبول میشم."
با این تفکر شما فوق العاده نزدیک میشی به اینکه همین امسال رشته ی بسیار خوبی رو قبول بشی.
ولی کسی که میگه "من باید امسال قبول بشم ..." احتمالا باید سال دیگه هم پشت کنکور بمونه.
ما در خواستن بستنی به نتیجه وابسته نبودیم.

در خواسته های بزرگ تلاشت رو بکن ولی نتیجه رو رها کن.

نگفتم نتیجه برات مهم نباشه. چون اگه مهم نباشه که اصلا تلاشی نمی کنی.
تلاش بکن، نتیجه برای تو مهم باشد ولی اگه بهش هم نرسیدی، نرسیدی.
اگر این رو از ته دل بگی، فوق العاده به رسیدن به نتیجه نزدیک میشی.

4) بستنی رو میارن. میگن هیچ کس به بستنی دست نزنه. میرن زنگ خونه همسایه ها رو میزن. بیاین بیرون. چشم تون در آد. داریم بستنی میخوریم.

ما با بستنی حال کسی رو می گیریم؟

ما بستنی رو به رخ کسی نمی کشیم ولی خواسته های بزرگ مون رو میخایم به رخ دیگران بکشیم و با اون ها حال بقیه رو بگیریم.

"قبولی تو کنکور آی می چسبه! آی می چسبه! مخصوصا آدم یه ضرب قبول بشه صنعتی شریف تهران! بعد بره خونه پسر عمو بگه «فوق دیپلم کتابداری! شریف! دیگه نگو احمد! بگو آقای مهندس!»"

"یه خونه ی 18 خوابه تو زعفرانیه آی می چسبه! مخصوصا همه ی فامیل رو دعوت کنی! این اتاق خواب اول مونه! این اتاق خوب دوم مونه! این اتاق خواب گربه مونه! این یکی رو شبها شست پامون رو میزاریم توش بخوابه! چشم تون در آد! آی حال میده! اینا بترکن!"

"یه ماشین بنز الگانس چه می چسبه! مخصوصا یه وری بشینی! بعد بوق بزنی پیکان لکنته گم شو کنار! خط رو بنزم نندازی ها!"

ما خواسته ها مون رو می خوایم بکنیم تو چشم مردم ولی خدا وکیلی بستنی رو فقط می خواستیم بخوریم.
خواسته هاتون رو عین بستنی بخواین.
به همون سادگی و به همون راحتی.

مثلا یه دختر خانم بگه "آی می چسبه یه بستنی با یه شوهر خوب!"
سه دقیقه نمی کشه که باباهه میاد با یه کیسه و یه گونی!
بقیش رو هم خودتون میدونید!
میگه عزیزم این یه گونی بستنی!
اینم یه کیسه شوهر!

صحبت های : استاد شاهین فرهنگ

لینک همه جلسات
http://widenet.ir/mataleb-ejtemaei/2226-%D8%AA%DA%A9%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82%DB%8C%D8%AA.html

ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2728
زیبا جون دستت درد نکنه خییییییییییییییییلی قشنگ و تاثیر گذار بود. امیدوارم بتونم عملی اش کنم.
حرف‌های ما هنوز ناتمام .... تا نگاه می‌کنی : وقت رفتن است باز هم همان حکایت همیشگی! پیش از آن‌که با خبر شوی لحظه‌ی عزیمت تو ناگزیر می‌ شود آی ..... ای دریغ و حسرت همیشگی ناگهان چقدر زود دیر می‌شود!
2740
مرسی
یوسف مى دانست تمام درها بسته هستند اما بخاطر خدا و به امید او حتی به سوی درهای بسته دوید و تمام درهای بسته برایش بازشد...
"اگر تمام درهای دنیا هم برویت بسته شدند دنبال درهای بسته بدو چون خدای تو و یوسف یکیست"
2706