2737
2734
عنوان

چند لحظه میایید؟؟؟؟

676 بازدید | 12 پست
سلام دوستان عزیزم
چند وقتیه که می خواستم این مطلبو بگم فکر نمی کردم اینقدر لازم باشه ولی مثل اینکه اطلاعات برخی از ما ایرانی ها در حد همان اطلاعات شفاهی هست که به ما می رسه!!
خیلی دیدم که اینجا بعضی خانوما خیلی تعصب دارن که اسم باید ایرانی باشه ولی آیا تعریف اسم فارسی رو هم می دونن؟؟؟
عزیزان زبان هر قومی در حال تغییر و به روز شدن هست و برای زنده ماندن ناچارا بازبان های زنده دیگر اقوام نیز تداخل پیدا می کنه و به مرور زبان جدیدی می شه..مثلا یه ایرانی عصر هخامنشی اگه الان بیاد تو زمان ما نه ما حرف اونو می فهمیم نه اون حرف ما رو !!ضمنا حفظ زبان فارسی این نیست که فقط کلمه های اوستایی رو اسم مناسب بدونیم ربطی هم به حمله ی اعراب نداره!!!!!!!! اتفاقیه که برای همه زبان های دنیا میافته پس اسم علی یا امیر یا زهرا دیگه عربی نیست چون داخل زبان و فرهنگ ما شده و همانطور که ممکنه همین اسمای اوستایی و پهلوی(زبان ساسانیان) قبلا از زبان های دیگه وارد این زبان ها شده باشند. خانومای گلی که اینقدر به فرهنگمون علاقه دارین بیاین از راه درست و با مطالعه هنر و ادبیات سرزمینمون به فریاد کشور و فرهنگ غنی اون برسیم و به بچه هامون انتقال بدیم...من کارشناس ارشد پژوهش هنر هستم دوست داشتم چیزایی که یا گرفتمو در اختیارتون بزارم .خودم از همه بیشتر روی ایران تعصب دارم ..دوستون دارم...
Lilypie First Birthday tickers
متاسفانه اینا همش از مطالعه ی پایین در جامعه ما والبته کوتاهی رسانه هاست که ما هیییییییچ چیزی از فرهنگمون نمی دونیم . ولی باز خوبه که خیلی ها مشتاقند که اصالت ایرانی رو حفظ کنن..که البته باید قبلش فرهنگ و هنر ایران رو مطالعه کنند و این وظیفه هر ایرانییه
به نظر من در هر صورت اسم های علی زهرا و دیگر اسم های مذهبی عربی هستند و نمیشه بگیم فارسی هستند من خودم شخصا ای ن اسامی رو دوست دارم ولی اسم ها یاصیل ایرانی زیبایی هست که خیلی ها فراموشش کردن.
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

شوی لباس کودک با بهترین برندهای روز دنیا بهمراه تخفیفات استثنایی از 10 تا 40 درصد بمناسبت سال جدید

بهمراه سالن play house زمین بازی رایگان برای کودکانتان

بمدت یک هفته از مورخه 11 اسفند ماه بمدت 9 روز

ساعت بازدید همه روزه از ساعت 2 بعد از ظهر تا 8.5 شب

روز جمعه از ساعت 12 ظهر تا 8 شب

ادرس اجودانیه - خ 12 شرقی - پلاک 4

09390386090
09381554314

لطفا قبل از تشریف فرمایی تماس بگیرید

با باباهای عزیز و نی نی های گلتون تشریف بیارید
مزون و شو دائمی لباس کودک در شهرک غرب www.soroushmezon.ir 09381554314
2731
شما فکر نمیکنین به آثار فرهنگی ما اصلا رسیدگی نمیشه تخت جمشید رفتید ببینید به چه وضعی افتاده در صورتیکه اروپایی ها حاضرند فقط یه تیکه از تخت جمشید رو داشته باشن ولی ما .........
هر جند که بعضی از آثار باستانی با ارزش ما توی موزه های خارج از کشور نگهداری میشن
متاسفم برای خودمون که نمیتونین این آثار رو حفظ کنیم.
خوب عزیزم همون اسمایی که شما می گید ایرانی اصیل هستن همونا هم خیلیاشون مذهبی هستن الان هم مذهب ما این اسما رو آورده پس اینا برای ما معنی دار هستن و خیلی خیلی در زبان فارسی استفاده می شن یعنی جزیی از فارسی شدن چه بخوایم چه نخوایم زبان ها در حال تغییرند و اگر جلو حرکتش رو بگیریم یک زبان مرده محسوب میشه و بعد از مدتی کلا از صحنه روزگار محو میشه...برای حفظ فرهنگ ایرانی بیایید بچه ها مونو با فرهنگ و با وجدان و تعصب به کشور و قومشون تربیت کنیم
اختلاط زبانهارو قبول دارم ولی این فرهنگ عربی و اسامی اون داره به فرهنگ این مرز و بوم چیره میشه کاربرد حروف چ و ژ در اسامی و کلمه هایی که بکار میبریم داره از بین میره متاسفانه اسامی قدیمی ایرانی دارند از بین میرن با فسمتی از حرفتون موافقم ولی با انتخاب نامهای ایرانی نداشتن تعصب مذهبی نسبت به اسمهای عربی هم موافقم
گروهی هم توی انتخاب اسمهای عربی از آنطرف بام افتادند
وقتی بچه دارمیشوید اجازه میدهید بخشی از قلبتان تا ابد بیرون از سینه بتپد
2740
ورووجک نگو که حرصم در میاد!!!!!!!! خوب از بی فرهنگیه ما هست دیگهههههههههه وقتی یارو میپره رو ستون تخت جمشید عکس یادگاری بگیره یا امضا می کنه روششش یعنی کوروش تو قبرش می لرزه از کارای بی فرهنگیه ما.. تخت جمشید که نابود شد رفت
چه خوب که اسمای قدیمی رو هم دوباره احیا کنیم خیلی خوبه ولی با این اسمایی که مذهبی هستن و فراوون دیگه نمی شه مقابله کرد چون جزیی از زبانمون شدن پس اونا رو هم قبول کنیم
فرهنگ یعنی به حقوق دیگری احترام گذاشتن موقع چراغ قرمز پشت خط سفید توقف کردن نه روی خط عابر پیاده!!! اشغال توی خیابون پرت نکردن مخصوصا الان (کاغذای تبلیغاتی انتخابات) فحش ندادن به هم (تو خیابونا که فراووووون) .....حالا شما بگید واقعا ما ایرانی ها از فرهنگمون چیزی یاد داریم؟؟ یا فقط شعار میدیم؟