2737
2734
سلام دوستای عزیز . می خواستم باهاتون مشورت کنم . بین شما کسی بوده یا هست که هم باردار و هم دانشجو باشه ؟
اگر هست چجوری این دورانو می گذرونید . چه سختیهایی دارید و چه راهکارهایی پیشنهاد میدید .
من 4 ماه و نیمم هست تقریبا . و این ترم 20 واحد دارم و حق مرخصی هم نداشتم . از شنبه تا 5 شنبه کلاس فشرده دارم تازه شکمم هم کمی معلوم شده . نمی دونم از پسش برمیام یا نه .

از طرفی نمی تونم فرصت درس رو از دست بدم چون بعد از مدت ها راه درست رو انتخاب کردم و کلی هزینه و وقت از دست دادم . امیدم به مرخصی بود که میگن نمیشه .

20 واحد زوری دارم چکار کنم .

البته سه ماه اول رو هم شاغل بودم و ای بد نگذشت اما الان فرق داره .
تو دوران امتحانات 9 ماهه میشم اگه خدا بخواد .. و نگرانم که چی پیش میاد البته توکلم به خداست اما می خوام نظرای شما رو هم بدونم .
بیبین سه ماهه دوم بهترین دوران بارداریه
اصلا نگران نباش بعدم اینکه همه چی به تو ربط داره من داره هفت ماهم تموم میشه روزی 10 ساعت کار میکنم
خیلی هم خوبه حداقل اینکه از نظر روحی ارضا میشم. بعدم خانمها فکر میکنن دوران بارداری باید استراحت کنن
ولی به نظر من اینم یه قسمتی از زندگی هست و هرگز نباید به خاطرش فرصتها رو از دست بدی
مرسی خانومای گل آره می دونم استراحت اونقدرا خوب نیست . منم کار می کردم و اتفاقا خیلی زود و بهتر می گذشت اما خوب دانشگاه فرق داره از نظر تعداد آدما و اینا که باهاشون سرو کار دارم

چه خوب کیاناز جون فعال بودی ماشالله . پس یعنی منم می تونم ؟

آره مانا خانومی سه ماهه دوم آدم خیلی راحت تره اما خوب می ترسم یهو ورم کنم . من تا 4 ماه اول از رو ظاهرم هیچکی نمی فهمید باردارم اما سه چهار روزه یهو شیکمم اومده جلو اینه که نگرانم خیلی چاق بشم .

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2742
پرک جون نگران نباش البته من باردار که شدم ترم اخر بودم خدا رو شکر به خاطر سرکلاز استادمون بهم مرخصی داد بعدم دیگه رنگ دانشگاهو ندیدم نمره هم همینطوری دادن بهم
کام همگان باد روا کام شما نه...ایام همه خرم و ایام شما نه...
پرک جون من تا روز قبل زایمانم دانشکاه بودم فکر کنننننننن!!!
تا تیر ماه که ٦ ماهم بود هیچکسی نمیدونست و البته من چادریم تازه رشته امم کارگاهیه و دائم سرپا بودم
مهر ماه که رفتم همه فهمیدن باردارم کلیم باهام حال کردن هههههه همه تحویلم میگرفتن خلاصه امروز رفتم سر کلاس فرداشم بیمارستان خیلی خیلیم راضی بودم فعال بودمو حوصله ام سر نمیرفت مخصوصا هفته های اخر که ادم سنگینم میشه
بعد زایمانمم ٣ هفته نرفتم البته زایمان طبیعی بودم الانم دارم میرم سر کلاسام
توصیه ام اینه که تا میتونی به بدنت استراحت بده برای نینیت بهتره
خود فعالیت باعث میشه چاق نشی که خیلی خوبه
نگرانم نباش بذار سر وقت خودش هرچی خواست پیش بیاد البته من واحدام کمه (١١ واحد) چون علمی کاربردی میرم و ٦ ترمه کاردانی میگیرم واحدام خیلی کمه که بازم من خیلی ازین قضیه راضیم
تازه من شهرستانم و کسی پیشم نیست وقتایی که میرم کلاس پسرم پیش شوشوئه
امیدوارم خدا کمکت کنه عزیزم حتمااا درستو ادامه بده کار خوبیه
از لحظه ای که مادر شدم نمیتوانم بدون شرم به چشمان مادرم بنگرم! ای فرشته زمینی ،ای مادر فداکارم .... بسیار دوستت دارم
2738
من بارداریم با ترم آخر بود و کارآموزی و خیلی بازدید به کارخانه مربوط به رشته ام داشتیم که اکثر استادها بهشون میگفتم باردارم خیلی هوامو داشتن یه مزیت خیلی خوبه هههههههههههههههه
“أَمَّنْ یُجیبُ الْمُضْطَرَّ إِذا دَعاهُ وَ یَکْشِفُ السُّوء” خدایا خواستار شفای تمام مریضها هستم
پارسال آخرهای اسفند پایان نامه مو ارایه دادم 14 فروردین سال بعدش زایمان کردم یعنی فقط 17 یا 18 روز استراحت داشتم
“أَمَّنْ یُجیبُ الْمُضْطَرَّ إِذا دَعاهُ وَ یَکْشِفُ السُّوء” خدایا خواستار شفای تمام مریضها هستم
آخی پس کم نیستن خانومایی که با نینی تو شیکم به درسشون ادامه دادن . منم واحدام بیشتر کارگاهی هستن و چون 19 واحد دارم خیلی فشرده کلاس دارم حالا برم ببینم چی پیش میاد توکل به خدا .
امیدم به اینه که ترم بهمن خیلی زود می گذره تازه امروز کلاسام شروع میشه و اینور عید که کاری نداره . اونور عید هم زود میره مگه نه ؟
امتحانا امیدوارم بتونم سر همشون حاضر شم . فقط واسم دعا کنید که مشکلی پیش نیاد .
وای منم الان 1.5 ماهه که باردارم... البته تا الان مشکل نداشتم و انشاالله ندارم..ترم آخرم و 14 واحد دارم... یکی از کارگاههام سنگینه که با استادمون صحبت کردم که اگه کار نکردم ازم ایراد نگیره... زمان امتحاناتم هم 5 ماهه میشم و بعد کارآموزی دارم که اونم میگن بهت میدن نیاز نیست بری...
نی نیم آخرای مهر دنیا میآد و منم ارشد شرکت کردم...اگه قبول بشم احتمالا یه جورایی میشه دیگه...
من هم از ماه 5 رتم دانشگاه تا ماه اخر اخه ترم مهر بود بیشتر استادا هواتو دارن و همه قبولم کردن تا بهشون میگفتم باردارم و الان بعد از یک سال که دخترم یک سالش شده و دو ترم مرخصی گرفتم دوباره این ترم برگشتم
خدارو دوست دارم واسه اینکه تورو بهم داده**خدارو دوست دارم چون عاشق بودنو یادمو داده
ماشالله همه اکتیون ها :)
ساحل جون من روم نمیشه برم به استاده بگم باردارم آخه . همشونم مرد هستن . راستی نینی من اواخر تیر یا اوایل مرداد بامید خدا بدنیا میاد . یعنی واسه مهرماه دو ماهش میشه همش . به نظرتون می تونم ترم مهر رو هم برم یا باید به مرخصی فکر کنم منم ؟ البته دانشگاه نزدیکه و مامانم خیلی نینی دوست داره اما نه می خوام بذارمش مهد نه اینکه همش بندازم گردن مامانم . شوهرم هم که بالاخره تا 3 سر کاره ..
آینده قابل پیش بینی نیست اما فکر کنم نینی که میاد آدم یکم مشکل داره تا دوباره برگرده دانشگاه نه ؟
2706